Autor Wątek: Wega Atlas potrzebna pomoc  (Przeczytany 1515 razy)

Offline Maxim

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Wega Atlas
Wega Atlas potrzebna pomoc
« dnia: 13 Listopad 2022, 12:53:43 »
Witam
Dzień dobry,


serdecznie wszystkich forumowiczów. Kocham dobrą kawkę i niechcący wszedłem w posiadanie ekspresu Wega atlas. Problem polega na tym że nie wiem jak ustawić zawory umieszczone pod tacką żeby napuścić wody do bojlera i jak je ustawić następnie do pracy ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2022, 14:02:07 wysłana przez Fux »

Offline Maxim

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Wega Atlas
Odp: Wega Atlas potrzebna pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2022, 18:54:27 »
Dziękuje za pomoc
Dobranoc

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wega Atlas potrzebna pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2022, 20:33:34 »
A konkretnie, z czym masz problem? Włączyłeś maszynę do sieci (wodnej, elektrycznej) i pompa nie napełniła bojlera? Ta maszyna ma dwupozycyjny wyłącznik: w pozycji 1 włącza się układ hydrauliczny bez grzałki. W pozycji 2 włącza się grzałka. Powinieneś ustawić wyłącznik na 1 i poczekać aż pompa napełni bojler.

Można użyć do napełniania bojlera również jednego z tych zaworków. Dość łatwo go znajdziesz, jeśli zrobisz sobie jakiś schemat tej instalacji. Trochę niewyraźna ta fotka i moja pamięć zawodna, ale gdybym miał tę maszynę przed sobą, wiedziałbym który to zaworek. Myślę, że bez trudu znajdziesz też instrukcję użytkownika gdzieś w sieci, a tam jest to jasno przedstawione. Maszyny Wega są bardzo fajne i raczej standardowe.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2022, 20:39:45 wysłana przez Antonio »

Offline Maxim

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Wega Atlas
Odp: Wega Atlas potrzebna pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2022, 08:10:18 »
Dałem na pozycje 1 słychać że pompa pracuje ale nie napełnia bojlera wodą. Próbowałem też przez różne ustawienia zaworów ale też nie napełnia.  Od czego zacząć poszukiwania ?

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Wega Atlas potrzebna pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2022, 09:30:13 »
Nie znam się na Vegach, ale pewnie masz ją podłączoną do jakiegoś zbiornika a nie do sieci wodociągowej ?
Jeśli tak jest to sprawdź co słyszysz. Pompę czy silnik pompy. Pompa może być zablokowana.

Offline Maxim

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Wega Atlas
Odp: Wega Atlas potrzebna pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2022, 07:36:48 »
Problem rozwiązany. Przyczyną był kondensator przy silniku pompy.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Wega Atlas potrzebna pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2022, 17:38:06 »
 [emoji106]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi