Autor Wątek: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura  (Przeczytany 4732 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« dnia: 02 Grudzień 2020, 08:48:51 »
Dzień dobry wszystkim!

W siedzibie mojej firmy, jak i oddziałach koleżanki i koledzy piją (teraz już nie!) kawę tylko dla kofeiny, zbytnio nie bacząc jaką. Metody zaparzania są tylko dwie: ekspres automatyczny lub tradycyjna zalewajka z mielonki kupionej już w sklepie.

Postanowiłem więc działać! Zaraz się będzie zbliżał mój dziesięcioletni "jubileusz" w tej firmie, za co jak zwykle pracownik otrzymuje od szefa dodatkową premię. Pomyślałem, że altruistycznie część tej premii przeznaczę na zakup elektrycznych młynków żarnowych, ręczne siłą rzeczy musiały zostać wykluczone.

Kwestia następna: trzeba znaleźć ziarna: nie za drogie, świeże, ze stu procentowej arabiki (mieszanki z robustą odrzuciłem, nie każdemu podchodzi). Zacząłem wydzwaniać po palarniach i pytać się co i jak. W końcu wybrałem, kupiłem 2kg i już młynek żarnowy (na drugi kilogram miałem inny pomysł, co zaraz opiszę), aby "przetestować  na chłopakach" z mojego oddziału, oczywiście w ślepym teście. Wszyscy jak jeden mąż wskazali na tę świeżo zmieloną.

Pozostał automat: połowę dałem dla córki i zięcia: ocena ich... nie jest zła, ale jak się pije to co ja, to nie dziwne, że nie byli nią wniebowzięci! Jak kupuję ziarna dla siebie to zawsze i dla nich. Drugi automat na testy wybrałem u mojego jednego z najlepszych kontrahentów. Jura stoi na wejściu do sklepu, na komodzie, gdzie każdy z klientów czy ponad 30-tu pracowników może się do woli częstować, jakim chce rodzajem napoju kawowego, więc ziarna idzie u nich w dużych ilościach. Kupowali do tej pory z Makro mieszankę z robustą koło 50zł/kg. Gdy spróbowali tej, co im przywiozłem, to od tej pory innej nie kupują, bo wszyscy konsumenci ją zaakceptowali, a kupili jej już ponad 80kg.

Reasumując, testy wypadły pomyślnie, więc czas na negocjacje z palarnią. Efekt: musiałem wziąć minimum 300kg, aby wyszło jak najtaniej, tj 33zł/kg BRUTTO. Wiem, że nie jest to jakaś wybitna kawa, ale jeśli ktoś do tej pory pił powiedzmy gorsze, to sami wiecie! Kawa rozchodzi się błyskawicznie, bo pracownicy kupują dla siebie, rodziny, znajomych. Wczoraj miałem telefon, od dyrektora, że u nich się już kończy, więc polecił, abym zamówił następne 300kg.

Dlatego napisałem ten post, aby otrzymać od Was cenną, jak najbardziej, informację: może macie jakieś namiary na fajne, tanie i świeże ziarna (100% Arabica), bo znając życie, obecne ziarna z czasem nam obrzydną?

Udanego dnia i smacznych shotów życzę :)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 09:41:49 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2020, 12:15:03 »
Jest już na forum temat, który odpowiada na Twoje pytanie - https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7322.120

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2020, 13:31:43 »
Dzięki.
Przeczytałem wątek i zadzwonię do Czarna Kawka.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2021, 21:48:35 »
Dlatego napisałem ten post, aby otrzymać od Was cenną, jak najbardziej, informację: może macie jakieś namiary na fajne, tanie i świeże ziarna (100% Arabica), bo znając życie, obecne ziarna z czasem nam obrzydną?

Wskazówki właściciela forumowiczowej palarnii (wielkie dzięki!) zaprowadziły mnie do konkretnej firmy i "wypaliłem" następne 300kg ziarna. Taką oto piją kawkę pracownicy oddziałów mojej firmy. Co niektórzy poraz pierwszy tej jakości. Przy okazji korzystają ich rodziny i znajomi. Testowałem: przyzwoite i smaczne ziarna.

Jak to się los układa. Gdybym nie pracował w tej firmie i gdyby szef nie dał mi zielonego światła do stworzenia kawki z naszym brandem, przeważająca ilość moich koleżanek i kolegów dalej uważaliby, że np Lavazza oro czy inne marketówki powyżej 50zł/kg, to wybitne kawy, a od pół roku piją tańsze i lepsze. Przy okazji trochę wiedzy im przekazałem nt kawy i mielenia na bieżąco, więc teraz łatwiej będzie się im poruszać po świecie kawowym, a przede wszystkim smakować ziarna świeżo palone.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2021, 21:54:15 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Pawelc25 Mężczyzna

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: ZF64W
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień 2021, 20:48:27 »
Z ciekawości, którą to palarnia?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2021, 20:59:32 »
przede wszystkim smakować ziarna świeżo palone.

Tym razem zaserwowałem koleżankom i kolegom coś takiego, bardzo świeżego. Gorąca Elektra smaczne espresso  wypluła, jakiś winny posmak wyczułem. Myślę, że dla amatorów zalewajek w moich biurach będzie dobra.

@Pawelc25
Wysłałem Ci pw.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2021, 21:09:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Pawelc25 Mężczyzna

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: ZF64W
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2021, 08:18:14 »
Dziękuję za wiadomość.
Odczytałem , skosztuję. ☕

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Najtańsze świeże ziarno 100% Arabica do biura
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2021, 20:01:38 »
Dzisiaj wczesnym po południu (mały ruch klientów) stanąłem za ladą hotelowej kawiarnii. Mój kontrahent zaproponował mi, po tym jak moja kawa zasmakowała w jego biurze, żeby sprawdzić moją biurową kawkę, tę single origin, na jego sprzęcie Iberital 2gr 1B7 HX 11litrów i Quamar chyba Q50E. Na zdjęciu moje ziarna w hopperze już u nich zostaną, bo do tej pory przez nich serwowane idą w odstawkę. Szczególnie dobrze wyszły mleczne. Polecam każdemu kawoszowi takie doświadczenie "pobawienia" się ekspresem gastro. Spienianie zwykłego mleka uht 3,2 kapitalne. Banalnie stawiasz na kratce dzbanek, zanurzasz czterootworową dyszę i po chwili masz jogurtową masę. Nauczyć się latteartu na takim sprzęcie byłoby zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Nie ma porównania z moimi sprzętami.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2021, 20:17:59 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi