Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87226 razy)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #615 dnia: 27 Październik 2022, 13:34:46 »
Na pewno trzeba mielić drobniej. Chyba tylko stożkowe żarna lub płaskie w układzie pionowym eliminują problem w zadowalającym stopniu.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #616 dnia: 29 Październik 2022, 12:48:12 »
Z ciekawości zaglądnąłem dzisiaj do wnętrza Eureki, interesowało mnie zwłaszcza ile kawy zalega na antyzbrylaczu. Dodam tylko, że pod koniec przemiału uderzam otwartą dłonią 3 razy harmonijkę do przedmuchu a nie pompuję jakbym rozniecał ognisko. Efekt jak na załączonym obrazku. Kawa, która się osadziła po zważeniu dała wynik 0,1g.

eureka_single_dose.jpg
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #617 dnia: 30 Październik 2022, 21:31:20 »
A czy obecnie sprzedawane modele Eureki są już pozbawione "problemów wieku dziecięcego"?

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #618 dnia: 02 Listopad 2022, 17:15:49 »
A czy obecnie sprzedawane modele Eureki są już pozbawione "problemów wieku dziecięcego"?

Prawdopodobnie tak:



Szkoda że w tym modelu został ten system regulacji który perfekcyjnie sprawdza się przy espresso, ale jest uciążliwy przy skakaniu na grubszy przemiał i z powrotem. Gdyby nie to brałbym.

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #619 dnia: 02 Listopad 2022, 21:45:33 »
Z opóźnieniem w stosunku do premiery ale uzupełniłem dzisiaj stajnię o Single Dose.
Tradycyjnie - dziękuję @Michał za poprowadzenie tematu i jak zwykle niesamowitą obsługę.



@Kekacz gratuluje zakupu  :brawa: Wersja chromowana wygląda nieziemsko  8)

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #620 dnia: 14 Grudzień 2022, 22:56:50 »
A czy Ktoś rozważa, rozważał Singel Dose od Eureki vs All Ground Fiorenzato ?
Jakieś za i przeciw ?
Sam szukam raczej single dose, bo właściwie będzie używany ten młynek weekendowo, pod przelew, może kiedyś espresso, więc zmiana kawy też jest istotna bezproblemowa.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #621 dnia: 14 Grudzień 2022, 23:43:24 »
Tylko weekendowo i pod przelew, to jeśli musi być elektryk to może Wilfa Uniform albo Fellow Ode czy w ogóle jakiś ręczny? Młynki do espresso niekoniecznie będą dobrze się sprawdzać w alternatywach i na odwrót.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #622 dnia: 15 Grudzień 2022, 12:59:12 »
@maciek-rz Tak, rozpatrywałem oba. Jak widać wybór padł na Eurekę.
Jednak nie rozpatrywałem zakupu nowego młynka pod kątem ciągłego mieszania stopniem zmielenia pod alternatywy, liczyło się ograniczenie retencji i praca wyłącznie z espresso.
Alternatywy pijam tylko na wyjazdach i w pracy a do tego mam ręczniaka, ewentualnie ukrytą w szafie Gaggie MDF.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #623 dnia: 15 Grudzień 2022, 13:32:14 »
@maciek-rz Tak, rozpatrywałem oba. Jak widać wybór padł na Eurekę.
Jednak nie rozpatrywałem zakupu nowego młynka pod kątem ciągłego mieszania stopniem zmielenia pod alternatywy, liczyło się ograniczenie retencji i praca wyłącznie z espresso.
Alternatywy pijam tylko na wyjazdach i w pracy a do tego mam ręczniaka, ewentualnie ukrytą w szafie Gaggie MDF
@Kekacz dzięki za odpowiedź.
Ja pod przelew używam obecnie Ascaso i- steel, które też ma regulację ślimakową i nie kręcę tym za dużo.
A G-IOTA młynek miałeś na uwadze ?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #624 dnia: 15 Grudzień 2022, 13:56:22 »
Nie brałem G-IOTTy pod uwagę, ponieważ przypomina mi swoim przaśnym wyglądem odkurzacz z PRLu a nie urządzenie, które chciałbym postawić na widoku w kuchni. Za to reakcja znajomych na widok Eureki jest nader pozytywna.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #625 dnia: 15 Grudzień 2022, 14:12:04 »
Nie brałem G-IOTTy pod uwagę, ponieważ przypomina mi swoim przaśnym wyglądem odkurzacz z PRLu a nie urządzenie, które chciałbym postawić na widoku w kuchni. Za to reakcja znajomych na widok Eureki jest nader pozytywna.
Rozumiem i mam podobne odczucia. No cóż, to będzie 3 Eureka chyba jaką kupię, choć tak chciałem inny :D

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #626 dnia: 16 Grudzień 2022, 14:36:14 »
@Kekacz i jak wrażenia z Eureki? Bo u mnie młynkiem docelowym jest Niche Zero ale z racji ceny i dostępności bałem pod uwagę Eurekę tyle, że testy pierwszych egzemplarzy mocno mnie zniechęciły. Jesteś zadowolony z tego młynka czy problemy wieku dziecięcego dalej nie zostały usunięte?

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #627 dnia: 16 Grudzień 2022, 22:24:24 »
Też jestem ciekaw wrażeń

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #628 dnia: 19 Grudzień 2022, 09:49:16 »
Przez weekend nie chce mi się pisać ale już uzupełniam.

Większość problemów dotyczyła wersji przedprodukcyjnych. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu na poprzedniej stronie, dobrze zrobiony przedmuch mieszkiem skutecznie usuwa zalegającą we wszystkich młynkach z typowym antyzbrylaczem kawę. Retencja staje się wtedy symboliczna.

Mam tylko uwagę do uszczelnienia zbiornika przy przedmuchu. Dolna część zbiornika, wchodząca w młynek, ma wycięcie po lewej, pasujące do wypustki w gardzieli, co ma spowodować, że jest on założony zawsze w tym samym kierunku, zgodnie z zamierzeniami projektantów. Przez to wycięcie ucieka sporo powietrza, które powinno przelecieć przez komorę żaren. Wkleiłem w tym miejscu od wewnątrz taśmę klejącą i to wystarczyło dla skutecznego uszczelnienia.

Przy takiej mocy silnika i szybkości przemiału młynek wpada w jakieś wibracje, ale szczerze nie przeszkadza mi to. W końcu ten młynek włącza się na 10-15 sekund, a nie na godzinę. W rezonans wpada również grzybek zapobiegający popcorningowi, znajdujący się w zbiorniku. Można go łatwo wyjąć na stałe lub lepiej zamocować, dopychając przestrzenie montażowe jakąś wykałaczką.

Regulacja śrubowa pozwala na bardzo dużą precyzję. Ponieważ jestem fanem specjalizacji, dlatego brałem Eurekę pod kątem tylko espresso. Nie próbowałem bawić się w alternatywy dlatego nie wypowiem się na temat czasochłonności wielokrotnego obracania pokrętła. Za to zmiana stopnia zmielenia dla sitka 22 gramowego a potem powrót do 14g jest szybka, skuteczna i powtarzalna. Między SD a poprzednikiem, Fiorenzato F4 Nano to jest przepaść.

Estetyka to już kwestia osobnicza. Wspominałem o niej wcześniej. Chiński konkurent mi się zwyczajnie nie podoba. Eureka cieszy oko.

Ostatecznie jestem zadowolony ze zmiany i nie towarzyszy mi jakieś podświadome przekonanie, że popełniłem błąd wybierając Eurekę SD. A w dzisiejszych czasach, przy wielości dostępnych na rynku rozwiązań, nie jest to łatwe.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2022, 09:51:24 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Aesculapius

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Bialetti Venus
  • Młynek: Eureka Mignon Stark, Hairo
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #629 dnia: 27 Grudzień 2022, 12:15:02 »
O tych dziwnych wibracjach silnika pisze wiele osób, mnie osobiście trochę to odstrasza bo po czekaniu i wyłożeniu niemałych pieniędzy za młynek bym oczekiwał dopracowanej konstrukcji. Ale kto wie, może po prostu niektórzy są bardziej wyczuleni i stad takie powtarzające się opinie.
Tez może powstanie za jakiś czas wersja Silence tego młynka 😂

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi