Autor Wątek: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?  (Przeczytany 5857 razy)

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Wrzesień 2022, 19:51:03 »
po kolejnych próbach udało się zrobić w końcu smaczne espresso...dziękuje Wam za pomoc i przydatne porady...zmiana kawy i od razu konkretne efekty...dzięki Michałowi wjechała na testy sprawdzona partia i można popijać...mogę dodać od siebie, że po zmianie prysznica na IMS jest duża różnica - przy tej samej dozie i takim samym mieleniu ekstrakcja się wydłuża nieznacznie i kawa wychodzi w głębszym smaku - dla mnie dużo lepsza...możemy więcej wyciągnąć smaku..woda na ten moment żywiec baby ale od następnego tygodnia będzie zalewana z blue water na podwójnej osmozie i zobaczymy czy kawa zmieni smak...pozdrawiam

Offline Robertxrv750G7

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Gaggia Classic V3 (PiD, OPV)
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Wrzesień 2022, 11:18:05 »
Sprawdzałeś ciśnienie manometrem czy jest oczekiwane 9bar?

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Październik 2022, 09:58:37 »
tak jest 9 bar..problem tkwił w gatunku kawy i proporcjach arabica-robusta...na seryjnym prysznicu i filtrze jest dobrze ale na ims jeszcze lepiej..głębszy smak..sprawdziłem też wodę z podwójnej osmozy vs. żywiec baby...nie ma różnicy w smaku...można spokojnie używać bluewater jako filtr do wody kawowej..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi