Autor Wątek: Problem z zapięciem kolby  (Przeczytany 1102 razy)

Offline AniaPawel

    • -
  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: -Lelit Grace PL81T
  • Młynek: -1ZPRESSO J-MAX
Problem z zapięciem kolby
« dnia: 13 Wrzesień 2023, 21:50:32 »
Mam problem z zapięciem kolby w moim ekspresie kolbowym Lelit. Czy ktoś może mi doradzić, jak prawidłowo smarować uszczelkę lub jakie inne kroki mogę podjąć, aby ułatwić zapięcie? Czy w ogóle powinno się smarować uszczelkę? Problem występuje zazwyczaj jak robię pierwszą kawę gdy uszczelka w grupie jest pewnie sucha ciężko jest mi wtedy przekręcić kolbę, natomiast jak robię kolejną jest dużo łatwiej. Uszczelka nie przecieka. Smarować to czymś ? Pozdrawiam.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1625
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień 2023, 05:49:38 »
Uszczelka nie jest bardzo droga, około 30zl. Możesz ją wymienić. Tam też przychodzą dwa oringi. Za jednym razem też można je podmienić. Pewnie to rozwiąże problem.

Offline AniaPawel

    • -
  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: -Lelit Grace PL81T
  • Młynek: -1ZPRESSO J-MAX
Odp: Problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2023, 07:27:57 »
Tam też przychodzą dwa oringi. Za jednym razem też można je podmienić. Pewnie to rozwiąże problem.
Dzięki za odpowiedź. Jesteś wstanie podlać nr tych uszczelek ? Szukam do lelit grace pl81t to jest 57mm, szukam i wyskakują praktycznie do wszystkich modeli, ale nie do mojego....

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2023, 08:38:21 »
MC047SIL
8700018

Powinna
Pasować

Może tutaj lepiej opisane, bo faktycznie dziwnie są poopisywane te uszczelki.

https://www.lamacchinadelcaffe.com/en/guarnizioni-lelit.html
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2023, 08:40:29 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline AniaPawel

    • -
  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: -Lelit Grace PL81T
  • Młynek: -1ZPRESSO J-MAX
Odp: Problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Październik 2023, 14:10:54 »
Super stronka dzięki  :ok:

I ja też się czegoś dowiedziałem uszczelka MC047SIL ma dokładnie takie same wymiary jak uszczelka 8700018 tylko, że MC047SIL ma 4mm grubości a 8700018 ma 7,7mm grubości. Na jednej ze stron bluestarcoffee (nie jestem w stanie wkleić) fajnie to opisują, że nowe modele mają grubszą uszczelkę, ale można wsadzić dwie po 4mm i też będzie pasować.  [emoji38]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi