Autor Wątek: Ode Brew Grinder  (Przeczytany 20397 razy)

Offline barsum

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60, AeroPress, Chemex, Bialetti
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Luty 2022, 09:31:31 »
@dawids, A które masz żarna SSP w Ode? Bo widzę, że są trzy rodzaje:

1. Brewing (chyba stare "Unimodal")
2. Multipurpose (nowe "Unimodal")
3. High Uniformity

I opcja 3 to opcja na espresso więc odpada, ale zarówno 1/2 ludzie wkładają do Ode i zastanawiam się co lepsze. Z racji żywotności trochę bardziej kusi Multipurpose (2), bo zawsze można przełożyć i robić espresso jak się człowiekowi znudzą alternatywy, ale z drugiej strony jest to gdybanie i może (1) sprawdza się lepiej.

Poza tym na instagramie SSP jest zapowiedź nowych żaren, które mają być słodsze i ponoć właśnie pod Ode, a są wzorowane na "Lab Sweet", tylko mają właśnie chyba Silver Knighta i są odrobinę droższe.

W przeszłości już 2 razy zwróciłem ODE przez "buczenie", ale z racji, że nowe modele ponoć nie mają tej usterki to planuję wykonać trzecią próbę.  :P Przy czym teraz ponoć czasami się nie mieszczą żarna SSP, więc też może być zabawa.  ::)

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Luty 2022, 13:41:58 »
Nowe Unimodal. Pomiędzy starymi a nowym unimodal różnica jest tylko taka, że nowe mogą mielić pod espresso. Stare były ograniczone pod względem przemiału.

Tak będą nowe żarna ala lab sweet od SSP. Powinny pasować do Ode, robione są one główne jednak pod P64 od Option-O. Choć słyszałem, że Option-O będzie miało te żarna trochę inne niż te które SSP będzie sprzedawać każdemu innemu.

Też miałem buczenie Ode, ale zniknęło po kilku tygodniach. Od tego momentu nigdy więcej to się nie wydarzyło więc cierpliwość się opłaciła :) I to prawda - podobno najnowsza partia produkcyjna Ode ma niektóre młynki, które mają problem z SSP przez minimalną tolerancję. Podobno da się to zrobić podpiłowując Ode...

Offline hajeq Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: V60, AP
  • Młynek: Ode, Q2
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sierpień 2022, 06:09:13 »
Wątek stary, ale wydaje się odpowiedni 😉 Dla zainteresowanych można teraz kupić żarna 2gen fellowproducts.com/products/ode-gen-2-brew-burrs z kodem KICKSTARTERBURRS (ważny do 23/09), u mnie wyliczyło ok 100USD z wysyłką. Info znalezione na r/JamesHoffmann

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Listopad 2022, 23:19:14 »
Szukam młynka tylko pod alternatywy.
Na chwilę obecną używam 1Zpresso K-PLUS ale niestety będę musiał go odesłać na reklamację i szukam jakiegoś zamiennika.
W oko wpadł Fellow Ode tylko w Polsce i chyba w EU dostępna jest wersja 1.1 a w przyszłym roku ma być wersja 2.0. Warto czekać?

Offline rafalidzkowski

  • Wiadomości: 14
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Grudzień 2022, 09:41:19 »
IMO warto czekać na 2.0.
Zobacz sobie filmik porównujący V1 i V2.
V2 mniej syfi, ma nowe żarna i większy brzydszy hopper (zwiększyli ponieważ chcieli zwiększyć kąt ścianek, ze względu na ludzi co piją ciemniej palone kawy, które są oleiste)

Jak dla mnie ze względu na mniejszą retencje i mniejszą ilość syfu warto poczekać.

Ewentualnie od ręki masz dostępną Wilfę Uniform, która mieli trochę wolniej, ale ma lepszy workflow.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Grudzień 2022, 21:44:51 »
Żarna można dokupić więc tutaj nie problem ale jak poprawili aż tyle elementów to faktycznie lepiej poczekać.
Szukam drugiego młynka  pod alternatywy bo niestety 1Zpresso K-PLUS muszę wysłać na reklamację a nie chce zostać bez młynka na ten okres. Kusił mnie Comandante C40 MK4 ale jak poczytałem to zamiast update byłby downgrade to odpuściłem temat i wpadłem właśnie na Ode.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Grudzień 2022, 12:12:23 »
Wiem że offtopic, ale ciekawi mnie co 1zpresso zrobiło nie tak w serii K, który musisz odesłać?

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Grudzień 2022, 21:14:57 »
Kawę mieli ale to kwestia bardziej wizualna niż techniczna. Pisałem do coffeedesków i napisali abym odesłał. Nie wiem jak to nazwać ale coś dziwnego na magnesach pojawiło się  :'(

Offline siwy_

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Chemex
  • Młynek: Wilfa Svart
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Styczeń 2023, 16:07:58 »
Widział ktoś porownanie Fellow Ode zarna 2.0 vs Wilfa Uniform?   Zastanawiam sie czy czekac, czy brac Wilfe - szczegolnie, ze na Allegro uzywane modele pojawiaja sie ostatnio w okazyjnych cenach (ok. 600 pln)

Offline rafalidzkowski

  • Wiadomości: 14
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Styczeń 2023, 10:18:37 »
Cześć,
Znana jest może data premiery Fellow Ode v2 w Polsce? W Stanach już od jakiegoś czasu jest dostępny. Żarna v2 do Polski trafiły po Ok pół roku, tu tez można się spodziewać podobnego opóźnienia?

Offline tejot97 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, AeroPress, Delter
  • Młynek: Fellow Ode v1.0
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Luty 2023, 22:29:04 »
Widział ktoś porownanie Fellow Ode zarna 2.0 vs Wilfa Uniform?   Zastanawiam sie czy czekac, czy brac Wilfe - szczegolnie, ze na Allegro uzywane modele pojawiaja sie ostatnio w okazyjnych cenach (ok. 600 pln)

Żarna v1.1 są bardzo porównywalne do żaren z Wilfy. Z żarnami Gen 2 nie miałem do czynienia, ale biorąc pod uwagę tak małą różnicę między Wilfą a v1.1, obstawiałbym, że Gen 2 od Fellow będą lepsze. Jednak aktualna cena Ode Gen 2 to ok. 2100 zł.

Cześć,
Znana jest może data premiery Fellow Ode v2 w Polsce? W Stanach już od jakiegoś czasu jest dostępny. Żarna v2 do Polski trafiły po Ok pół roku, tu tez można się spodziewać podobnego opóźnienia?
Już jest na CD, cena - ~2100 zł.

Offline ana2106 Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Hario V60, aeropress
  • Młynek: Fellow Ode 2, timemore c2
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Marzec 2023, 18:18:51 »
Hej, jestem właśnie na zakupie młynka automatycznego i zastanawiam się czy lepszym wyborem będzie ode + żarna ode 2 czy lepiej jednak dozbierać i od razu kupić młynek ode 2 generacji (podobno mniejsza retencja i mniejsze pylenie dookoła)? jak sądzicie jest szansa na jakieś promocje na fellow ode 2 czy raczej z uwagi na to, że jest to nowość nie ma co na to liczyć.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Marzec 2023, 19:02:43 »
jak sądzicie jest szansa na jakieś promocje na fellow ode 2 czy raczej z uwagi na to, że jest to nowość nie ma co na to liczyć.
Dopóki nie wyprzedadzą V1, to cena V2 musi być wyższa.
Warto wybrać V2.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1958
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Marzec 2023, 19:14:47 »
Warto wybrać V2.

Mógłbym prosić o jakieś krótkie uzasadnienie dla czego.

Dodam większa pojemność dla mnie nie ma znaczenia.
Hałas nie odgrywa aż takiej roli.
U mnie czysto tylko pod przelewy dripper, clever, cold brew i do ekspresu przelewowego.

Myślę o takiej wersji z KONESSO

MŁYNEK DO KAWY FELLOW ODE BREW VER. 1.1

https://www.konesso.pl/product-pol-8641-Mlynek-do-kawy-Fellow-ODE-Brew-Ver-1-1.html

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Marzec 2023, 19:21:12 »
Jak czytam to różnice:

- żarno
- technologa anty statyczna, dużo mniejsza retencja 1g vs 0,1g
- większy i poprawiony hopper
- większy kubeczek
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi