Autor Wątek: Nabytek - Ceado E6P  (Przeczytany 25607 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #150 dnia: 25 Styczeń 2023, 17:33:49 »
Dziś znowu raz mi się tak zdarzyło ale chyba znalazłem prawidłowość jaka za tym stoi. Pamiętam że raz jak się tak zdarzyło ten przycisk dotykowy nacisnąłem bardzo delikatnie coś w stylu delikatnego "tapnięcia" na telefonie i dziś tak samo lekko było. Później nacisnąłem znacznie mocniej i młynek zmielił dozę prawidłowo. Spróbuje w najbliższym czasie skupić się żeby zdecydowanie naciskać ten przycisk i zobaczę czy problem nadal występuje.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #151 dnia: 25 Styczeń 2023, 18:12:39 »
Ten panel dotykowy moim zdaniem jest trochę nie teges ;). Niedawno wymieniłem w jednym z młynków taki panel dla znajomego z forum. Podobno w jego młynku nagle tenże wyświetlacz przestał wyświetlać. Gdy dostałem młynek w swoje ręce, stwierdziłem że owszem, nie wyświetla ale reaguje na dotyk i sprawnie funkcjonuje. Parę razy zdarzało mi się jakoś ożywić ten wyświetlacz i widziałem na nim wszystko. Trwało to jednak dłuższą chwilę i summa summarum trzeba było tę płytkę wymienić. Wydaje mi się, że może to być niezbyt dopracowana produkcja. Zdecydowanie głosuję na poprzednią wersję sterowania z dwoma guzikami -- cóż mi po migających w takt zegara cyferkach? ;) Myślę, że w ogóle te dotykowe panele mogą mieć jakieś swoje ukryte defekty.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2023, 18:16:21 wysłana przez Antonio »

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Styczeń 2023, 15:28:46 »
Czyli jednak ten młynek ma jakieś minusy ;-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Styczeń 2023, 15:57:09 »
Niektóre egzemplarze pewnie. Wszędzie takie dotykowe panele sprawiają problemy. Nawet takie wyspecjalizowane, jak ten z którego teraz zapisuję niniejszy tekst...

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #154 dnia: 27 Styczeń 2023, 20:08:15 »
Udało mi się nagrać defekt młynka https://www.youtube.com/shorts/gvZNU4HDXI4 (wybaczcie kurz na młynku ;)) niestety ostatnio dzieje się to coraz częściej i chyba trzeba będzie uruchomić gwarancję.
@Antonio jednak faktycznie w trakcie odliczania słychać stłumiony dźwięk w tle. Myślisz że to może być jednak nie problem wyświetlacza?
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #155 dnia: 27 Styczeń 2023, 20:50:55 »
Moim zdaniem, silnik dostaje zasilanie z układu sterującego ale nie może ruszyć. Czy aby na pewno między żarnami nie ma tu zbyt mocno ściśniętej kawy? Jeśli wykluczysz, że może to być powodem zbyt mocnego zakręcenia żaren w stronę drobnego mielenia i zbyt dużego oporu, to problem tkwi gdzieś w samym układzie silnika. Ewentualnie strasznie twarda kawa?
Kondensator, styki itp...

W trakcie takiego stanu spróbuj przekręcić śrubę regulacyjną w stronę grubego mielenia.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2023, 20:53:24 wysłana przez Antonio »

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Styczeń 2023, 20:59:18 »
Kawa od Ciebie jest w tym momencie. Po wyłączeniu młynka i włączeniu ponownie młynek zmielił kawę bez najmniejszego problemu.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Styczeń 2023, 21:29:54 »
Przed zmieleniem zrobiłem drobną zmianę na wyłączonym młynku z drobniej na trochę bardziej grubo może to była przyczyną? Postaram się teraz robić teraz wszelkie zmiany tylko na pracującym młynku i zobaczę czy to coś pomoże.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Styczeń 2023, 21:33:20 »
A zawsze zmieniałeś grubosc mielenia na wyłączonym silniku?

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Styczeń 2023, 21:39:59 »
Z grubo na drobniej na włączonym w druga stronę czasami na wyłączonym. I jeśli na wyłączonym to tylko bardzo subtelne modyfikacje pod espresso.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #160 dnia: 28 Styczeń 2023, 18:44:04 »
Zmieniamy na drobniejsze mielenie ZAWSZE na pracującym młynku.

Offline palusik Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #161 dnia: 28 Styczeń 2023, 19:58:27 »
Udało mi się nagrać defekt młynka [link] (wybaczcie kurz na młynku ;)) niestety ostatnio dzieje się to coraz częściej i chyba trzeba będzie uruchomić gwarancję.
@Antonio jednak faktycznie w trakcie odliczania słychać stłumiony dźwięk w tle. Myślisz że to może być jednak nie problem wyświetlacza?
O dzięki za to i za porady, też to miewałem ale już jest lepiej. Zmiany grubości na włączonym młynku pomaga.

Mam za to pytanie, jak odkręcić żarna? Bo kołnierz do regulacji to dwie śrubki, a później zostaje tylko pierścień który nijak można chwycić rękami, a boje się używać narzędzi.

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #162 dnia: 28 Styczeń 2023, 20:52:08 »
Zmieniamy na drobniejsze mielenie ZAWSZE na pracującym młynku.
Tak właśnie napisałem i czynie ;) są jednak osoby które drobne korekty pod espresso na drobniejsze robią na młynku wyłączonym.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #163 dnia: 28 Styczeń 2023, 20:56:36 »
Mam za to pytanie, jak odkręcić żarna? Bo kołnierz do regulacji to dwie śrubki, a później zostaje tylko pierścień który nijak można chwycić rękami, a boje się używać narzędzi.
Jak jesteś w stanie z zakręconym kołnierzem to odkręć go na jak najbardziej grube mielenie. Zatrzymasz się pewnie w okolicach 7ki na skali. Ja mam na to patent taki ze odkręcam śruby te dwie ale nie do końca podnoszę kołnierz i dalej lecę na grubsze mielenie przeskakując taka blokadę która jest wewnątrz kołnierza. Taki zabieg jest potrzebny kilka razy i po chwili masz odkręcony kołnierz z pierścieniem.
Ewentualnie możesz dojechać do blokady odkręcić kołnierz przełożyć tak żeby ominąć blokadę dokręcić i dalej odkręcać kołnierz i pierścień przy tym rozwiązaniu jest trochę więcej zabawy.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline palusik Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #164 dnia: 28 Styczeń 2023, 21:01:01 »
Mam za to pytanie, jak odkręcić żarna? Bo kołnierz do regulacji to dwie śrubki, a później zostaje tylko pierścień który nijak można chwycić rękami, a boje się używać narzędzi.
Jak jesteś w stanie z zakręconym kołnierzem to odkręć go na jak najbardziej grube mielenie. Zatrzymasz się pewnie w okolicach 7ki na skali. Ja mam na to patent taki ze odkręcam śruby te dwie ale nie do końca podnoszę kołnierz i dalej lecę na grubsze mielenie przeskakując taka blokadę która jest wewnątrz kołnierza. Taki zabieg jest potrzebny kilka razy i po chwili masz odkręcony kołnierz z pierścieniem.
Ewentualnie możesz dojechać do blokady odkręcić kołnierz przełożyć tak żeby ominąć blokadę dokręcić i dalej odkręcać kołnierz i pierścień przy tym rozwiązaniu jest trochę więcej zabawy.
Fajny patent, spróbuje. Dzięki za pomoc.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi