Autor Wątek: Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba  (Przeczytany 1221 razy)

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba
« dnia: 13 Wrzesień 2022, 08:35:35 »
Siema , po 3 latach uzytkowania pierwszy problem :(
 po około 40 minutach mam nadal zimną kolbę oraz całą grupe , muszę puscić wodę aby zaczeła robić  się ciepła i potem już trzyma to ciepło , ma ktoś pomysł czy to jakiś zawór,czyjnik  ?

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2022, 23:05:47 »
Najprawdopodobniej zapowietrzona pętla HX, czego powodów może być kilka. Może przepuszcza OPV wkręcony w grupę, może zawór trójdrożny, być może woda cofa się przez pompę, a może coś jeszcze innego. A jak z kamieniem?

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrzesień 2022, 08:40:32 »
Dzwoniłem wczoraj do serwisu powiedziano że prawdopodobnie na 99% przepchane kryzy dlatego woda nie krąży w obiegu. Reszta wszystko działa wycieków żadnych nie ma i ogólnie robi się to zawsze po nocy po południu jak włączam ekspres w takiej sytuacji nie ma. Co do kamienia mam podwójną filtrację uzdatniacz ora brita finest ale coś tam się niestety zawsze zbiera od trzech lat w sumie nie było odkamieniane więc może coś być na rzeczy

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrzesień 2022, 08:43:44 »
przepchane kryzy
Raczej "zapchane" ;). Odkręć śrubę na górze, wyjmij cały ten "grzybek" i przyjrzyj się z bliska. Jeśli będzie zapchane, to możesz "przepchać" ;).
--
Oj, nie wiem czemu pomyślałem, że to maszyna z grupą E61  :sciana:. Ciekawe gdzie te zapchane kryzy w grupie NS się znajdują? Tak czy owak, trzeba co nie co rozłożyć na części pierwsze.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2022, 08:58:29 wysłana przez Antonio »

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrzesień 2022, 09:32:11 »
Najprawdopodobniej zapowietrzona pętla HX, czego powodów może być kilka. Może przepuszcza OPV wkręcony w grupę, może zawór trójdrożny, być może woda cofa się przez pompę, a może coś jeszcze innego. A jak z kamieniem?

Nie wiem czemu ale zawsze po nocy ",po postoju" :)grupa i kolba są letnie , około 7 ,
później włączam o 12 i o 15 ta sytuacja się nie powtarza (po 15min kolba prawie parzy) ,
 dopiero kolejnego dnia rano ponownie to samo, pomaga puszczenie dosłownie przez grupę albo wylewkę wody przez 1 sek i od tego momentu będzie się  grzała prawidłowo nawet cały dzień jak by został włączony , czy to może być objaw jak piszesz zapowietrzenie ?

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Nuova simonelli problem zimna grupa i kolba
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrzesień 2022, 16:49:04 »
Cieżko mi powiedzieć, ale kryzy w wymienniku albo są drożne, albo nie... Moim zdaniem gdyby były niedrożne to problem byłby cały czas. To nie zawór z termostatem na kaloryferze... Natomiast jeśli odpuszczenie wody z grupy pomaga, to najwidoczniej odpowietrzasz HX i woda znowu krąży.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi