Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87569 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #540 dnia: 04 Luty 2022, 09:09:37 »
Sprawdziłem, że po tygodniu ta harmonijka nie trzyma się już tak ciasno na hopperze, ale nie spada. Jeśli chodzi o te otwory to poczyniłem  małe druciaratwo i zakleiłem je czarną taśmą. Na zdjęciu może wygląda paskudnie ale na żywo nie rzuca się tak w oczy  ;) Może @Michał będzie dołączał jakieś naklejki z logo Konesso ? :)
Nadal z młynka jestem zadowolony i nie żałuję zakupu.

Offline baq85

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso steel PID
  • Młynek: Demoka m-203
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #541 dnia: 04 Luty 2022, 09:37:38 »
Chyba jednak coś tu jest nie tak. Jeśli dobrze Was rozumiem, to dostaliście młynki w których są zaślepki oraz takie w których ich nie ma.
Oznacza to, że Ci którzy nie mają tych "zaślepek" posiadają wybrakowany produkt i teraz od nich samych zależy czy będą to reklamować, zwracać itd.

Jednak fakt jest taki, że Eureka wypuściła na rynek produkty, które nie przeszły przez "dział jakości"

Stwierdzając obiektywnie jest to duże niedopatrzenie Eureki. Nie świadczy to dobrze o tej firmie ani o tym modelu, który i tak już ma swoje problemy.


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #542 dnia: 04 Luty 2022, 09:59:01 »
Ta zaślepka to i tak nie jest jakiś szczyt myśli technologicznej, więc przeżyję jej brak- tym bardziej, że i tak nie obejmuje otworów po widelcu.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #543 dnia: 04 Luty 2022, 10:00:11 »
@baq85 wlasnie jestem tego samego zdania. Ciekawi mnie czy podejma w zwiazku z tym jakies masowe kroki czy beda kazdy przypadek pozpatrywac oddzielnie na zasadzie reklamacji...

@ziarenko wg mnie wyglada to dobrze, co prawda zwykly korek ktory jest wypukly ale to nie jest zbyt widoczne miejsce
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2022, 10:05:21 wysłana przez minero »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #544 dnia: 04 Luty 2022, 14:12:49 »
Zaraz pojawią się projekty na thingiverse do druku 3d dla zaślepek, groszowe sprawy do ogarnięcia.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #545 dnia: 04 Luty 2022, 14:40:13 »
Po kilku dniach używania przestałem zwracać uwagę na największy problem "wibracje"...

Jeśli chodzi o młynek, małe porównanie do Eureka Specialita

Plusy:
- hoper na plus, lepsza zasuwka i sam plastik
- pompka SD działa bardzo sprawnie
- wykonanie bardzo dobre
- przemiał na plus, nie zbija się praktycznie nie trzeba korzystać ze sputnika
- hałas podczas mielenia nie wiele gorszy

Minusy:
- brakuje widełek na wstawienie sobie kolby
- kuriozalne mocowanie trytytkami od spodu
- w oryginalnej kwocie 3500zł nie warto zmieniać speciality :)
- irytujące wbracje

Podsumowując wibracje mogą trochę drażnić z początku, ale podczas samego mielenia nikt na to nie zwraca uwagi i nie ma z tym problemu.
Poza tym dużo plusów, lepsze wykonanie i młynek robi robotę, przemiał jest super i o to chodzi. Świetnie się sprawdza w Single Dose.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline baq85

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso steel PID
  • Młynek: Demoka m-203
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #546 dnia: 04 Luty 2022, 15:17:55 »
lepsze wykonanie
To ciekawe, że przy tylu mankamentach wciąż można mówić o lepszym wykonaniu w porównaniu do Specialita. Pytanie jak źle musi być wykonana Specialita, że Minion SD wypada przy nim lepiej ?

Zaraz pojawią się projekty na thingiverse do druku 3d dla zaślepek, groszowe sprawy do ogarnięcia.
Tylko po co kupować młynek z wyższej półki, który jest wybrakowany i drukować do niego części, które powinny być zaprojektowane w fabryce?

Moim zdaniem Eureka nie dopracowała projektu SD przed wypuszczeniem go na rynek licząc, że i tak się sprzeda mając w nosie przyszłych użytkowników - tak to odbieram. Niewątpliwie młynek ma swoje zalety pomysł dobry, założenia techniczne dobre, ale wykończenie na ostatnim etapie produkcji jakieś odbiegające od normy jakościowej.

Chyba powinniśmy ten projekt w dalszym ciągu traktować jako wersję beta 2.0 :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #547 dnia: 04 Luty 2022, 15:26:30 »
Tylko po co kupować młynek z wyższej półki, który jest wybrakowany i drukować do niego części, które powinny być zaprojektowanie w fabryce?
To się nazywa wolny rynek. Półkę każdy powinien określić sobie jednak trochę sam. Cena promocyjna jest na pierwszą wersję którą wypuszcza producent. Jeśli rażą Ciebie te mankamenty to może zdecyduj się na inny młynek. Jak ktoś inny kupił i jest zadowolony to czemu zabierać mu to szczęście?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #548 dnia: 04 Luty 2022, 15:37:43 »
Cena promocyjna jest na pierwszą wersję którą wypuszcza producent.
Nie wiedziałem, że jak producent sprzedaje produkt w promocji, to ma prawo dorzucić też garść niedoróbek w tym produkcie  :mhh:
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #549 dnia: 04 Luty 2022, 15:46:09 »
Sądzę, że to nie producent daję tę cenę promocyjną tylko @Michał .
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #550 dnia: 04 Luty 2022, 15:50:22 »
producent sprzedaje produkt w promocji
Nigdzie nie określiłem kto sprzedaje w promocji

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #551 dnia: 04 Luty 2022, 16:01:41 »
Cena promocyjna jest na pierwszą wersję którą wypuszcza producent.
Tzn w drugiej wersji mankamenty zostaną poprawione, a nabywca pierwszej kupuje w promocji, bo są niedociągnięcia? Niech się cieszy, że kupił taniej.
》tertium non datur《

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #552 dnia: 04 Luty 2022, 16:02:21 »
Jak ktoś inny kupił i jest zadowolony to czemu zabierać mu to szczęście?
Ale on nikomu nic nie odbiera - wyraził tylko swoją opinię.
Jeśli czyjeś szczęście zależy od mojej opini o jego... ::) czymkolwiek, to wypada tylko pogratulować.
Ja też tu kiedyś wyraziłem negatywną opinię o młynku do kawy - przedmiocie, i dlatego mój komentarz został nazwany "chamskim" :mhh:.

Mówisz Koziołek, że to "wolny rynek". Jaki on "wolny", skoro nie można nawet wyrazić swojej opinii?
Do czego to zmierza?
Recenzje można już tylko pisać pozytywne? Brawo! Niedługo pisanie tych negatywnych będzie karane więzieniem, jako "przestępstwo nienawiści" przeciw przedmiotowi. A co jak jeszcze właścicielem firmy będzie żyd? Antysemityzm w najczystszej formie! :D
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #553 dnia: 04 Luty 2022, 16:08:49 »
Do czego to zmierza?
Recenzje można już tylko pisać pozytywne? Brawo! Niedługo pisanie tych negatywnych będzie karane więzieniem, jako "przestępstwo nienawiści" przeciw przedmiotowi
👍
Generalnie chodziło mi o to, że fabryka nie mogła nie wiedzieć o tych wadach, a mimo to wypuściła młynek. Za dobrze to o nich nie świadczy. Po usunięciu mankamentów cena będzie taka sama?
》tertium non datur《

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #554 dnia: 04 Luty 2022, 17:48:03 »
Moja mini recenzja z perspektywy użytkownika Mignon Manuale (50mm) i Cafelat Robota.

0.JPG1.jpg

1. Retencja

Budowa względem Mignon Manuale:
- dużo ciaśniej wokół żaren
- dolne żarno ruchome ma na brzegach wypustki wypychające kawę (jeśli dobrze patrzę i o ile pamiętam nie było tego w Manuale)
- bardzo ciasno przed clump crusherem i mały otwór (ze 4x mniej miejsca)
- dodatkowa wyściółka aluminium w kanale wyjściowym po której kawa się bez problemu zsuwa (w Manuale trochę tam utykało [też nie był pochylony])

Kawa mialona bardzo drobno, bo na preinfuzję 30s i na długi czas, żeby zmniejszyć kwasowość (-0.5 na Manuale [styk jest na ~-1]  1.5 na SD [styk jest na -2 czy coś] )

Retencja całkowita (zostało w młynku), dopychana pompką w kolejnych mieleniach, to 2g po 1 mieleniu (grubszym), a po upchaniu kolejnymi mieleniami drobnymi ustabilizowało się na poziomie ~4g.
Kawa upchana przede wszystkim w szczelinach wokół żaren, oczywiście śrubek oraz za clump crusherem i pod clump crusherem
3.jpg4.jpg

Przy tak drobnym mieleniu pompka nic sensownego nie wypychała już po 2 kawach.
Po kilku kawach rozebrałem młynek (zdjęcia powyżej) i oszacowałem jaka może być retencja wymienna:
1. Wygrzebałem kawę zza clump-crushera i zważyłem (to główne miejsce które po rozebraniu widać że może gromadzić kawę wymienną. poza tym jest trochę posypane na samych żarnach, a reszta to już poprzyklejane na twardo). Waga pokazywała 0, ale wyglądało na 1g.  Zdjęcie otworu po wygrzebaniu:
clumpcr.jpg
Na zdjęciu trochę widać, że otwór jest tylko na górze (tam gdzie ten mały clump-crusher), a połowa kawy utknęła na dole, skąd nie ma wyjścia (i nie byłem w stanie tego wyciągnąć nawet później odkurzaczem).

2. Szczoteczką zeskrobałem i zmiotłem kawy ile mogłem (również wokół górnego żarna, gdzie była mega przyklejona) i wyszło razem z tym zza clump-crushera 0.6g, zebrane w koszyku Robota:
5.jpg


2. Kawa

Ustawiłem SD żeby wychodziła kawa w tym samym czasie co z Manuale (Manuale na tej kawie działa od tygodnia).

1. Zbrylanie nieco mniejsze w SD [po prawo]
7.jpg

2. Regulacja, trafienie w przemiał dużo łatwiejsze. Po pierwsze nie tak czułe jak Manuale (w manuale odrobina obrotu to duża zmiana przez małe kółko oraz fakt, że jestem bliski granicy jego możliwości), a po drugie kawa jest smaczna w szerszym przedziale grubości.

3. Smak:
- smaczna kawa w większym zakresie grubości (łatwiej zrobić).
- aktualna kawa w Manuale jak bym nie ustawił, to zawsze pozostało choć trochę ostrego kwasku, goryczy, cierpkości. W SD dało się wszystkiego pozbyć, a kwasek pierwszy raz czułem tak przyjemny.
- w ogólności kawa wychodzi delikatniejsza, słodsza, bardziej klarowna.
- ta aktualna kawa to granica możliwości moich na Manuale (co bym nie robił, to zawsze coś nie tak), a z SD umiem zrobić smaczną, w szczególności dostać smaczną kwaskowość, której w Manuale musiałem zwykle unikać, bo była ostra i cierpka.

3. Inne kwestie

1. Wibracje: To takie wibracjo-buczenie, stoi wszystko stabilnie i nie przeszkadza - dla mnie nieistotne (a może pomagają w zsuwaniu się kawy? ;) ).
2. Będę używał bez pompki. Po sprawdzeniu jak tam ciasno i że za clump-crusherem prawie nie ma miejsca (i gdzie leży kawa wewnątrz), nie widzę żeby retencja wymienna mogła przekroczyć 0.5g. W środku jest tak ciasno, że w szparkach robi się zbita bryła a reszta nie ma gdzie zalegać.
3. Hałas jest nieco mniejszy niż Manuale, ale ważniejsze że brak tu ostrego dźwięku (przy mieleniu Manuale), jest niższy, przyjemniejszy.
4. 1 śrubka mocująca frontowy panel jest pod pokrętłem - bardzo utrudnia zdejmowanie frontu (w Manuale nie było tego problemu).
5. Bardzo ładnie wygląda i zajmuje mi mniej miejsca niż Manuale (przed Manuale musiałem ustawiać podest na koszyk Robota).
6. Mieli odczuwalnie szybciej niż Manuale.
7. W naszej wersji (50Hz) silnik ma znacznie niższe obroty według instrukcji:
instr.JPG


Generalnie jestem mile zaskoczony i bardzo zadowolony (zobaczymy po jakimś czasie jeszcze).
Bardzo dziękuję chłopakom, którzy robili testy na naszym forum wersji przedprodukcyjnej, bo po ich testach oczekiwałem tego co powyżej. Później negatywne komentarze sugerowały, że będzie inaczej, ale po pierwszym kontakcie potwierdziło się wszystko z testów chłopaków.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi