Autor Wątek: Tuning spieniacza mleka w ekspresie Jura  (Przeczytany 1215 razy)

Offline Mirx Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura S90 (wstydzę się)
  • Młynek: wbudowany (też się wstydzę)
Tuning spieniacza mleka w ekspresie Jura
« dnia: 10 Październik 2022, 11:01:57 »
Cześć, Koledzy!
Od wielu lat mam ekspres Jura Impressa S90. Popsuć się definitywnie nie chce, więc go używam. Jako tako udało mi się go ustawić do robienia espresso. Mam problem ze spieniaczem. Standardowo jest w nim spieniacz automatyczny, z rurką ciągnącą mleko z naczynia. Nie wiem, może to jest kwestia akurat tego modelu, ale jeszcze nigdy nie udało mi się z tego zrobić porządnej, aksamitnej piany. Do cappuccino jest w miarę. Chciałbym robić gęstszą. Wymyśliłem sobie, żeby zamiast kupować standardową końcówkę do ubijania ręcznego od Jury, zrobić przejściówkę z rurki ze stali nierdzewnej, umożliwiającą zastosowanie jakiejś profesjonalnej końcówki.

Pytania mam dwa:
1) Co to jest za gwint, który mam w ekspresie po odkręceniu plastikowej złączki?
2) Jaką polecilibyście końcówkę, którą dałoby się jakoś prosto kupić i jaki ma ona gwint?

Oto moja rurka:


a to opcjonalna końcówka spieniacza Jury (160 zł), którą można założyć na istniejącą złączkę z oringiem nakręcaną na tę stalową rurkę powyżej.

Offline Mirx Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura S90 (wstydzę się)
  • Młynek: wbudowany (też się wstydzę)
Odp: Tuning spieniacza mleka w ekspresie Jura
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2022, 20:43:42 »
Widzę, że koledzy rwą się do odpowiedzi.  ;)

Zamówiłem końcówkę dyszy na AliExpress. Najpewniej przyjdzie z gwintem męskim M8. Jak już się upewnię, że właśnie taki jest, zamówię u tokarza rurkę o długości 100 mm – z jednej strony gwint M6x0,5, a z drugiej M8. W ukraińskim warsztacie taka rurka kosztuje 500 hrywien czyli 67 zł. Z uwzgędnieniem shippingu rurki UA-PL oraz samej końcówki powinno się to zamknąć 130 zł.

Dam znać jakie są efekty tuningu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi