Autor Wątek: Ile trzeba dać za tani ekspres?  (Przeczytany 1493 razy)

Offline kirk42

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nivona CafeRomantica 626
Ile trzeba dać za tani ekspres?
« dnia: 10 Grudzień 2022, 21:35:51 »
Cześć,
Moja wysłużona Nivona 626 dobiego już końca swoich dni - fusy są mokre, czasem kawa leci do tacy zamiast kubka, ogólnie są z nią problemy, a na dodatek denerwuje mnie głośny młynek, a nawet nie mam w swojej okolicy serwisu, który ogarnie to wszystko do porządku. Mam już dość płacenia po 150 zł za usługę, a ekspres dalej nie działa jak trzeba. W skrócie: Chce kupić coś nowego.

Najczęściej robię kawę czarną do której dolewam mleka, choć ekspres z możliwością robienia kaw mlecznych byłby fajnym bajerem.
Pytanie jest takie: Ile trzeba dać i co wartego kupić z tanich modeli? Robię około 5 kaw tygodniowo.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ile trzeba dać za tani ekspres?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2022, 11:44:56 »
Na takie ilości to wolałbym chyba kapsułki...

Offline kirk42

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nivona CafeRomantica 626
Odp: Ile trzeba dać za tani ekspres?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2022, 11:52:25 »
Przerobiłem już kapsułki i dlatego zdecydowalem się już jakiś czas temu na zakup używanej Nivony 626.
Mimo wszystko wychodzi to dla mnie taniej, kawe w ziarnach zawsze mam w domu, a jak przyjdzie zrobić więcej kaw to kapsułki mnie nie ograniczają.

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 149
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Ile trzeba dać za tani ekspres?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2022, 12:20:10 »
Mogę podpowiedzieć SAECO LIRIKA BLACK. Na znanym portalu aukcyjnym widzę, że nowy kosztuje ciutkę ponad 1200 zł. Mam taki w robocie, wykonał już dawno ponad 20 000 kaw (można to sprawdzić, bo wyświetla licznik, gdy wejdziesz w Menu), nigdy nie popsuł się, a przecież korzysta z niego ok. 150 osób. Urządzenie proste, i chyba zbudowane z porządnych materiałów, skoro się nie psuje.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Ile trzeba dać za tani ekspres?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2022, 12:54:30 »
naprawdę musi być ekspres dla paru czarnych kaw? Zamiast ograniczonego automatu lepiej złożyć sobie zestaw domowy na lata, np: Aeropress za ~120zł jest szybkki i wygodny, czy phin za 30zł, jak się nie śpieszy :) i robimy kawę jak lubimy i możemy parzyć wszystko, od ciemnych klasyków po super owocowe jasne pyszności. I to poprawnie zaparzać z takiej porcji kawy, jak chcemy. Do tego super proste czyszczenie.
Mleko juz nie będzie potrzebne, jak się będzie miało dobrą kawę ;) ale jak by co, to naprawdę dobrze wychodzi w kubku i tzw śmigiełku, franch pressem trzeba już chwilę popracować ale efekt jest, albo elektryczny-automatyczny spieniacz, tylko taki przemyślany, który można do zmywarki wsadzić.
Młynek będzie jedynym droższym zakupem, wilfa svart czy barazza encore to 500-600zł więc dalej zostanie sporo na świeże ziarna w stosunku do cen automatów, na falszke nawet starczy ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi