Autor Wątek: Ascaso Arc (termoblok) - problem z parą wodną  (Przeczytany 1602 razy)

Offline matpol7

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Ascaso Arc (termoblok) - problem z parą wodną
« dnia: 26 Październik 2022, 23:29:38 »
Cześć,
Mam problem ze swoim Ascaso Arc, wersja z termoblokiem, zamawiany końcem 2019 roku. Jakiś czas temu miałem problem z zakręceniem zaworu pary do końca, woda czasem z dyszy leciała podczas robienia espresso, generalnie coś do wymiany. Przedzwoniłem do serwisu i po uzyskaniu informacji zamówiłem nowy tłoczek zaworu pary, tą obrotową część, która ma zakręcić / dopuścić parę wodną. I teraz faktycznie, woda podczas robienia espresso nie leci przez dyszę, da się także w pełni zakręcić zawór. Niestety pojawiły się nowe problemy - podczas nagrzewania do trybu pary wodnej, woda kapie przez grupę - wcześniej nie miało to miejsca. A jak już się nagrzeje i chciałbym spienić mleko - pomimo odkręcenia zaworu para praktycznie nie leci, jest pozbawiona jakiegokolwiek ciśnienia, nic taką siłą nie spienię.

I teraz moje pytanie, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, wie, co można w takiej sytuacji zrobić? Może coś źle poskręcałem, może muszę wymienić jeszcze jakieś części? Druga sprawa - czy opisane wyżej problemy mogą sugerować także to, że z grupy woda nie będzie leciała pod odpowiednim ciśnieniem i zepsuje mi to ekstrakcję espresso?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Ascaso Arc (termoblok) - problem z parą wodną
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2022, 11:00:08 »
Proponuję solidne odkamienianie grupy kawowej, ewentualnie wymianę uszczelek. Wewnątrz grupy znajduje się silikonowy zaworek, jeżeli jest on zużyty lub na styku z grupą jest zabrudzenie (kamień / osady kawowe) może wystąpić wyciek z grupy. Szczególnie w przypadku nagrzewania na parę ponieważ zwiększa się ciśnienie w układzie.
W tej sytuacji część nagromadzonej pary ucieka przez grupę i ciśnienie na dyszy jest mniejsze. 

Offline matpol7

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Ascaso Arc (termoblok) - problem z parą wodną
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2022, 23:19:32 »
Dziękuję za informację - przez weekend podejmę się czyszczenia i sprawdzania co dalej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi