Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247225 razy)

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1260 dnia: 10 Grudzień 2022, 21:53:26 »
Świąteczną dopiero co zamówiłem, ale chciałem pochwalić Kostarykę Tirra F1, bardzo mi podeszła, właśnie domówiłem pół kilo :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1261 dnia: 12 Grudzień 2022, 10:28:28 »
O to, to. Potwierdzam - Kostaryka Tirra F1 wyśmienitą kawą jest!

Offline michau6

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: graef
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1262 dnia: 12 Grudzień 2022, 14:34:33 »
Wypiłem już tego sporo. Genialna kawa. Najlepiej wychodzi w aero metoda F. Kucharczyka oraz v60 metoda Kasuya. W profilu wszystko co wskazano w profilu. Dużo owoców tropikalnych z mocno alkoholowym tlem. Kawa jest bardzo intensywna i tutaj nie ma czegoś takiego, że musisz się domyślać czy to ma jakiś smak wyszła laurka, ale kawa jest naprawdę warta swojej ceny, zwłaszcza w czasach gdzie niektórzy wołają już tyle za najzwyklejsze a tutaj mamy do czynienia jednak z czymś wyjątkowym smakowo i wysokiej jakości.

Ostatna adnotacja to brak jakichkolwiek problemów przy parzeniu. Przeleje się nieco szybciej, nieco przeciągniesz to i tak wychodzi fantastyczna, nie wymaga aptekarskiej precyzji. Piszę o tym bo ostatnio testowałem kilka polecanych polskich palarni i to nie jest takie oczywiste. A wydając 45-60 zł za kawę, gdzie obiecują spektakularne aromaty owoców a w naparze nie ma nic oprócz goryczy i posmaku czegoś prażonego to pewna inwestycja.
O której kawie piszesz?

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1263 dnia: 12 Grudzień 2022, 15:45:25 »
Kolumbia Potosi XO

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1264 dnia: 13 Grudzień 2022, 01:17:09 »
O to, to. Potwierdzam - Kostaryka Tirra F1 wyśmienitą kawą jest!
Mnie szczególnie przypadła do gustu w szocie (owocki) :) Obie wersje, z tego co widzę, mają swoich sympatyków!

Ostatna adnotacja to brak jakichkolwiek problemów przy parzeniu. Przeleje się nieco szybciej, nieco przeciągniesz to i tak wychodzi fantastyczna, nie wymaga aptekarskiej precyzji. 

A to jest wniosek jaki ostatnio mieliśmy ze znajomym. Dlaczego takie kawy stają się coraz popularniejsze na konkursach barista/brewers... Łatwe do opisania, łatwe do zaparzenia, stałe w smaku, dużo pkt. Czy barista przeciągnie szota, czy nie - nie ma specjalnego znaczenia, smakuje w widełkach ustalonego profilu. Będzie bardziej kakaowa albo bardziej owocowa.

Myślałem, że poniosło mnie przy zakupionej ilości XO, ale cieszę się, że dobrze się przyjął. Zawsze mam wątpliwości, czy przypadkiem nie będzie to zbyt ryzykowne ziarno (czyt. drogie). Widzę też, że te ciekawsze kawy mają już swoją stałą (i coraz szerszą) grupę oczekujących. Bardzo mnie to cieszy, bo to sama radość przy paleniu i poszukiwaniu profilu! Również bardzo cieszę się, że mogę już bez obaw wrzucić raz na jakiś czas coś owocowego i złożonego pod espresso. Pozostaje mieć nadzieję, że nie przestrzeliłem z rezerwacjami zielonego na 2023 :) No i cascara też zbiera dobre recenzje, więc po zakończeniu tego co mamy będziemy poszukiwać kolejnych :)

Koniec roku to zawsze czas podsumowań różnych rzeczy i mogę zdradzić, że dzięki Wam w 2022 mieliśmy okazję wnieść na magazyn ponad 250 worków. Serdecznie dziękujemy!   
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2022, 01:21:55 wysłana przez mr_blend »

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1265 dnia: 13 Grudzień 2022, 18:20:40 »
Koniec roku to zawsze czas podsumowań różnych rzeczy i mogę zdradzić, że dzięki Wam w 2022 mieliśmy okazję wnieść na magazyn ponad 250 worków. Serdecznie dziękujemy!  
To my dziękujemy, że nosicie dla nas te ciężkie worki ;) :) :szampan:.

Kolumbia Potosi XO mi się właśnie skończyła, ale zanim to zrobiła to odkryłem, że jest świetna w każdej temperaturze. Końcówkę zatem parzyłem po 0,5L i wypijałem trochę ciepłej, trochę chłodnej, a resztę odkładałem i delektowałem się całkiem zimną. Niestety skończyła się, zanim wpadłem na to, żeby ją mrozić :).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1266 dnia: 14 Grudzień 2022, 20:22:00 »
Pawle, odebrałem dziś z paczkomatu paczuszkę od Ciebie.
Dziękuję za prezenty!

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1267 dnia: 15 Grudzień 2022, 11:09:08 »
Myślałem, że poniosło mnie przy zakupionej ilości XO, ale cieszę się, że dobrze się przyjął. Zawsze mam wątpliwości, czy przypadkiem nie będzie to zbyt ryzykowne ziarno (czyt. drogie). Widzę też, że te ciekawsze kawy mają już swoją stałą (i coraz szerszą) grupę oczekujących. Bardzo mnie to cieszy, bo to sama radość przy paleniu i poszukiwaniu profilu!
Coraz częściej łapię się na tym, że wolę wypić mniej kawy ale wolniej, delektując się smakiem. Nawet przy filiżance espresso, zastanowić się co piję, jak smakuje itd. Taka mini pauza w tym zabieganym świecie. I za to ciekawe smaczki i wyszukane kawy również ze swojej strony dziękuję.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1268 dnia: 29 Grudzień 2022, 01:08:09 »
Dzisiaj wrzuciłem nowości na styczeń, akurat postoją kilka dni i będzie wielkie testowanie 2.01 :)

Czego można się spodziewać?

Etiopia Limmu Kossa Natural - w dwóch wersjach przelew/espresso, fajnie zbalansowany słodziak
Tanzania Amkeni Washed - zapowiada się na "niekwaśną" Afrykę w espresso, pięknie pachnie po zmieleniu
Indie Excelsa Black Honey - zobaczymy, czy też siądzie w kolbie. Przelew bardzo smaczny! Jeszcze napiszę kilka słów o tym "czymś niezidentyfikowanym". :) Bardzo pozytywnie zaskakuje.
Kenia Samwa Susan - kolejna Kenia z kobiecego projektu pod okiem farmy Sakami, tym razem myta
Kenia Sakami Anaerobic - zanim zaczną się gromy sypać, to powiem że jest to anaerobic washed - czyścioszek :)

Jak smakują - nie wiem, ale się dowiem!

U nas nie ma nudy - nawet w styczniu! :) Dużo pomysłów chodzi mi po głowie na 2023, niektóre powoli już się realizują. Nie wiem, czy uda się już na styczeń, ale jest cień szansy. Przede wszystkim pojawi się osobny dział "zestawy porównawcze", w którym będzie można skorzystać z różnych kombinacji alpejskich pomiędzy kawami. Tak jak mamy teraz ETIOPIA SET z Haru washed i Malawo honey, tak w styczniu pojawi się KENIA SET i ETIOPIA LIMMU KOSSA PRZELEW+ ESPRESSO. Znajdziecie je wszystkie w jednym miejscu, nie będą walać się po działach tematycznych. Obecnie pracujemy z Marcinem nad grafiką dla pocztówki w formie kolażu cyfrowego (do druku), sądzę że przypadnie Wam do gustu. Mnie się bardzo podoba :) W związku z czym każdy zestaw będzie mieć dodatkową informację na pocztówkach, która merytorycznie "zepnie" temat. Chciałem jakoś "opakować" te zestawy bez zbędnych pudełek w pudełkach, żeby było trochę ładniej.

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2022, 01:10:18 wysłana przez mr_blend »

Offline breakingA

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Aurelia II + Iberital IB7
  • Młynek: Olympus 75E, Zenith 65E, Fiorenzato f64evo
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1269 dnia: 03 Styczeń 2023, 22:10:58 »
Dzisiaj wrzuciłem nowości na styczeń, akurat postoją kilka dni i będzie wielkie testowanie 2.01 :)

Czego można się spodziewać?

Etiopia Limmu Kossa Natural - w dwóch wersjach przelew/espresso, fajnie zbalansowany słodziak
Tanzania Amkeni Washed - zapowiada się na "niekwaśną" Afrykę w espresso, pięknie pachnie po zmieleniu
Indie Excelsa Black Honey - zobaczymy, czy też siądzie w kolbie. Przelew bardzo smaczny! Jeszcze napiszę kilka słów o tym "czymś niezidentyfikowanym". :) Bardzo pozytywnie zaskakuje.
Kenia Samwa Susan - kolejna Kenia z kobiecego projektu pod okiem farmy Sakami, tym razem myta
Kenia Sakami Anaerobic - zanim zaczną się gromy sypać, to powiem że jest to anaerobic washed - czyścioszek :)

Jak smakują - nie wiem, ale się dowiem!

U nas nie ma nudy - nawet w styczniu! :) Dużo pomysłów chodzi mi po głowie na 2023, niektóre powoli już się realizują. Nie wiem, czy uda się już na styczeń, ale jest cień szansy. Przede wszystkim pojawi się osobny dział "zestawy porównawcze", w którym będzie można skorzystać z różnych kombinacji alpejskich pomiędzy kawami. Tak jak mamy teraz ETIOPIA SET z Haru washed i Malawo honey, tak w styczniu pojawi się KENIA SET i ETIOPIA LIMMU KOSSA PRZELEW+ ESPRESSO. Znajdziecie je wszystkie w jednym miejscu, nie będą walać się po działach tematycznych. Obecnie pracujemy z Marcinem nad grafiką dla pocztówki w formie kolażu cyfrowego (do druku), sądzę że przypadnie Wam do gustu. Mnie się bardzo podoba :) W związku z czym każdy zestaw będzie mieć dodatkową informację na pocztówkach, która merytorycznie "zepnie" temat. Chciałem jakoś "opakować" te zestawy bez zbędnych pudełek w pudełkach, żeby było trochę ładniej.

Pozdrawiam,
Paweł

KENIA POD SHOTA! <3 Raz nam było dane wrzucić w kawiarni na młynek i była to największa petarda od dwóch lat! Z tym, że washed. Nie mogę się doczekać tej :D

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1270 dnia: 04 Styczeń 2023, 14:56:47 »
@breakingA

Hej! Obie Kenie będą do przelewu, mytą można byłoby próbować w szocie przy uzysku 45-50g i czasie ok. 35 sekund. Anaerobic nie pójdzie - zbyt wysoka kwasowość. Nie planuemy Kenii do espresso, gdyż mieliśmy jedną i delikatnie mówiąc nie przyjęła się ::) Nikt na razie też za bardzo nie pyta... Polskie realia dla kwasków z kolby są brutalne, u nas temat zupełnie nie siadł. Za to chętnie zrobimy takie rzeczy na zamówienie przy deklaracji na 3kg :) Nie widzę problemu, musimy jedynie popróbować tydzień-dwa, w zależności od tego jak szybko pójdzie.

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2023, 15:51:58 wysłana przez mr_blend »

Offline kubus5150 Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: v60, Kalita
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1271 dnia: 04 Styczeń 2023, 21:06:56 »
@mr_blend kiedy nowości na stronie wylądują? ;)

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1272 dnia: 04 Styczeń 2023, 22:04:02 »
@mr_blend kiedy nowości na stronie wylądują? ;)

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
Na 80% w piątek, na 100% w sobotę [emoji12]

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1273 dnia: 06 Styczeń 2023, 17:45:50 »
Nowości na stronie! Jest Excelsa w dwóch profilach, Etiopia, Kenie i Tanzania ☕️

Na opisy tutaj przyjdzie jeszcze czas, mózg mi już paruje

Pozdrawiam,
Paweł

Offline groovy

  • Wiadomości: 22
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1274 dnia: 07 Styczeń 2023, 14:29:01 »
Kiedyś kupiłem kawę z Burundi (chyba Kirema) - dość dawno, ale pamiętam, że zaskoczony byłem, jak dobrze 'wchodziła'. A stosunek jakości do ceny był świetny. Jakaś szansa w najbliższych miesiącach na powtórkę?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi