Autor Wątek: Ode Brew Grinder  (Przeczytany 20409 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2022, 11:20:32 »
ale przy odgłosach lodówki i całej reszty gdzieś się gubi w kuchni.

Nie wiem jaką lodówkę ma gość ale młynek wyraźnie daje o sobie znać że żyje. Dodatkowo, szafka pod nim działa jak pudło rezonansowe i dźwięk jest zauważalny. U nas w palarni ten dźwięk się rozprasza ale w domu może nie być to przyjemne. 
Młynek jest cały czas podłączony do gniazdka na stand-by, z przodu jest włącznik którym startujesz a wyłącza się sam. Nie trzęsie się i szybko reaguje na brak obciążenia kiedy wyłącza urządzenie.     

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2022, 11:38:41 »
@ranGo , jeszcze raz dziękuję, właśnie pomyślałem o rezonansie, jeśli dodatkowo młynek stoi gdzieś w rogu, ale "wyjąłeś mi to z ust", wszystko jasne.
Dźwięk jest upierdliwy.

Jak rozumiem młynek nie ma z tyłu dodatkowego wyłącznika, jest tylko przycisk auto i jedynym wyjściem jest wyjęcie wtyczki z gniazdka?

W sumie mała wtyczka przejściówka z włącznikiem  mogłaby rozwiązać ten problem.

Ponoć w najnowszej partii tych młynków, efekt buczenia już nie występuje.


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline reytaniak

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Cafelat Robot, Gabi, kawiarka, FP, DeLonghi Primadonna Evo S
  • Młynek: Fellow Ode, 1zpresso J-MAX
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń 2022, 12:10:46 »
U Gorana w palarni używany jest ten młynek do przelewów i z tego co słyszałem, to bardzo dobrze się sprawdza w tej roli. Niekoniecznie mieląc na gruz. Jedyny minus w sumie to że bzyczy trochę w stanie spoczynku. Co w specyficznych warunkach może być irytujące.
To bzyczenie było często podnoszone jako wada nowych młynków, która z biegiem czasu ustępowała. Ja niedawno zakupiłem Ode i szczęśliwie od początku nie mam z tym problemu

Offline reytaniak

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Cafelat Robot, Gabi, kawiarka, FP, DeLonghi Primadonna Evo S
  • Młynek: Fellow Ode, 1zpresso J-MAX
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń 2022, 12:17:13 »
Widziałem również, że młynek potrafi się trząść, coś jak pralka ?:)
Potrafi się zatrząść przy ruszaniu, ale nie zdarza się to za każdym razem, a powiedziałbym nawet, że jest wyjątkiem.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Styczeń 2022, 13:10:23 »
@reytaniak , dzięki za info.

Poleciłbyś go z czystym sumieniem?
Widzę, że masz Wilfę, więc masz podobny punkt odniesienia, choć ja też mielę ręczniakami.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline reytaniak

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Cafelat Robot, Gabi, kawiarka, FP, DeLonghi Primadonna Evo S
  • Młynek: Fellow Ode, 1zpresso J-MAX
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Styczeń 2022, 13:19:23 »
Różnica w jakości przemiału (i później w kubku kawy) jest zauważalna, przyjemność z obsługi (estetyka, workflow, hałas) jest jeszcze większa. Myślę, że różnica w cenie jest w pełni uzasadniona.
Jedyne, spore ograniczenie, to grubość przemiału. Moje (niedotarte jeszcze) żarna w Ode kończą mielić na grubości, która odpowiada kropce nad Aeropress w Wilfie.

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Styczeń 2022, 12:38:36 »
Używam Ode z SSP od kilku miesięcy. Jakość przemiału jest fantastyczna. To jak czyste w smaku są kawki wręcz ciężkie do opisania - szczególnie jeśli ktoś korzystał wcześniej tylko ze stożkowych żaren. Pomiędzy Ode z SSP oraz Comandante jest np. według mnie przepaść. Okazjonalne espresso w Ode także bez problemu. Ciężko o lepszy deal na rynku niż Ode z SSP, ale sumarycznie wychodzi prawie 2500 :)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Styczeń 2022, 13:27:11 »
@dawids, a podpowiesz gdzie kupowałeś żarna, czy kupiłeś już młynek z tymi żarnami?
Ciekaw jestem czy "zwykłe" SSP, też dałyby radę, czy tylko te "dedykowane" RED SSP.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Styczeń 2022, 13:34:44 »
Ja bym dopłacił do Red Speed. Silver Knight podobno sprzyjają większej retencji i są rzecz jasna mniej trwałe. Ja swoje żarna kupiłem prosto od Fellow ze względu na zniżkę od gościa który pracuje w Fellow. W Europie ecafe.es and homebarista.be są dobrymi wyborami. Tak naprawdę nigdy nie słyszałem o kimś z Silver Knight w Ode, może być problem z torque, ale to raczej w drugą stronę działa.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Styczeń 2022, 13:39:35 »
Ah dziękuję, racja na HB.be 1100.
Te po 185 dolarów wyszły na pniu, wszędzie --> out of stock.

Patrzyłem wcześniej, że SSP redy są głównie dostępne w Australii od "ręki", 1100-1200 zł + cło + Vat + wysyłka, kosmos jakiś...




Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Styczeń 2022, 13:46:43 »
Możesz napisać do SSP bezpośrednio na Instagramie. Wyślą Ci linka do płatności na PayPal. Ostatnio chcieli 220 USD z wysyłką do Europy Fedexem. Do tego rzecz jasna podatki.

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Styczeń 2022, 13:52:37 »
Zdjęcia demonstracyjne ;)

79E4CF9C-BB05-495E-86F2-05E2546607CA.jpeg

8A38730C-D712-4F46-8F32-0BB2EF248893.jpeg

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Styczeń 2022, 14:01:07 »
Dzięki serdeczne, nie wrzucaj już i nie kuś.

Tak myślę skoro tyle jest młynków DF64, Z64, Lagom 64 i do nich żarna (oczywiście jeszcze Mazzer mini i wszystkie inne podobne konstrukcje).
Widziałem na YT typa co testował SSP w DF64 z defaultu, więc pewnie te które oferuje chociażby @Janusz  tytanowe do DF64, też by pewnie pasowały, tylko ta geometria?

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń 2022, 14:17:54 »
Ciężko powiedzieć bez testowania. Pasować będą, ale jak młynek będzie się z nimi spisywał ciężko powiedzieć.

Powstają aktualnie żarna Gorilla Black 64, które będą dobrze spisywać się z Ode. Jak ktoś lubi profil stożkowych żaren i SSP jest dla niego zbyt czyste i "herbaciane" Gorilla mogą być dobrym wyborem. Powinny być słodsze niż SSP kosztem pewnie clarity. Wstawiłbym linka ale forum mi nie pozwala ;)

gorillagear.coffee/products/gorilla-gear-64mm-black-flat-burrs-pre-order-available-end-of-feb-2022

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ode Brew Grinder
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Styczeń 2022, 14:46:39 »
Super, poczytam, cena fajna, bo 270 dolarów co daje ok 730 zł , ale znowu dojdą koszta podobne do tych z Australii. :/
Bardzo ciekawa alternatywa!
Z wysyłką robi się prawie 900 zł.

Wysyłka dopiero koniec kwietnia (prawdopodobnie), to jest jeszcze trochę czasu :)


« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2022, 14:55:36 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi