Autor Wątek: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?  (Przeczytany 5865 razy)

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Wrzesień 2022, 18:54:43 »
Witam ponownie..odgrzewam temat Panowie..niestety nadal trwa walka o uzyskanie dobrego smaku kawy z GC ale ciągle jest kwaśno...zauważyłem, że po każdym backflushingu z prysznica woda leci mocniej, jednym ciurkiem po śrubie i pierwsza zrobiona kawa smakuje dobrze a przy kolejnych już kwaśny posmak powraca...woda żywiec baby...wdt....14g kawy w filtrze ori od ekspresu..wszystko jak w książce ale efektu smacznej kawy nadal brakuje...z góry dziękuje za sugestie..prysznic oryginalny...sprężyna 9 bar...ekstrakcja w czasie 25 - 30 sekund...ciastko równe..bez kanału itp

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Wrzesień 2022, 23:01:37 »
Kwaśna kawa to niedoparzona kawa, raczej nie mówisz tu o 14tu cytrynach czyli skrajnie źle zmielonym ziarnie. Jedna dobra, druga kwaśna więc może to spadek temperatury? Zbyt grube mielenie lub kanałowanie też dadzą efekt kwaśnej kawy ale tego nie obstawiam, te małe gaggie trzeba dobrze wygrzać 45-60 min.

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrzesień 2022, 09:43:41 »
mielenie ustawiam pod czas parzenia i rzeczywiście im grubiej ziarna są zmielone tym szybciej kawa się parzy i wychodzi mocniej kwaśna ale nawet przy ustawieniu pod czas 25 - 30s kwas nie znika..ekspres wygrzewam długo i załączam na 5s żeby wymusić dodatkowe załączenie grzania..chyba w końcu wybiorę się do któregoś forumowicza na pokaz parzenia bo nie mam już pomysłów..najgorsze, że jak kawę mieliłem zwykłym młynkiem i dozowałem na oko to była dobra i robiłem w filtrze crema z czarnym plastikiem  :) a teraz IMS ciśnienie 9bar dozowanie warzenie igły przed tampowaniem i kwas... ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrzesień 2022, 11:35:18 »
Jeśli kawa jest palona średnio, to nie ma co się bać czasów dłuższych niż 30 sekund.

Offline Robertxrv750G7

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Gaggia Classic V3 (PiD, OPV)
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień 2022, 17:47:22 »
Kolego Robertxrv750G7 pisałeś, że masz ustawiony młynek na 1 i 1/4 kropki...czy mógłbyś sprawdzić czy u Ciebie też przy kręceniu w lewo/dokręcaniu młynka poniżej zera punkt dotyku tarcz jest przy 4 tak jak u mnie? czyli masz tak jakby odkręcony młynek o 3 i 1/4.....ciśnienie masz 9 bar ? prysznic oryginalny ? jaki filtr używasz i jaką dozę kawy? ustawię swój ekspres identycznie wg Twojego i zobaczymy efekty..potem krok po kroku będę zmieniał konfigurację dodając kolejne modyfikacje..z góry dzieki 

Każda sztuka tego młynka może być inaczej wstępnie na 0 ustawiona. U mnie żarna stykały się przy zerowej kropce.
Mam 9 bar, bo wstawiłem regulowany zawór OPV, a temperaturę kontroluje PID. Prysznic oryginał, sitko w kolbie to IMS. doza 17/18g i tak do 40g naparu wychodzi w okolicach 26-30sek
Kawa "Bearded Riders" z lokalnej palarni w Konstancinie albo Bazzara Aromamore
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2022, 17:49:27 wysłana przez Robertxrv750G7 »

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Wrzesień 2022, 19:51:29 »
czyli mamy tak samo ustawione mielenie...od styku jakieś 1.5 obrotu...sitko również mam identyczne i próbuje też na oryginalnym prysznicu...również dozuje z takiej gramatury kawy 40g naparu i czas mam taki sam... :) wodę używam żywiec baby żeby wykluczyć również ten aspekt plus wdt..i mam kwaśną kawę - czas chyba zmienić palarnię..to już będzie trzecia... ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Wrzesień 2022, 20:00:54 »
czas chyba zmienić palarnię..to już będzie trzecia...
O rany...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
》tertium non datur《

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Wrzesień 2022, 20:49:54 »
Sir Antonio jakies sugestie co do wyboru kawy w opisanym przypadku?..bedac w palarniach degustowalem doubleshoty…znam dozy i cisnienie oraz czasy ekstrakcji..fajnie by bylo w domu zrobic chociaz podobne bo wiadomo tam sprzet profesjonalny ale GC niby tez cos potrafi..kupuje 200g ziaren i nie wychodzi…o rany..

skansen

  • Gość
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Wrzesień 2022, 20:53:16 »
kupuje 200g ziaren i nie wychodzi…o rany..
Moim zdaniem to za mała partia na próby. Przy niesprzyjających wiatrach tyle można zmarnować na sama regulację młynka. Zacząłbym od kilogramowych partii... I obowiązkowo podwójne sitko...  Dla Ciebie od @Antonio mogę polecić Ariadne...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Wrzesień 2022, 21:15:29 »
@appart zrób tak Ci  jak polecają @skansen i @Antonio i kup w końcu kilogram kawy z polecanej na forum, sprawdzonej palarnii. Jakbyś  zamieścił aktualny film z ekstrakcji byłoby łatwiej Ci pomóc.




Offline Robertxrv750G7

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Gaggia Classic V3 (PiD, OPV)
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Wrzesień 2022, 14:05:09 »
d styku jakieś 1.5 obrotu..

no właśnie nie 1,5 obrotu tylko od "0" > "1" i 1/4 na pokretle

Offline appart Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Wrzesień 2022, 16:02:01 »
sorry…źle napisalem….na pokretle od styku żaren nie obrotu…dzisiaj odkręciłem aż cztery jednostki i kawa zrobiła sie szybko ale kwasowość spadła…moze zbyt mocno wypalone ziarna dają ten efekt? w palarni degustowałem espresso z tego gatunku i smakowało ok - w domu nie jestem w stanie zbliżyć sie smakiem…przy ekstrakcji pow. 25 s i 18g kawa jest nie do wypicia…chyba kolego Robertxrv Cie odwiedzę i zrobimy degustacje  :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Wrzesień 2022, 16:06:41 »
A może po prostu procesor centralny przetwarza sygnał inaczej niż byśmy się spodziewali ?
https://www.sensorysociety.org/knowledge/sspwiki/Pages/Sour-Bitter%20Confusion.aspx

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Gaggia Classic kwaśna kawa po modyfikacjach ekspresu - co zmienić ?
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrzesień 2022, 16:25:38 »


…chyba kolego Robertxrv Cie odwiedzę i zrobimy degustacje  :)

To się chłop z pewnością ucieszy
Pokaż w końcu jak Ci leje





 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi