Autor Wątek: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.  (Przeczytany 3279 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Październik 2022, 21:13:41 »
A ja nie jestem zwolennikiem straszenia użytkowników. Zwłaszcza spaleniem czegoś, czego nie mają   :picardpalm:
Są na Forum osoby które jeżdżą do serwisu pompować koła w samochodzie. Ale widać @kafcio się do tej grupy nie zalicza :brawa:

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Październik 2022, 21:17:02 »
Z zaciekawieniem będę oczekiwał rezultatu :):)nie straszę -apeluje o rozwagę , jak nie potrafisz obsłużyć kompresora to nic nie napompujesz itp..

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Październik 2022, 21:26:30 »
Ja też jestem zwolennikiem samodzielnych napraw, zwłaszcza sprzętu tak prostego jak ekspres bez elektroniki, ale jakieś pojęcie trzeba mieć, no i przynajmniej miernik uniwersalny...
Metoda: włączyć i patrzymy, gdzie iskry lecą nie jest najlepsza ;)
Jeszcze okaże się, że np. jest jakieś przebicie do obudowy i odłączy od niej PE...  :( pozostaje mieć nadzieję, że instalacja jest z różnicówką, sprawną... ;)

 

skansen

  • Gość
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Październik 2022, 21:32:06 »
Off-Topic:
Kilkanaście lat temu pojechałem samochodem do siostry do Monachium. Podczas dłuższego postoju bez włączonego silnika a z "przekręconym kluczykiem" pracowała samochodowa lodówka. Pracując wyczerpała akumulator. Samochód nie chciał w wyniku tego odpalić. Był to środek lata, nikt tam kabli do odpalania ze sobą nie woził.
W serwisach mieli odległe terminy, ale powiedzieli, że sam akumulator mogą sprzedać. Pojechałem metrem po akumulator. Potem z powrotem, z akumulatorem też jechałem metrem-ludzie trochę dziwnie się patrzyli. Na miejscu okazało się, że problem jest zdobycie odpowiedniego klucza. Na szczęście siostrze udało się "po znajomości" pożyczyć klucz od konserwatora bloku. Akumulator zmieniłem i pojechałem go oddać. Serwis był zdziwiony, że udało mi się go samodzielnie wymienić...

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Październik 2022, 21:35:20 »
Jeśli to ekspres z presostatem to tam nie ma w ogóle elektroniki, jest tylko elektryka...
A Gicar box to nie elektronika? Jeżeli to rzeczywiście HX, to coś musi pilnować poziomu wody w bojlerze. Inna sprawa, że "spalić" elektronikę wyjątkowo ciężko - scalak sterujący jest odseparowany transformatorem, można co najwyżej sfajczyć przekaźniki i ścieżki do nich prowadzące.

Na zaciskach presostatu jest zwarcie, jak teraz go włączam to wywala bezpieczniki i z presostatu idzie 'ogień'
Skoro masz multimetr to ustaw na maksymalną rezystancję i zmierz między odczepem grzałki a na przykład bojlerem. Jeżeli multimetr pokaże jakąkolwiek rezystację, to grzałka ma przebicie. Oczywiście wyciągamy wtyczkę z gniazdka na początku...
« Ostatnia zmiana: 27 Październik 2022, 21:39:51 wysłana przez Biff »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Październik 2022, 21:36:40 »
Ale musiałeś wiedzieć ze klucz to popularna 10:)::)jestem z generacji ze akumulator z pierwszego malucha cała zimę trzeba bylo do ładowania brać na noc do domu :):)wiec tu tez dałbym radę :).ale właśnie jak powyżej :jakies pojęcie trzeba mieć , nie majac pojęcia więcej się uszkodzi jak naprawi .

skansen

  • Gość
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Październik 2022, 21:54:26 »
Jeśli to ekspres z presostatem to tam nie ma w ogóle elektroniki, jest tylko elektryka...
A Gicar box to nie elektronika? Jeżeli to rzeczywiście HX, to coś musi pilnować poziomu wody w bojlerze. Inna sprawa, że "spalić" elektronikę wyjątkowo ciężko - scalak sterujący jest odseparowany transformatorem, można co najwyżej sfajczyć przekaźniki i ścieżki do nich prowadzące.
Jeśli ma autofill no to rzeczywiście system z sondą konduktometryczną można pod elektronikę podciągnąć, nie będę się kłócił :) 

Ale musiałeś wiedzieć ze klucz to popularna 10:)::)jestem z generacji ze akumulator z pierwszego malucha cała zimę trzeba bylo do ładowania brać na noc do domu :):)wiec tu tez dałbym radę :).ale właśnie jak powyżej :jakies pojęcie trzeba mieć , nie majac pojęcia więcej się uszkodzi jak naprawi .
Choć czasem słyszę, że młodo wyglądam to jestem z generacji której tłumaczono, że urządzeniem elektrycznym jest np. telefon-taki z tarczą do wybierania a elektronika to np. telewizor czy komputer :) Były to jeszcze czasy telefonicznych central wtyczkowych... W domu mieliśmy dwa telefony-jeden "miejski" a drugi "wewnętrzny" do komunikacji wewnętrznej z zakładem pracy Rodziców.

Tu dość ciekawy artykuł na ten temat różnić pomiędzy urządzeniami elektronicznymi a elektrycznymi:
https://www.electronicproducts.com/electrical-devices-vs-electronic-devices-whats-the-difference/ 

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Październik 2022, 22:03:33 »
Ale to znowu dygresja nie związana z tematem , zwał jak zwał elektronika- elektryka , teges- szmeges , istotne ze jak się nie ma o czymś pojęcia i jak się ńie posiada podstawowych  narzędzi nie powinno się naprawiać urządzeń nazwijmy już po imieniu elektrycznych :):):)

skansen

  • Gość
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Październik 2022, 22:12:06 »
No trochę odbiegliśmy od tematu, ale za to ile wspomnień  :szampan:
Przypomniała mi się moja starsza koleżanka, która pokazała mi dużo fajnych rzeczy, niekoniecznie elektrycznych. Pewnego razu, widząc niepewność początkującego krzyknęła do mnie na zachętę "ŚMIAŁO!" I to samo ja mogę teraz krzyknąć wszystkim zastanawiającym się :) Dacie radę a w razie czego zawsze możecie poprosić o pomoc kolegów z Forum :)   

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Październik 2022, 22:45:20 »
rozumiem ze w relacji ze starsza koleżanką nie prosiłeś o pomoc kolegów z forum :):):)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Październik 2022, 13:15:30 »
Sprzęt trafił dziś do serwisu CoffeeSite, zobaczymy co panowie uradzą w trakcie badania.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Vibiemme Junior HX - wziął i wyzionął ducha.
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Październik 2022, 14:19:38 »
to słuszna droga :):)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi