Autor Wątek: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek  (Przeczytany 2829 razy)

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudzień 2022, 17:12:24 »

Frezowaniem ręcznie dremelem, wkrętarką albo wiertarką też jesteś w stanie to zrobić


https://www.reddit.com/r/espresso/comments/qekplm/timemore_slim_plus_adjustment_dial_mod/
 [ Invalid Attachment ]

@KiT @Heniutek - dzieki za wyjaśnienia i zdjęcia
wygląda na banalnie proste, ciekawe czemu producent tego nie robi?? zrobili by np. tarcze na 24 otwory i zarobili by jeszcze na modach   

Offline T-rex1

  • Wiadomości: 11
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudzień 2022, 23:20:34 »
Mlynek przyszedł jestem bardzo zadowolony ale tez nie mam porównania…
Narazie nie mogę mielić na 7 ani na 8 klików ogranicza mnie sitko.
Kawe kupiłem na początek lavazze (fioletowa).
Miele na 10 kilku jutro spróbuje na 9.
Mieli się dość szybko myślałem ze będzie gorzej. Przemiał dla mnie jest równy ale ja się nie znam.
Więcej będę mógł powiedzieć jak wymienię sitka. Na ta chwile robiłem sobie tez espresso z kawy która mam w pracy. Jest to laCava brazyliana. W salonie mamy ekspres juka i muszę powiedzieć ze mi bardziej pasuje z mojej kolby. Ogólnie trzymam się narazie wagi 1:2.5 w czas ciezko się wbić myśle ze kwestia sitka…. Ubije mocniej i koniec parzenia…
Dzięki za nowa przygodę

Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Grudzień 2022, 08:58:51 »
A co myślicie o wydrukowaniu 3D tych części? Może się sprawdzić?

Wydrukowałem. Sprawdza się. Używam w timemore slim plus


Mam zarówno 24 i 36. W slim plus przy mieleniu do espresso przydaje się bardzo i pomaga w precyzyjnym ustaleniu grubości mielenia. Im grubiej tym mniej przydatny - do przelewu wystarczy dokładność oryginalnej skali.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2022, 09:26:28 wysłana przez michalkr »

Offline Endriiu13

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: 1Zpresso
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Styczeń 2023, 08:13:24 »
Z jakiego materiału jest wykonana ta tarcza? Czy każda drukarka 3D poradzi sobie?

Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Styczeń 2023, 17:56:55 »
Te tarcze wykonane są z PETG, na razie używam od 6 tygodni, codziennie przestawiam i nie widać zużycia. Były drukowane z użyciem małych dysz na drukarce niezbyt komercyjnej. Ostatecznie jeśli ta tarcza zawiedzie to oddam oryginalną tarczę do frezowania dodatkowych otworów do kogoś kto zajmuje się np. grawerunkiem. Na razie jednak nie widzę takiej potrzeby.

Offline elegido Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Timemore Chestnut C3
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Styczeń 2023, 08:21:07 »
Ja również wczoraj odebrałem tarczę 36 wydrukowaną w PETG i działa bez zarzutu. Wydrukowałem obie części, ale jak na razie testuję tylko tą cienką bez bolca.

Offline Endriiu13

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: 1Zpresso
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Styczeń 2023, 20:55:13 »
Hario się rozpadł ,więc to może być ciekawą alternatywą,znajomy ma drukarkę 3d,chyba warto poświęcić gwarancję?

Offline Kit’

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso UNO PID v2, V60, AeroPress, Chemex
  • Młynek: 1Zpresso K-Max, Timemore C3
Odp: Ręczny Vs Elektryczny do 500zl na początek
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Styczeń 2023, 22:41:13 »
Ja również wczoraj odebrałem tarczę 36 wydrukowaną w PETG i działa bez zarzutu. Wydrukowałem obie części, ale jak na razie testuję tylko tą cienką bez bolca.

U mnie ta cześć z bolcem wydrukowana poległa przy pierwszym mieleniu, ten element przenosi całą siłe

Hario się rozpadł ,więc to może być ciekawą alternatywą,znajomy ma drukarkę 3d,chyba warto poświęcić gwarancję?

Nie tracisz gwarancji, ten wydrukowany element wkładasz pomiędzy pierścień regulacji i pokrętło

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi