Autor Wątek: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA  (Przeczytany 3152 razy)

Offline wojvito

  • Wiadomości: 2
EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« dnia: 07 Grudzień 2022, 16:33:05 »
Witam

Cześć,
Planuje kupić ekspres dla żony jako prezent, jest to pierwszy ekspres więc liczę na pomoc użytkowników forum.

Moje wymagania:
KAWA FLAT WHITE oraz brak karafki na mleko jakoś nie mam przekonanie do  tego systemu wole samą rurkę.
budżet do 3500zł

najbardziej podchodzą mi ekspresy JURA ale na niego mnie nie stać  w oko wpadły mi najbardziej

Moje typy:
1. SAECO GranAroma SM6582/30
2. Melitta Barista T F83/0-002
3. Siemens EQ.6 plus s500
Lub może jakiś inny??

oraz co wybrać młynek ceramiczny czy stalowy ??

Proszę was o jak najszybszą pomoc jakie ekspres wybrać i dlaczego ??

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2022, 17:08:35 wysłana przez Fux »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2022, 17:44:27 »
oraz co wybrać młynek ceramiczny czy stalowy ??
》tertium non datur《

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 148
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2022, 19:57:09 »
Jeśli rzeczywiście to musi być automat, to kup coś niedrogiego. Będzie przygotowywał napar kawowy podobny do tych drogich, wypasionych automatów. Ale kupując coś taniego, możesz liczyć na większą niezawodność urządzenia - bo nie ma tam skomplikowanej elektroniki i zawodnych czujników, A jak się w końcu coś popsuje, to naprawa nie zrujnuje Twojej kieszeni. Podpowiadam najtańszy Saeco Lirika - mamy taki egzemplarz w pracy. Nikt o niego nie dba, tylko ja od czasu do czasu odkamieniam, a on produkuje te kawowe napary i produkuje. Licznik kaw przekroczył 20 tysięcy już rok temu! Nasz firmowy Saeco był kupiony jakieś 5-6 lat temu, wtedy kosztował ok. 700 zł. Teraz zapewne więcej, ale i tak nie warto szukać jeszcze droższych rozwiązań, które mają tylko więcej światełek i nic nie wnoszące kolorowe wyświetlacze.

Offline wojvito

  • Wiadomości: 2
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2022, 21:29:44 »
A z podany przeze mnie czy jakiś jest solidny i godny polecenia?

Offline Adam76

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Jura Z9
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2022, 08:14:49 »
Jura, Nivona, Melitta.
Z tych firm należy wybierać.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2022, 08:48:06 »
W hotelach i temu podobnych najwięcej widziałem Saeco (coś w stylu Aulika, może z racji niezawodności/prostoty użytkowania ? ). Espresso nie potrafiłem wypić, ale z mlekiem na pobudzenie da się wypić. Z dobrymi ziarenkami byłoby lepiej. Piotrdab dobrze pisze. Chociaż patrząc po dacie prezent pewnie już kupiony :)

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień 2022, 09:15:09 »
Jura, Nivona, Melitta.
Z tych firm należy wybierać.

Dokładnie tak, przy czym w tym budżecie z jurą pewnie bedzie ciężko. Za to na nivonę 79x/melittę barista starczy z zapasem. Ale jak koniecznie chcesz, to i siemens też będze ok.
Jakimiś młynkami itd. się nie przejmuj, nie odczujesz róznicy, unikaj karafki (ale to już wiesz).

Offline elefterija Kobieta

  • Wiadomości: 57
    • Wynajem samochodów w Grecji i na Cyprze :)
  • Ekspres: Bialetti Venus 6tz, Dama 3tz, Frenchpress Bodum, Aeropress, phin, Hario v60
  • Młynek: Wilfa CGWS
Odp: EKSPRES na PREZENT dla LAIKA
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2023, 14:53:08 »
@wojvito i jak, udało Ci się jakiś wybrać? Sama szukam czegoś podobnego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi