Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1532174 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7680 dnia: 08 Styczeń 2023, 21:31:04 »
V2 brzmi co nieco "bojowo"
Z Kolberg do Peenemünde nie jest zbyt daleko.
Cytuj (zaznaczone)
Dziś zaparzyłem Stormy Weather
To tak jak ja. I też grzeję jeden bojler.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7681 dnia: 10 Styczeń 2023, 21:16:54 »
Z Kolberg do Peenemünde nie jest zbyt daleko.
Nieopodal mamy teraz jakieś podziemne miasta, jaskinie, kopalnie, twierdze, zabytkowe miasta i góry -- słowem: więcej atrakcji :). W Kolbergu w długi weekend było zatrzęsienie ludzi. Tutaj mamy święty spokój. Dosłownie. Podobno mieszkamy w najmniej wietrznej miejscówce w Polsce ;).

Wczoraj zaparzyłem Veranerę jako espresso. Niesamowite to jest. Dla mnie pyszne, przypomina mi słodki syrop ziołowy z aromatami a la Beherovka -- ale oczywiście zdania na ten temat są podzielone. Fajna jest ostatnia Eli Gwatemala Finca Medina i Etiopia Idido -- jako espresso. Doskonałym espresso zdaje się Sweet i jest to zasługa Brazylii Vandersona Cagliari.

Dla porównania i ukazania różnic międzygatunkowych zaparzyłem też espresso z ostatniego palenia robusty z Javy. Sam się zdziwiłem -- po dłuższym już czasie ziarna złagodniały, espresso wypiękniało. Oczywiście wciąż zionie aromatem drewna szlachetnego, ale nie odrzuca jakoś strasznie. Teraz dla odmiany w sklepie pojawi się specjalna robusta z Ugandy. Ma przepiękne, jednorodne i duże ziarna, podobno jest z obróbki mokrej. Zobaczymy jutro.


Dawid1144

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7682 dnia: 10 Styczeń 2023, 21:33:29 »
Teraz dla odmiany w sklepie pojawi się specjalna robusta z Ugandy. Ma przepiękne, jednorodne i duże ziarna, podobno jest z obróbki mokrej. Zobaczymy jutro.

Ciekawe czy to ta sama robusta z Ugandy której dostałem kilogram jak byłem ostatnio w Kafarze. Ale strzelam że tak. Podobno jest dobra, muszę ją w końcu wypalić.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7683 dnia: 13 Styczeń 2023, 10:56:29 »
Tej ekstra Ugandy było chyba na polskim rynku parę wariantów. Nasza nazywa się Colobus i jest najlepszym produktem plantacji Kaweri. Najlepszym, bo ziarna są ogromne, ładne, zdrowe. Dzisiaj zaparzyłem espresso z tejże robusty i... wypiłem do dna, ze smakiem. Owszem, jestem kawoholikiem, ale gdy espresso jest niedobre, nie morduję się z nim ;).  Teraz w bardzo dobrej cenie: -->> Uganda Kaweri Colobus

Jak zwykle w Nowym Roku, po świętach i sylwestrach co nieco zostało, więc polecam zerknąć tutaj: -->> po świętach...
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2023, 11:31:01 wysłana przez Antonio »

Offline sanderus

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Bosco Sorrento
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7684 dnia: 13 Styczeń 2023, 13:37:16 »
No i skusiłeś!
Zapas na kwartał tym samym zrobiłem, bo nie dalej, jak wczoraj kupiłem od Waszego przedstawiciela 1kg Ariadny.
Mrozić, czy nie mrozić?

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7685 dnia: 16 Styczeń 2023, 15:09:07 »
Nieopodal mamy teraz jakieś podziemne miasta, jaskinie, kopalnie, twierdze, zabytkowe miasta i góry -- słowem: więcej atrakcji :). W Kolbergu

na stronie chyba ciągle wisi adres nadmorski ;-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7686 dnia: 16 Styczeń 2023, 15:21:34 »
Tak, jeszcze nie zdążyliśmy się rozpakować.

Mrozić, czy nie mrozić?
Mrożona kawa to podobno fajna idea :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7687 dnia: 17 Styczeń 2023, 18:25:55 »
Właśnie popijam sobie zrobiony rano do termosu MiiR napar z Gwatemali Finca Medina Black Honey. Niesamowicie fajnie to wyszło i bardzo mi smakuje -- delikatna, aksamitna, sympatyczna to kawa. Parę dni temu podobnie spodobał i się napar z V60 oraz espresso z Kolumbii Veranera, ale to znacznie bardziej jaskrawe wrażenia.

Przed chwilą w sklepie poukładałem moje świeże palenia: Chocolate Wave, Espresso #2, Mefisto i Ariadnę. Dzisiejsza Ariadna składa się z dwóch różnych Brazylii -- jedna to Sul de Minas, druga to znana z Eli mieszanek Fazenda Pantano pulped natural. Zaparzyłem dziś rano tę ostatnią w celu sprawdzenia. Bardzo to miła, bezbłędna kawa.
Jutro, pojutrze prawdopodobnie pojawią się kolejne moje kawy.

-->> MA

Offline kubus5150 Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: v60, Kalita
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7688 dnia: 18 Styczeń 2023, 00:50:23 »
Synestezja również szykuje jakieś nowości w najbliższym czasie ?

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7689 dnia: 18 Styczeń 2023, 17:03:28 »
Ela powoli się szykuje. Najpóźniej w weekend kolejne jej kawy się pojawią.

Niedawno byliśmy w Pradze i odwiedziliśmy parę kawowych lokali. Przede wszystkim kawiarnię Můj šálek kávy. Jaro zaczynał mniej więcej razem z nami swoje perypetie z palarnią kawy Double Shot. Jego palarnia jest gdzieś na wsi pod Pragą, a kawiarnia w samym centrum, w bardzo fajnej dzielnicy. W niedzielę rano w kawiarni pełno młodych ludzi. Zamówiliśmy co nieco. Espresso było OK -- Tam Dem Espresso. Drip z jakiejś Kostaryki zaskoczył nas swoją wodnistością, tzn. oszczędną proporcją. Dłużej o kawie pogadaliśmy w maleńkim lokaliku Kafe Karlin nieopodal. Przelewowa kawa z Fetco okazała się Brazylią i naprawdę była fajniejsza, nawet bardziej owocowa niż wspomniana Kostaryka. Espresso też było ciekawe. Kupiliśmy sobie parę paczek z singlami -- bo to także palarnia gdzieś na wsi ;). Nazywa się monocoffee.cz. W domu już przetestowane. Niesamowicie ciekawe takie testowanie cudzych kaw :). Jeśli ktoś ma ochotę, to chętnie oddam za jakieś pół ceny, trzy różne single do dripu -- dołożywszy je do jakiegoś zamówienia.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2023, 17:30:34 wysłana przez Antonio »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7690 dnia: 18 Styczeń 2023, 18:55:52 »
Hej, będzie nietaktem o spytanie z jakiego regionu są kawki do "oddania" ?
Jak rozumiem kwota na priv?

Czaje się na Ethiopie i Nikarague naturale  od Was, ale nic na siłę;)


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7691 dnia: 21 Styczeń 2023, 16:01:49 »
Kawek z Pragi nie mam "do oddania". Antonio się lekko pospieszył z ogłoszeniem. Jeśli chodzi o "absolutne nowości", to wypaliłam właśnie Kenię Kanyi z regionu Embu. Zaraz się znajdzie w sklepie z opsem
W grudniu wprowadziliśmy mnóstwo "nowości": 3 nowe Kenie (Swara, Kutere, Kahunyo), Rwandę Mbizi, dwie obróbki Gwatemali Finca Medina: obróbka naturalna i black honey..

Tę Gwatemalę z obróbki naturalnej BARDZO polecam do espresso!

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7692 dnia: 21 Styczeń 2023, 17:48:48 »
Elu, ta Twoja Rwanda jest bezbłędna, wychodzi we wszystkim co mam pod ręka :) Bardzo herbaciana z akcentami cytrynowymi. W kalicie origami wychodzi ananas i brzoskwinia, fantastyczna.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7693 dnia: 22 Styczeń 2023, 12:49:06 »
Też wszyscy lubimy tę Rwandę. W sumie nigdy na ziarenkach z tego kraju się nie zawiedliśmy.

Kenia Kanyi, wspomniana przez Elę jest wyjątkowa na tle tuzinów/kop (kopa=60) kaw z Kenii, jakie mieliśmy przyjemność w naszej historii testować. Ziarno to pochodzi dokładnie z jednej niewielkiej plantacji, należącej do jednego właściciela i składa się li tylko z odmiany SL34 w rozmiarze AA. Myślę, że wszystkie nasze poprzednie kawy z Kenii pochodziły jednak z większych spółdzielni rolniczych. Pewnym wyjątkiem była parę lat temu "Slope of 8" czyli ziarna z sąsiednich wzgórz od kilku rolników. Siłą rzeczy też jest to najdroższa z kenijskich kaw, jakie mieliśmy do tej pory.
  -->> Kenia Embu Kanyi AA

Espresso z Gwatemali Finca Medina jest rzeczywiście pyszne. Od zawsze słyszeliśmy od ludzi parających się espresso w Italii, że kawy z Gwatemali są najbardziej kompleksowe, najbardziej stosowne do espresso. Można się o tym przekonać i warto spróbować:
  -->> Gwatemala Antigua Finca Medina Natural

Bardzo fajnym wyborem jest też ziarno Black Honey z tejże plantacji -- palone do metod przelewowych, daje bardzo przyjemne efekty:
  -->> Gwatemala Antigua Finca Medina Black Honey.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7694 dnia: 22 Styczeń 2023, 19:10:34 »
Przypomnę tylko małą promocję na świetny Salwador Llantas anaerobic. Mało tego ziarna chyba było w Europie, bo znalazłem jakieś ślady tylko w jednej specialty palarni w Portugalii -- w cenie znacznie większej -- na ich stronie ocenili te ziarna na 88 pkt. SCA.

  -->> Salwador Llantas natural anaerobic

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi