Autor Wątek: Kubek termiczny  (Przeczytany 126391 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #120 dnia: 19 Czerwiec 2016, 13:38:31 »
Będąc dla LeszpejPołowy na zakupie kubka termicznego zobaczyłem coś takiego

Ktoś miał podobne odczucia? że czerwony to zło?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #121 dnia: 19 Czerwiec 2016, 13:53:01 »
Ta sztuka ewidentnie nie trzyma próżni między ściankami. Zachowuje się jak mój litrowy Coleman po dzwonie na stoku.

essewissa

  • Gość
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #122 dnia: 19 Czerwiec 2016, 14:24:58 »
Jak chcecie raz, a dobrze to polecam japońskie Zojirushi, nie ma nic lepszego. Ja mam termosik 0,48l (niecałe) i muszę studzić kawę przed drogą po po 4h parzy japę i nie da rady pić, przed piciem po 4h też go dobrze otworzyć bo napój jest tak gorący, że nie idzie się napić, masakrycznie to trzyma temperaturę. mój jest z tych otwieranych jedną ręką, samochodowy, ale mają różniaste. Kolory też mają piękne, ja swojej kobiecie kupiłem pearl pink. Mam też ich termiczny kubek na jedzenie 200ml i też super, miałem Primusa, Esbit, Thermos, badziewie przy Zojirushi.

aaa, swoje ciągłem z Japonii, ebay, nic nie płaciłem za wysyłkę (są takie oferty), cła i VAt nie było bo kwoty były zbyt niskie.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2016, 14:27:04 wysłana przez essewissa »

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #123 dnia: 21 Czerwiec 2016, 22:16:40 »
Macie może jakieś sprawdzone sposoby, żeby z Contigo pozbyć się klasycznego posmaku 'termosa'? Za bardzo mi to zmienia smak kawy i przez to wychodzi wątpliwa przyjemność z jej picia...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #124 dnia: 21 Czerwiec 2016, 22:34:54 »
Dlatego też zrezygnowałem z kubka ala termos na rzecz szklanki i papierowej jednorazówki

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10600
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Czerwiec 2016, 22:40:48 »
Szklanka jest ok. Emaliowany kubek też.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Czerwiec 2016, 23:00:17 »
Problem tylko w tym, że szklanek i kubków nie wrzucę np. do plecaka, na siedzenie w samochodzie, czy gdziekolwiek.
KeepCup też za bardzo szczelny nie jest...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #127 dnia: 21 Czerwiec 2016, 23:06:00 »


Jak chcecie raz, a dobrze to polecam japońskie Zojirushi, nie ma nic lepszego. Ja mam termosik 0,48l (niecałe) i muszę studzić kawę przed drogą po po 4h parzy japę i nie da rady pić, przed piciem po 4h też go dobrze otworzyć bo napój jest tak gorący, że nie idzie się napić, masakrycznie to trzyma temperaturę.

Uważasz to za zaletę?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #128 dnia: 21 Czerwiec 2016, 23:11:33 »
Problem tylko w tym, że szklanek i kubków nie wrzucę np. do plecaka, na siedzenie w samochodzie, czy gdziekolwiek.
KeepCup też za bardzo szczelny nie jest...
Przerzuć się na wrzątek i parzenie przed spożyciem, do KeppCupa, czy do czego tam chcesz.

essewissa

  • Gość
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #129 dnia: 21 Czerwiec 2016, 23:12:14 »
a można jaśniej piomic ?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Czerwiec 2016, 22:09:07 »
Mogę.
parzy japę i nie da rady pić
Uważasz to za zaletę?

essewissa

  • Gość
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Czerwiec 2016, 22:32:29 »
Tak bo to znaczy, że trzyma temperaturę, a temat jest "kubek termiczny", czyli taki, który trzyma temperaturę, im dłużej tym lepiej. Z kubkami termicznymi jest ten problem, ze z reguły temperatury nie trzymają. Przerobiłem sporo kubków i termosów i o ile nie ma problemu z pojemnością 1l, przy tej pojemności temperaturę trzyma najgłupsze wiadro z marketu za 15zl, 0.75 jeszcze dają radę, schody zaczynają się przy 0,5, a 0.20-0,25 nie trzyma żadne poza zojirushi. Odnoszę wrażenie, że te wszystkie kubki, w niemałych pieniądzach przecież tłuką w jednej fabryce i tylko znaczki zamieniają. Zojurushi ma ilozalcję z próżni, którą "słychać" jak się stuknie w ściankę termosu/kubka, a której nie ma żadne ze znanych mi producentów. W zojirushi jak sobie wleje kawę (z kawiarki przewżnie) to za 3-4h pije ją w bardzo zbliżonej, albo prawie identycznej temperaturze, cały czas pisze o małych pojemnościach. Nie ciekną, w aucie otwiera sie je pstryknięciem i mają zabezpieczenie żeby wrzucone do torby sie nie "odpstryknęły" ,  dodatkowo wyglądają pięknie :)

Offline bmalkow Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: i-STEEL UNO.13, Chemex, Kalita, Aeropress i inne
  • Młynek: i-STEEL UNO.13, Porlex Mini, Wilfa Svart
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Czerwiec 2016, 12:32:38 »
Do samochodu to imho idealnie się sprawdza Contigo Autoseal West Loop. W razie czego mogę go po prostu rzucić/upuścić i przynajmniej wiem, że mi się zawartość nie wyleje.
Może i nie trzyma temperatury tak rewelacyjnie jak Zojirushi, ale na moje potrzeby trzyma i tak "zbyt dobrze" ;-)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Czerwiec 2016, 19:07:53 »
Contigo West Loop 2.0 przetestowany, trzyma temp i ma jeszcze dodatkową zaletę - wkurza zarówno rodaków jak i obcokrajowców na stacjach paliwowych zapachem
doskonałej kawy (to już zasługa Chocolate Wave). Testowane na terenie trzech różnych województw  :evil:

Offline Pentland

  • Wiadomości: 21
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #134 dnia: 23 Czerwiec 2016, 21:58:31 »
Zojirushi działa super. Ostatnio zrobiłem kawe o 22 (v60, temp 85 stopni), aby rano szum czajnika rodziny nie zbudził, a o godzinie 6 następnego dnia kawa miała 70 stopni. I po to właśnie nabyłem kubek termiczny aby trzymał temperaturę:) W ciągu dnia przy krótszych czasach między przygotowaniem a wypiciem kawy, taką temperaturę kawy jaką się naleje, taką się właściwie wypija. Wystarczy więc lekko przechłodzić napar przed napełnieniem kubka, aby temperatura kawki była odpowiednia do wypicia. Podobnie rzecz się ma z trzymaniem niskich temperatur, co super się sprawdza obecnie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi