Autor Wątek: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B  (Przeczytany 1568 razy)

Offline Simples2

  • Wiadomości: 6
Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« dnia: 10 Styczeń 2023, 12:12:34 »
Dzień dobry!

Poszukuję młynka żarnowego do swojego ekspresu De'Longhi EC 820.B i mam już mętlik w głowie po przeczytaniu kilku wątków na forum.
Chciałbym kupić coś w budżecie do 400zł i z opinii wynika, że raczej nic sensownego, działającego poprawnie z ekspresem kolbowym nie kupię. Z drugiej strony natomiast czytam, że jednak w ekspresie nie z wyższej półki to jakoś młynek żarnowy z tego budżetu zadziała.

Dlatego moje główne pytanie brzmi: czy młynek żarnowy Nivona CafeGrano 130 będzie odpowiednio mielił kawę do mojego ekspresu? Czy celować w coś innego?
Dziękuję.

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2023, 13:05:39 »
a używany młynek ? na pchlim targu popatrz tutaj na forum. Wprawdzie za 500zł, ale jest Ascaso i steel. Używałem wiele lat pod espresso, teraz pod przelew.
Albo młynek ręczny. Za 400zł pewnie coś się znajdzie ciekawego
na konesso jest promka na TIMEMORE C3 PRO, do doczytania czy nadaje się pod espresso, bo nie wiem

Offline Simples2

  • Wiadomości: 6
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2023, 07:51:47 »
Możliwe że w takiej sytuacji zdecydowałbym się na ręczny. Czy poza TIMEMORE C3 coś jest godnego polecenia pod espresso?

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2023, 08:12:27 »
1zpresso JX-Pro :) do espresso jeden z tańszych i lepszych.

Offline ChienSportiff

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Anita PID, V60
  • Młynek: Lelit Fred, Hario Mini Mill
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2023, 08:33:46 »
Ale czy masz w tym ekspresie sitka które pozwalają na zrobienie prawdziwego espresso? Bo jeśli nie, to i nie ma potrzeby kupowania młynka do mielenia pod prawdziwe espresso za jedną średnią krajową.
Jeśli używasz sitka ciśnieniowego dostarczonego z ekspresem, z jedną dziurką od spodu, to w zasadzie nawet byle jak zmielona kawa da Ci jakieś "espresso". A jeśli takie Ci pasuje i nie zamierzasz modyfikować ekspresu, to wystarczy poszukać jakiegoś polecanego na forum młynka żarnowego, który ma stalowe żarna i mieli w miarę jednakowo. Czyli taka Nivona którą wskazałeś będzie dobra.

Hasło "młynek pod espresso" na tym forum oznacza młynek który mieli bardzo drobno, z bardzo precyzyjną regulacją pod sitka "profesjonalne" nieciśnieniowe.

Offline Simples2

  • Wiadomości: 6
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2023, 11:07:17 »
Od strony kawy są sitka, od dołu jest "dziurka". Coś takiego:
Zrzut ekranu z 2023-01-17 11-06-31.pngZrzut ekranu z 2023-01-17 11-06-26.png

Zależy mi też, żeby młynek nadawał się na późniejsze eksperymenty np. V60, lub coś podobnego. Jeśli mam kupić byle jaki młynek elektryczny to jednak wolałbym lepszy ręczny. Jeśli okaże się że to będzie dla mnie tak olbrzymia różnica, to kiedyś mógłbym zainwestować w porządny elektryczny.

Offline ChienSportiff

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Anita PID, V60
  • Młynek: Lelit Fred, Hario Mini Mill
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2023, 08:55:33 »
Do metod alternatywnych (v60) jak i do ciśnieniowych sitek z jedną dziurką Nivona 130 powinna być ok.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Młynek żarnowy do ekspresu De'Longhi EC 820.B
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2023, 14:33:05 »
Zależy mi też, żeby młynek nadawał się na późniejsze eksperymenty np. V60, lub coś podobnego.
Zeleży co masz na myśli przez eksperymenty. Jak przelewy czyli np. V60 to wspomniana wcześniej Nivona będzie ok. Jeśli w przyszłości będziesz chciał zmienić ekspres na bardziej PRO to już ten młynek nie podoła.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi