Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 86315 razy)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #570 dnia: 10 Luty 2022, 15:37:20 »
mnie jeszcze ciekawi zmiana pod aeropress czy v60. Ile obrotow? jakby ktos cos namierzyl jak wyglada zmiana to niech sie podzieli :)
@Jacek dzieki za testy. Uwazam ze mlynek naprawde robi robote, dopracowal bym jeszcze ten hopper zeby przez ta zasuwke nie pylilo na gore mlynka i byloby super :)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #571 dnia: 15 Luty 2022, 10:30:17 »
Na obecną chwilę pula kodów wyczerpana. Na stanie zostały nam ostatnie sztuki młynków, a zainteresowani już otrzymali kody.
Jeśli będę wiedział coś o kolejnej dostawie to niezwłocznie dam Wam znać
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #572 dnia: 17 Luty 2022, 19:57:47 »
Pan Australijczyk ze śmiesznym akcentem ;) porównał dla Was ORO, DF64 oraz Niche i zrobił to chyba najlepiej jak do tej pory:


Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #573 dnia: 01 Marzec 2022, 23:16:44 »
Dla formalnosci jedynie napisze, ze wypadam z listy. Zdecydowalem sie ostatecznie na Ceado, gdyby kogos to interesowalo, ale to na osobny watek raczej.

Offline Busteak

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Classic (2019)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #574 dnia: 09 Marzec 2022, 11:59:07 »
Kawosze, jak wygada u was sprawa z wydmuchiwaniem SD? U mnie prawie za każdym razem jest problem żeby wydmuchać kawę. Przytyka się clump crusher. Dopiero jak zruszę to czymś to wtedy wywala całość. Jako jedną z pierwszych kaw mieliłem Poniedziałkową która jest dość "tłusta" i myślałem że to minie ale mimo wszystko nie mogę tego przeskoczyć. Rady lub pomysły?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #575 dnia: 09 Marzec 2022, 14:11:54 »
Jeden z recenzentów na YT poradził sobie z tym odginając lekko blaszki na zewnątrz, aby kawa przelatywała trochę pod nimi.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Girion

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Cream & Wood
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Ivory
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #576 dnia: 12 Marzec 2022, 09:30:45 »
Spytam nieśmiało - pojawiły się może jakieś wolne kody promocyjne na zakup tego młynka? :)

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #577 dnia: 14 Marzec 2022, 11:10:11 »
Rady lub pomysły?
Zrezygnować z pompki.
Retencja jest na tyle niska, że i tak niezauważalna w filiżance.

Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #578 dnia: 19 Marzec 2022, 23:12:31 »
Witam :)

mielenie pod espresso ręcznym młynkiem okazało się zbyt męczące, więc skusiłem się na Eurekę
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2022, 23:16:48 wysłana przez Boi420 »
Satan sitting there he's smiling :)

Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #579 dnia: 23 Marzec 2022, 22:05:12 »
welp... młynek okazał się beznadziejny :(

(fyi zmieliłem już jakieś 3kg kawy i używałem RDT i jasno/średnio palonej kawy z euro cafe i palarni blend <3 )
Espresso wychodzi (chociaż dla mnie) znacznie lepsze niż z Comandante, niestety wsypuję 16g i wychodzi 14-15g. Clump crusher cały czas się zatykał, więc wygiełem blaszkę. Trochę pomogło, ale nadal paskudnie duża retencja. Pompka okazała się praktycznie bezużyteczna, bo całe powietrze wylatuje z nieszczelnie zamontowanego hoppera.

Mieląc grubiej pod V60 faktycznie retencja była minimalna (max 0.2g). Niestety do tego mam Comandante, a Eureka miała być głównie do espresso. Na plus na pewno  szybkość mielenia i solidne wykonanie młynka (pomijając hopper i bellows, które wydają się być niskiej jakości), oraz po rozkręceniu młynka, bez żadnej kalibracji, żarna nadal stykają się na 0.

Jakość przemiału była moim zdaniem naprawdę dobra, ale ostatecznie zdecydowałem się odesłać i zamówiłem DF64 i jak się sprawdzi to dokupie jeszcze SSP burrs (nomenklatura trochę nieintuicyjna, więc mam nadzieje, że ktoś z was mi pomoże) :)












*witam  :diabelek:
 
Satan sitting there he's smiling :)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #580 dnia: 24 Marzec 2022, 10:05:02 »
Witam kolegę, to ciekawe, ja nie doświadczyłem żadnej nieszczelności hoppera, natomiast retencja 2g? To niemożliwe :D

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #581 dnia: 24 Marzec 2022, 13:13:04 »
niestety wsypuję 16g i wychodzi 14-15g
natomiast retencja 2g? To niemożliwe

Koledze chodziło zapewne o retencję całkowitą (mi wyszła nawet większa), ale po początkowym upchaniu szczelin to chyba wsypuje 16g i wychodzi około 16g ??
Chyba nie trafił się koledze dziurawy młynek  :)

A jeśli chodzi o to, że raz zapchany clump crusher, a raz nie (bo pompka raz działa a raz nie), to nie wiem skąd te liczby, bo ja nie używam pompki i mam non stop zapchany maksymalnie i mierzę przy czyszczeniu nie więcej niż 0.8g do wydłubania i przedmuchania (reszta niemożliwe że dałoby się wydmuchać - zaklejone w zakamarkach, ciężko to nawet do czyszczenia wyskrobać).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #582 dnia: 24 Marzec 2022, 22:46:39 »
 Pamiętajcie, że obecnie, w większości domów, jest bardzo sucho. Do tego rodzaj kawy i grubość mielenia też mają wpływ na elektrostatykę, a co za tym idzie retencję. W związku z czym indywidualne doświadczenia mogą być różne.

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #583 dnia: 25 Marzec 2022, 09:17:27 »
Do tego rodzaj kawy i grubość mielenia też mają wpływ na elektrostatykę, a co za tym idzie retencję. W związku z czym indywidualne doświadczenia mogą być różne.

Ale my nie o wartości retencji mówimy, tylko o tym, że kolega Boi420 podał jakiś pomiar sugerując że to retencja, a to nie retencja..
No chyba że jego młynek zjada (dosłownie) co mielenie 2g kawy.. :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #584 dnia: 25 Marzec 2022, 13:16:42 »
Retencja będzie dotyczyć tej części kawy, która przy danym mieleniu nie opuści młynka, tylko w nim pozostanie. Przeważnie wymienia ona kawę, która pozostała w łatwo dostępnych miejscach młynka na torze wylotowym.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi