Autor Wątek: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie  (Przeczytany 4939 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Grudzień 2022, 16:12:20 »
Odnośnie Bianki, zbiornik na wodę będzie u Ciebie przykręcony po bokach czy z tyłu ekspresu?
Dobre pytanie, bo właśnie się zastanawiam jak to rozegrać. Mam szafki i jeżeli będę chciał umyć zbiornik to będę musiał odsuwać ekspres, a wiadomo te maszyny juz sporo ważą  :picardpalm:
Modyfikuj wiadomość

skansen

  • Gość
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Grudzień 2022, 16:59:41 »
Podłącz ekspres na stałe do wody to nie będziesz musiał w ogóle zaglądać do zbiornika :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Grudzień 2022, 17:05:15 »
Podłącz ekspres na stałe do wody to nie będziesz musiał w ogóle zaglądać do zbiornika :)
U mnie przez najbliższe 5 lat nie ma takiej możliwości. W planach jest przeniesienie kuchni i wtedy będę mógł planować, ale to tak jak wspomniałem gdzieś za 5 lat

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Grudzień 2022, 17:17:29 »
Podłącz ekspres na stałe do wody to nie będziesz musiał w ogóle zaglądać do zbiornika :)
Oj tak. Ja w 10 roku użytkowania w końcu podłączyłem. Co za wygoda. Nie do opisania. Inspiracją było rozwiązanie @skansen.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Grudzień 2022, 22:39:18 »
Dobre pytanie, bo właśnie się zastanawiam jak to rozegrać. Mam szafki i jeżeli będę chciał umyć zbiornik to będę musiał odsuwać ekspres, a wiadomo te maszyny juz sporo waż
Nie taki aspekt przyświecał mi zamieszczając zdjęcie Bianki z widocznym zbiornikiem, tylko szczegół estetyczny. Moim zdaniem, ten doczepiony zbiornik, z lewej czy prawej strony wygląda koszmarnie. Pomijam niepodważalne względy praktyczne, ale mnie się nie podoba ten kuferek, chyba że będzie zamocowany z tyłu.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2022, 22:43:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Grudzień 2022, 22:51:48 »
wygląda koszmarnie
Nie ukrywam, ale mi też z boku to fatalnie wygląda. Ja bym trzymał z tyłu i ewentualnie odkręcał w tedy jak miałbym potrzebę umyć zbiornik. A może ja zbyt komplikuję i nie byłby to taki problem VETRANO raz na dwa tygodnie przestawić tak żeby ten cholerny zbiornik wyszorować 🥴 Walka w mojej głowie trwa na całego. Dwie świetne oferty dostałem na VETRANO i Biankę

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Grudzień 2022, 22:58:59 »
VETRANO raz na dwa tygodnie przestawić tak żeby ten cholerny zbiornik wyszorować

Jak będziesz lał ŻK, to nie ma potrzeby tak często myć. Chyba że będziesz rzadko używał jak ja Classikę, z tym że sporo przepuszczam wody przez grupę, którą wykorzystuje następnie do mycia, więc nie zauważyłem śliskich ścianek zbiornika, tym bardziej jakiś żyjątek.
.
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:04:37 »
Jak będziesz lał ŻK
Używam filtry brita hard water, są mega skuteczne na twardą wodę.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:12:07 »
@Psyche Naprawde nie wciśniesz nigdzie najmniejszego filtra BWT, z nowa głowica zajmie bardzo mało miejsca, kwestia doprowadzenia „wezyka”. Ja puściłem po prostu po ścianie przy suficie ;)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:13:57 »
Jak będziesz lał ŻK
Używam filtry brita hard water, są mega skuteczne na twardą wodę.
Jak sprawdzałeś, to oki. U mnie nie dały rady z kranówką. Druga sprawa, że u mnie co rusz grzebią w rurach, nawet już nie uprzedzają.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2022, 23:16:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:17:51 »
@Psyche Naprawde nie wciśniesz nigdzie najmniejszego filtra BWT, z nowa głowica zajmie bardzo mało miejsca, kwestia doprowadzenia „wezyka”. Ja puściłem po prostu po ścianie przy suficie ;)
Może i bym wcisną, ale z żoną wezmę rozwód 😅

Powie: mamy małe dzieci duże problemy a ty mi tu w kuchni rozruchę chcesz robić  i jeszcze blat mi chcesz prawie nowy niszczyć. Nie wspomnę już ze nie masz o tym bladego pojęcia.

I takie coś usłyszę 😂

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:24:04 »
Jak sprawdzałeś, to oki.
Od kiedy używam Brita (z półtora roku) czajnik ani razu nie odkamieniałem, a musiałem robic to co dwa miesiącu, taki kamień był . Wiadomo, w bojlerze to całkiem inaczej, jak sie podgrzewa ta sama woda wiele razy.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:24:56 »
@Psyche

Żona chce pic pyszna kawę? Jeśli chce to musi przeżyć rozwałkę w kuchni! :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Styczeń 2023, 22:15:15 »
Otóż nowa królowa wreszcie na tronie :poklon: Jej wysokość ma na imię Bianka ;) Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc i wasze cenne rady :) Dziękuję też @Michał za pomoc, cierpliwość ( byłem ciężkim klientem) i fajny rabacik😉 No i drugie zdjęcie tak jak obiecałem, będziesz wiedział o co chodzi. Zauważ, że są dwa a nie jeden ;)

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Kto wygra bitwę i zasiądzie na tronie
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Styczeń 2023, 22:21:20 »
Gratuluje zakupu, skoro są kwiaty to będzie podłączenie wody bezpośrednie? ;)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi