Autor Wątek: 1Zpresso J-Max  (Przeczytany 10238 razy)

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Styczeń 2023, 09:39:52 »
Wg mnie pijąc głównie mleczne i americano nie wychwycisz niuansów jakie wydobywa ten czy inny młynek ręczny. Decydujące znaczenie ma tu kawa, której użyjesz.
To w sumie dobrze, rozumiem, że takie niuanse to do wychwycenia przy alternatywach lub czystym espresso?
Wydaje mi się zatem, że J-max przy aktualnym promo na amazonie (-20% -> ~160 EUR), to chyba dobry wybór :)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Styczeń 2023, 11:20:59 »
Powiedziałbym nawet że bardzo dobra, tym bardziej że kupujesz bezpośrednio u producenta.. dużo łatwiej o jakieś części zamienne itp, z mojego doświadczenia 1zpresso ma rewelacyjne wsparcie pomogli mi z kilkoma częściami do Q2 mimo że młynek kupiłem u nieautoryzowanego sprzedawcy na Ali.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Styczeń 2023, 11:40:46 »
Bardzo dobra opcja, jak pisali przedmówcy, regulacja jest wystarczająca.
Mielę właściwie codziennie jx- pro i jeśli nie są to bardzo jasno palone ziarna, żadnych problemów, mielę w powietrzu, bez zająknięcia.
Super kultura pracy.

Na zachodnich forach ludzie narzekali na pojemnik magnesowy w jmax, że w ferworze "walki" potrafil sie "wypiąć".
Może to jacyś malapeci co próbowali mielić mega jasne żarna przy max skęconym młynku i tak nim szarpali próbując zaprzeć o jakąś część ciała, że wtedy im się wypinał pojemnik?!
 Nie mam pojęcia :hihihi:
W innym miejscu czytałem, że magnesy trzymały na tyle mocno, że trzeba było mocno przekręcić pojemnik żeby puściły i go "wyjąć".

W promce z Ama to mega oferta, jeśli CI nie przypasuje to bez problemu go odsprzedasz.
Jak coś to daj znać  :taktak:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Styczeń 2023, 12:14:13 »
J-max przy aktualnym promo na amazonie
A jak tę promocję znaleźć/aktywowac?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Styczeń 2023, 12:19:03 »
J-max przy aktualnym promo na amazonie
A jak tę promocję znaleźć/aktywowac?


Sama wskakuje (wystarczy kliknac), ale na germańskim Ama.
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0BG84RQS4/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1LJOR8VX5049I&psc=1


Screenshot_20230123_121929_Samsung Internet.jpg
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 12:23:03 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Styczeń 2023, 12:25:44 »
A jak tę promocję znaleźć/aktywowac?
Promka jest na amazon.de dla niektórych modeli młynków.
I tam widać który model ma zniżkę, bo jest tag "zaoszczędź 20%"

[EDIT]: Osz, nie odświeżyłem i się spóźniłem :P

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Styczeń 2023, 12:42:19 »
@tytoos , widze że nabyłeś młyn, szybko przyszedl, jesteś zadowolony?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Styczeń 2023, 12:47:50 »
Zamówiony we wtorek w południe, przyszedł 2h temu (piątek). Wziąłem gwarantowaną dostawę na piątek za dodatkowe 5 czy 10 pln'ów.
Pobawię się może w weekend, bo teraz nie mam czasu. Wygląda solidnie, zreszta to drugi 1zpresso co kupiłem, tylko pierwszy (JX-pro) używa syn z MarąX.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Styczeń 2023, 13:41:23 »
@tytoos , to ogromna prośba o kilka słów, jako użytkownik jx-a.
Coś tak właśnie kojarzyłem, że bardzo chwaliliście jx-pro.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Styczeń 2023, 18:13:34 »
W weekend parę espresso zrobione za pomocą j-max. Trudno mi coś o smaku powiedzieć, chyba różnic w stosunku do płaskich żaren nie wyłapałem. Szoty robiłem na Rocie, ekstrakcja była bez zastrzeżeń. Będzie więc li tylko, krótko o ergonomii. Solidna i precyzyjna robota, podobnie jak jx-pro. Mechanicznie bez zastrzeżeń.

Rączka dłuższa od JX-pro (ok 1,5 - 2cm) ale mieli się dość ciężko, znaczy chyba ciut ciężej niż w JX-pro i dużo ciężej niż w Comandante. Na espresso 16g potrzebowałem ok 60 obrotów, JX-pro ok 70 obrotów, Comandante jak kiedyś pod espresso mieliłem potrzebował chyba 160-180.  Więc coś za coś. Myślę, że moja żona jasnych ziaren nim nie zmieli.
W celu pewniejszego trzymania młynek powleczony gumą, to pomaga, choć w JX-Pro ta guma się poluzowała i zaczęła przesuwać po roku. W J-Max wygląda, że jest przyklejona, zobaczymy jak będzie z czasem.

Kubeczek na magnesy - bardzo fajnie się trzyma, nic nie odpada w trakcie. Jedynie obawiam się, że to ciemne "malowanie" może gdzieś odprysnąć ale to się zobaczy w trakcie używania. Elektrostatyka na poziomie comandante - jak się puknie w stół lub w dłoń, prawie wszystko przelatuje to kubeczka. Aha, kubeczek ma gumową podstawkę, fajna sprawa.

Ustawienie punktu "0" bardzo proste - dociskamy żarna palcem i dokręcamy na górze nakrętkę palcem. To jest zero, po poluzowaniu o 4-5 klików nic nie ociera. JX-Pro wymaga odkręcenia najpierw pierścienia nastawczego - więc tu jest sporo prościej, choć z drugiej strony punktu styku żaren często się nie ustawia ;-)

Zakres i regulacja bardzo wygodna, do espresso zmieniałem po 2-3 kliki, żeby się wstrzelić (udało się za 3 razem, choć drugi już był niczego sobie), więc pojedynczy klik (0,008mm) jest wystarczający do espresso. Znacznik obrotów pierścienia dość czytelny w postaci kropeczek w kształcie trójkąta - dość łatwo zobaczyć na którym obrocie jesteśmy - można zrobić pełne 4 obroty pierścieniem każdy po 100 klików. Nie trzeba jak w Comendante wracać do zera i liczyć...

Na wyposażeniu fajny pokrowiec, gruszka i pędzelek.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Styczeń 2023, 19:28:46 »
Dzieki serdeczne za tak obszerną opinię!
 Niestety guma w moim JX również zrobiła się "luźna" i lekko irytuje.
Może wskoczy jeszcze jakaś promka na J-maxa.
Sprzedały się jak ciepłe bułeczki.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Luty 2023, 00:08:47 »
Kilka słów ode mnie:
W poniedziałek dotarła moja sztuka i robi wrażenie jeżeli chodzi o aspekty wizualne - precyzyjna robota i dobre wykonanie.
Młynek jest dość gruby i o ile mi trzyma się w miarę wygodnie, to osoby z małymi dłońmi mogą mieć problem go utrzymać - a jak wspomniał @tytoos młynek wymaga odrobiny siły co potęguje ten aspekt.
Mielenie jest szybkie, nie liczyłem obrotów, ale mam wrażenie, że ten ręczniak wymiela kawę szybciej niż elektryczny krups którego wcześniej używałem.
Co do samego mielenia, to są sposoby, na zmniejszenie oporów - kręcenie pod lekkim kątem (przechylamy cały młynek), powoduje, że można użyć wyraźnie mniejszej siły. Dodatkowo w korpusie jest jakby przegroda i jak się zasypie kawę tylko do jednej połowy, to mniej ziaren wpada na raz do żaren i również mieli się wyraźnie lżej.

Ogólne odczucia bardzo pozytywne. Mieli się szybko i przyjemnie a i ręka się z rana obudzi ;)

Co do smaku to się nie wypowiem, przy aktualnej kawie (segafredo intermezzo) i moim ekspresie (SMEG ECF01 - delonghi dedica w skórze SMEG'a) espresso wychodzi mi kwaśne.
Do kawy mlecznej jest zupełnie ok, ale nad samym espresso muszę jeszcze troche popracować i to temat na inną dyskusję :)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Luty 2023, 14:39:11 »
Faktycznie żarna w serii J w porównaniu z K stawiają większy opór. Z K-max mieli się wyraźnie łatwiej szczególnie twardsze, jasne ziarna. Poza tym, K jest także szybszy od J. W szczególnosci porównując do JE seria K również mniej pyli pod przelew.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Luty 2023, 00:52:20 »
Co do samego mielenia, to są sposoby, na zmniejszenie oporów - kręcenie pod lekkim kątem (przechylamy cały młynek), powoduje, że można użyć wyraźnie mniejszej siły. Dodatkowo w korpusie jest jakby przegroda i jak się zasypie kawę tylko do jednej połowy, to mniej ziaren wpada na raz do żaren i również mieli się wyraźnie lżej.
Taka metoda jest nie prawidłowa, po pierwsze wydłuża się czas mielenia, po drugie więcej  pyłu. Filmik z testem niżej

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Luty 2023, 00:52:42 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi