Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525159 razy)

Offline kubus5150 Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: v60, Kalita
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7665 dnia: 17 Grudzień 2022, 23:38:29 »
@Antonio "slow natural" oznacza typowy natural tylko z dodatkową "troską" przeprowadzony i rozłożony w dłuższym czasie ? Wiemy coś więcej jak ten proces jest prowadzony?

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka


Offline Vedemin

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Flair Pro 2, Delonghi Magnifica S Smart
  • Młynek: Macap MXA
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7666 dnia: 18 Grudzień 2022, 00:38:55 »
[mention]Antonio [/mention] hej, dopiero zaczynam przygodę z espresso, mój Flair Pro 2 będzie dopiero za kilka dni. Młynek mam Macap MXA z płaskimi żarnami 65mm, więc do espresso się nada bez problemu.

No ale jakie ziarna? Muszę przyznać że nie jestem wielkim fanem kawy kwaskowej lub gorzkiej, preferuję raczej słodki, gesty syrop o nutach zwłaszcza w stronę mlecznej czekolady i słodziutkiej krówki. Tak więc chyba szukam czegoś tak słodkiego i gęstego jak się da, preferowalnie robiącego fajną cremę ^^

Czy da się u Ciebie kupić jakieś... Zestawy testowe? Coś w stylu kilku paczek po 250g na spróbowanie.

I czy moglibyście drodzy forumowicze poradzić jakie ziarenka ucieszą moje podniebienie?

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7667 dnia: 18 Grudzień 2022, 13:10:24 »
@Antonio "slow natural" oznacza typowy natural tylko z dodatkową "troską" przeprowadzony i rozłożony w dłuższym czasie ? Wiemy coś więcej jak ten proces jest prowadzony?


Myślę, że proces suszenia miąższu na pestce prowadzony  jest wolniej - w bardziej kontrolowanych warunkach, może nawet nie na świeżym powietrzu, tak jak ma to miejsce w przypadku najlepszych mikrolotów z Panamy Napar z tej obróbki jest bardzo "gęsty", teksturą i aromatami przypomina nam miód spadziowy. Ostatnio każdy ranek zaczynamy od tej kawy :-).

Właściciel Finca Aurora jest chirurgiem z zawodu, ale także wielkim pasjonatem kawy, Ilość różnych mikrolotów, jakie mieliśmy do wyboru w tym roku, przyprawiała o zawrót głowy: chcieliśmy wziąć wszystkie..




Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7668 dnia: 18 Grudzień 2022, 13:16:12 »
[mention]Antonio [/mention] hej, dopiero zaczynam przygodę z espresso, mój Flair Pro 2 będzie dopiero za kilka dni. Młynek mam Macap MXA z płaskimi żarnami 65mm, więc do espresso się nada bez problemu.

No ale jakie ziarna? Muszę przyznać że nie jestem wielkim fanem kawy kwaskowej lub gorzkiej, preferuję raczej słodki, gesty syrop o nutach zwłaszcza w stronę mlecznej czekolady i słodziutkiej krówki. Tak więc chyba szukam czegoś tak słodkiego i gęstego jak się da, preferowalnie robiącego fajną cremę ^^

Czy da się u Ciebie kupić jakieś... Zestawy testowe? Coś w stylu kilku paczek po 250g na spróbowanie.

I czy moglibyście drodzy forumowicze poradzić jakie ziarenka ucieszą moje podniebienie?


O zestawach testowych pomyślimy w momencie, kiedy przeniesiemy nasz sklep do Kotliny Kłodzkiej. Może zaczniesz eksperymenty z kawą z mojej linii: Synestezja Red. Mieszanka ta jest teraz w świątecznej promocji:

https://mastroantonio.pl/Synestezja-RED-p349

Z kaw Antonia zachwyciło mnie ostatnio Espresso#4.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7669 dnia: 19 Grudzień 2022, 09:47:59 »
mój Flair Pro 2 będzie dopiero za kilka dni.
Super :). Daj znać -- przygotujemy jakiś przekrój na początek -->> [email protected]

Sporo fajnych kaw w fajnych cenach -->> Specialty coffee promo :)
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2022, 09:52:59 wysłana przez Antonio »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7670 dnia: 19 Grudzień 2022, 11:20:35 »
I warto się spieszyć z zakupami: po czwartkowych wysyłkach sklep zostanie przeniesiony w nowe miejsce :-).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7671 dnia: 20 Grudzień 2022, 19:30:45 »
Nie wiem czy ja to jestem w stanie zrobić -- parę regałów, biurko i szpargały ale okazuje się to w praktyce górą rzeczy  :wow2:.

Właśnie ze zgryzoty otworzyłem "setkę" STO -->> tabliczkę czekolady Jordi's. Pod tekturową obwolutą z tymi zabawnymi stworkami jest garść informacji o zawartości. Sama czekolada jest w bardzo przyjemnej, papierowej bibule. Setka jest bardzo smakowita. Po latach czekoladowych moich pasji i doświadczeń, taką niecukrową formę preferuję. Nie mogę zrozumieć, dlaczego rynek tego nie preferuje i wciąż powstają cukrowe tabliczki a popyt na nie nie ustaje -- na bezwartościowy cukier? ;) Czekolada cukrowa jest jak kawa cukrowa -- nie da się tego tknąć. 100% czekolada jest jak najgęstsze na świecie ristretto -- pierwsze treściwe krople.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2022, 19:45:29 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7672 dnia: 25 Grudzień 2022, 12:44:06 »

Z moich kaw, jest dosłownie jedna paczka Mefisto po cenie "sprzed wojny".

No to zabieram bo jeszcze dojdzie do tego że jej nie skosztuję.

Jka
[/quote]

Tak się złożyło że dopiero dzisiaj mogłem wypić filiżankę wspomnianej kawy.

MEFISTO CCC.jpg

I wyszło naprawdę fajnie ani goryczki ani kwasków za dużo, wszystko tak jakby w sam raz zrobię sobie ją dzisiaj jeszcze raz :)

MEFISTO FAJNA KAWA KOŁ..JPG

Jka

 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7673 dnia: 31 Grudzień 2022, 22:07:19 »
Wszystkiego najlepszego życzymy w Nowym Roku, dużo bardzo dobrych kaw i podróży do jakiejś bajkowej Cortony:


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7674 dnia: 01 Styczeń 2023, 20:26:57 »
W pierwszym dniu Nowego Roku było u nas ponad 26 stopni. Na słońcu, ale i w obejściu i na spacerze w lesie było ciepło. Z tego powodu pozwoliłem sobie wskoczyć do pobliskiego potoku -- też było fajnie. Lubię taką zimę i nie narzekam specjalnie na brak śniegu. Patrząc na nasłoneczniony termometr zaparzyłem sobie najpierw Idido. Gdy już prawie wypiłem całą karafkę, Ela naciągnęła mnie na pół tuzina kolejnych kaw: Uddeyi, Kagurumai, Kahunyo, Finca Medina Natural, Kutere itd.

Kagurumai już więcej nie będzie, a była to przepiękna kawa. Idido jest super, Uddeyi też jest super. Nowe Kenie pięknie pachną i na pewno godnie zastąpią te odchodzące. Gwatemala -- dawno, dawno nie było w Synestezji Gwatemali. Gwatemale są ciekawe, bo ciekawa jest plantacja -- Finca Medina. Mamy z tejże plantacji dwie obróbki: natural i honey. Warto spróbować. Dzisiejszy natural okazał się bardzo słodkim doznaniem. Ostatnio dość często się łapię na tym, że non-stop łykam jakąś kawę. Gdy nie łykam, to połykam ziarenka ;). Pamiętacie, że najlepsze do tego są: Veranera i Puerto Alegre. Tylko 3 pakieciki Veranera/Puerto Alegre są do kupienia za 99zł: -->> 2 Kolumbie po świętach...

Do tego muszę wspomnieć Rwandę Kamonyi Mbizi od fajnych kobiet :). Jest to świetna, słodka kawa :). Bardzo naszej Dorotce ta kawa smakowała -- był to jej w zasadzie wybór. Nikaragua Aurora ze specjalnej obróbki naturalnej jest też super -- wiedzą tam co robić, by uzyskać ciekawe efekty.

Z moich robótek polecam Transatlantyk. Włożyłem doń ostatki ziaren z Javy -- dzięki temu jest tu coś ekstra :). Poza tym Chocolate Wave już w górach zrobione i pozostałe rzeczy też: -->> Mastro Antonio.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2023, 20:29:20 wysłana przez Antonio »

Offline kubus5150 Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: v60, Kalita
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7675 dnia: 02 Styczeń 2023, 20:31:37 »
Która z obecnych Kenii będzie najbardziej herbaciana ? Szukam ziaren podobnych profilem do tych z Tekangu (Karagoto).

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7676 dnia: 02 Styczeń 2023, 21:05:09 »
Ziaren z Tekangu nie widziałem, ale może Kahunyo? ;)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7677 dnia: 02 Styczeń 2023, 21:17:51 »
Raczej żadna z Kenii obecnych w naszej ofercie nie jest "herbaciana". Herbatę z cytryną i miodem przypominać będzie Rwanda:

https://www.mastroantonio.pl/Rwanda-Kamonyi-Mbizi-FW-p522

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7678 dnia: 08 Styczeń 2023, 12:46:49 »
V2/01
Taka zagadka-niespodzianka znalazła się w ostatniej paczce. Póki co nie ruszam, puchnie sobie odgazowując w torebce bez wentyla.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7679 dnia: 08 Styczeń 2023, 19:23:00 »
V2 brzmi co nieco "bojowo" -- może trzeba dobrej wyrzutni espresso lub aeropresso? ;)

Przedwczoraj i wczoraj zrobiliśmy ostatni kurs do Colbergu i z powrotem z przyczepą wypełnioną gratami. Nie wiem jak się z tym wszystkim podzieję w nieco ograniczonej przestrzeni. Powoli zacznę się chyba pozbywać zbędnych kawowych narzędzi i akcesoriów na naszym "pchlim targu" (ilość wpisów OK, więc skorzystam z okazji :evil:).

Ostatnio uruchomiłem nasz kawowy parostatek... Co ja gadam: nie parostatek ale turboodrzutowiec-trójbojlerowiec-trójfazowiec WEGA Concept. Lubię go, bo mogę załączyć tylko jeden bojler i jego grupę czyli minimum energii do espresso. Mam teraz prawdziwą kawiarnię (nie mleczarnię) na wsi. Obok maszyny do espresso postawiłem młynek sklepowy Ceado i używam go w trybie on-demand -- genialne to i proste, naprawdę bardzo wygodne w użyciu -- przy okazji łatwo sprawdzić stopień zmielenia, gdy ktoś zechce zmielonej kawy do espresso. Jak we wszystkich młynkach Ceado, kawa ląduje wprost w sitku portafiltra. Myślę sobie, że to najtańsza opcja na doskonały młynek do espresso z żarnami 83mm i ogromnym silnikiem (takim jak w ich najdroższym modelu E37T). Kto mądry i oszczędny -- kupi sobie nie E37S a E8D.

Espresso wychodzi pyszne, bo woda z górskich "cieków" jest fajna i nie trzeba stosować żadnych filtrów. Co espresso to espresso -- kocham to. Cieszę się więc, że mogę kogoś z sąsiedztwa poczęstować. Dziś zaparzyłem Stormy Weather i łącznie ze mną wszyscy oddali puste kieliszki -- myślę zatem, że jest bardzo OK. Sam natomiast polubiłem kolejne wydanie:
   -->> Secret Blend.
Nie za bardzo jest on sekretny, bo dla wprawnego espressoholika zagadka nie powinna być trudna.

Bardzo fajny ubiegłoroczny (ale przecież wciąż świeży!) blend:
  -->> Transatlantico
teraz i do ostatniej paczki w cenie -23%. Niech stracę...

Z Synestezji mamy sporo już tegorocznych kaw: Etiopie naturalne Uddeyi oraz Idido, Kolumbię Veranera, Salwador Llantas i Gwatemalę Finca Medina Natural paloną do espresso. Do espresso dobre też są Veranera i chyba Idido. Jest też świeże wydanie Red i Sweet. Różnica między tymi ostatnimi mieszankami jest tylko w brazylijskim "łączniku". W sumie obie są słodkie: -->> Sweet.

Nowe Kenie są warte zachodu. Przed chwilą wypiłem cały kubełek Kahunyo z regionu Muranga. Jak to Kenia -- pyszna.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2023, 19:36:38 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi