Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87526 razy)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #240 dnia: 21 Wrzesień 2021, 11:02:34 »
@MarVald brakuje mi go nie w tym młynku tylko zastanawiam się nad modelem XL właśnie z tego powodu :) tu brakuje opcji namielania do kolby co moglo by ulatwic jego uzytkowanie.

@Psyche wiem wiem, tez to dla mnie rzecz ważna. Dam znac

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #241 dnia: 21 Wrzesień 2021, 11:31:41 »
@minero - no to nie jesteś targetem dla młynka SD ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #242 dnia: 21 Wrzesień 2021, 12:48:36 »
brakuje opcji namielania do kolby co moglo by ulatwic jego uzytkowanie.
Zakładam że może pasować: https://coffe.kazak.com.pl/pl/product/pl-temper-stancziya-dlya-niche-zero/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1489
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #243 dnia: 21 Wrzesień 2021, 13:31:48 »
o ile tylko nie będzie sypać na boki

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #244 dnia: 21 Wrzesień 2021, 14:01:34 »
Podstawka pod kubek ma dwie średnice wyfrezowane. Albo Eureka wypuści kacesoria tego typu albo ktoś zrobi projekt do wydruku podstawki pod kolbę do tego młynkaaby pasował do większej tej większej średnicy.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #245 dnia: 21 Wrzesień 2021, 19:10:02 »
Czekamy na 2 część recenzji :taktak:

Offline skyman

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Mazzer
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #246 dnia: 21 Wrzesień 2021, 21:51:44 »
Ja też chciałbym dopisać się do listy

1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mr_blen
16. mieszko33/ biały ew srebrny/
17. jajo
18. Noel
19. Busteak
20. MarekK
21. jarzynn
22. kavinsky
23. Ketras
24. darellus
25. Sewq
26. Psyche
27. pawel890 x2
28. pmichal
29. rafal_ski
30. Jacek.
31. kulka
32. Patryk
33. PlainChandler (kolor: biały)
34. carlo4977 (kolor: czarny)
35. yarbin
36. Marold ( chromowany )
37. ad-am
38. skyman

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #247 dnia: 22 Wrzesień 2021, 00:19:58 »
Kilka uwag na szybko dotyczących młynka (przedpremierowy wiec jest szansa na poprawki w oficjalnej dystrybucji) porównując z Niche Zero (testowane równocześnie). Więcej rozpisze się @skansen w recenzji cz.2 ;)
na plus:
- solidna konstrukcja mimo kilku elementów plastikowych, duzo ciezszy od NZ, z trudnoscia sie przesuwa po blacie
- testowane na kilku kawach  - czysto, wszystko ladnie trafialo do kubka mimo ze jest od troche nizej umieszczony niz w NZ
- minimalna retencja, 0.2-0.5 uwazam za dobry wynik choc waga tez moze zaklamywac, drobinki gdzies delikatnie obieraja sie na srubach zaren czy wylocie z komory mielenia
- przyjemny dźwięk mielenia żaren
- przemiał bardzo ladny, czysty i jednolity nawet przy bardzo drobnym (jak mąka)
na minus:
- guma - pompka praktycznie niewiele daje, robi bardziej za zbedny gadzet
- troche glosno chodzi bez obciazenia - spore drgania przenosi na zewnatrz (takze na blat kuchenny) mimo tzw technologii "silent"
- pokrywka od hoppera jest bardzo lekka i luzna wiec delikatnie sie kreci podczas pracy mlynka
- na zywo takze "gryzie" mnie wyglad hoppera, wyglada na solidny plastik ale estetycznie na minus
- wg instrukcji 1min mielenia - 20min odpoczynku (troche go sie dzis zagrzal)
- zaślepka w hopperze anti-popcorn jest luzna, z opcja wyciagania co na pewno powoduje dodatkowy halas
podsumowując: zostaje przy decyzji zakupu, jest dla mnie wystarczający mimo kilku wad
Majac NZ nie zamienil bym go na Eureke, ale patrzac na aktualna roznice cenowa wydaje mi sie ze mlynek jest wart uwagi.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 00:26:08 wysłana przez minero »

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #248 dnia: 22 Wrzesień 2021, 07:20:44 »
A jak przemiał do dripa, szybkość przełączania drip/espresso oraz latwosc powrotu do ustawień espresso?

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #249 dnia: 22 Wrzesień 2021, 07:31:22 »
Jesli chodzi o przemial do dripa to nie testowalismy, byl jasny i ciemny wypal ale pod espresso. Jesli chodzi o zmiane na grube mielenie to wg mnie nie jest to dobry mlynek do tego. Mysle ze min 2 obroty trzeba zrobic zeby uzyskac poprawne ustawienie, co moze byc problematyczne, regulacja jest mala jak i jej skala. Kazdy powrot do poprzedniego przemialu moze byc ciezki do zapamietania ale nie twierdze ze sie nie da ;) To sie od klasycznego migniona nie zmienilo.

Jakby kogos ciekawilo, Tak samo uchwyt na kolbe powinien sie nadac od zwyklego migniona bo jest cale mocowanie zachowane, moze wystarczyl by wydruk jesli jest dostepny projekt.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 07:34:45 wysłana przez minero »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #250 dnia: 22 Wrzesień 2021, 07:34:57 »
A jak przemiał do dripa, szybkość przełączania drip/espresso oraz latwosc powrotu do ustawień espresso?

Z opinii innego testera na home-barista.com wynika, że ten młynek nie pozwala na gruby przemiał pod typowego dripa. Moka czy aeropress to maks możliwości rozkręcenia żaren.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #251 dnia: 22 Wrzesień 2021, 10:48:08 »
Miałem okazję i ja się pobawić wczoraj chwilę przedprodukcyjną wersją młynka dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego sklepu w okolicy. :)

W skrócie, plusy:

+ retencja minimalna mieściła się w przedziale 0,3 - 0,4 w zasadzie najlepsza w tej klasie
+ konstrukcja solidna (odlew) + minimalna ilość plastiku
+ przy mieleniu zero bałaganu, myślałem, że będzie się jednak lekko "rozsypywało" na boki, a jednak leci prawie idealnie do kubeczka
+ przemiał bardzo dobry, jendorodny imo nieco  nawet równiejszy niż w Niche
+/- relatywnie krótka regulacja, dla mnie jest plusem jeśli ktoś pije np. tylko espresso lub kawy na jego bazie
+ bardzo szybkie namielanie, około 4s - 18g
+/- relatywnie cichy w trakcie mielenia, ale na sucho nieco głośny (to jest ekstremalnie subiektywne, więc trudno uczciwie ocenić)

minusy:

- pompka jest zbyteczna, jeśli w ogóle zmniejsza retencję to 0,1 maksymalnie / co równie dobrze może być błedem wagi
- luźna pokrywka jak już zostało zauważone - w trakcie mielenia się rusza
- regulacja pod dripa według mnie to na absolutnym maksimum skali regulacji i dla niektórych to nadal będzie za mało, widać wyraźnie, że młynek był tworzony z myślą głównie o espresso

Podsumowując tak jak napisał Minero, jeśli ktoś ma Niche to nie ma raczej sensu zamieniać na Eureke i myślę, że to będzie działało również w drugą stronę. Są to bardzo porównywalne konstrukcje, co jest dużym plusem Eureka mając na uwadze jego cenę; Giota imo jest wyraźnie poniżej Eureka/Niche. Niche jest z pewnością lepszy pod dripa, ale imo Eureka jest lepsza pod espresso. Testy tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że Eureka to będzie dobry zakup.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 11:01:10 wysłana przez MSL »

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #252 dnia: 22 Wrzesień 2021, 11:09:43 »
@MSL - no to ja jestem w dziwnej grupie zatem w tym momencie :) Napisałeś razem z @minero, że jak ktoś ma Niche to nie ma sensu zmieniać :) Natomiast Ty dopisałeś jeszcze, że w zakresie espresso Eureka lepsza. No ja mam Niche ale na nim mielę pod espresso a do przelewu wciąż na Komesiu :) I co jak mam zrobić w takim razie :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #253 dnia: 22 Wrzesień 2021, 11:19:01 »
Natomiast Ty dopisałeś jeszcze, że w zakresie espresso Eureka lepsza. No ja mam Niche ale na nim mielę pod espresso a do przelewu wciąż na Komesiu  I co jak mam zrobić w takim razie
No ja prawie identycznie mam, tylko z różnicą taką  że do przelewów używam nie komesia a K-plus:) Planowałem zakupić Eureke i poużywać przez tydzień dwa  razem z Niche po czym zdecydować co sobie zostawić, ale teraz to sam nie wiem czy się bawić w te klocki...

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #254 dnia: 22 Wrzesień 2021, 11:37:05 »
@MarVald pozostanę przy tym, co napisałem - tak Eureka jest imo minimalnie lepsza od Niche pod epsresso, ale może to wynikać z faktu, że ja preferuję epspresso z żaren płaskich, a nie stożka, a co ważniejsze różnica jest subtelna. Mając to na uwadze pozostaje mi podtrzymać to co napisałem - jeśli masz już Niche, moim zdaniem zakup Eureka SD nie ma sensu. Szkoda Twojego czasu i zabawy później z odsprzedaniem jednego z nich. To będzie również działało w druga stronę jeśli ktoś kupi Eureka to wymiana na Niche nie będzie miała sensu.

Gdybyś nie mał Niche to kierowałbym Cię w stronę Eureka z uwagi na to, że róznica w cenie jest duża, a klasa młynka imo identyczna; i tutaj warunkiem decydującym (oprócz ceny) byłaby preferencja do czego on ma być -> espresso (Eureka) czy przelew (Niche).
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 12:04:04 wysłana przez MSL »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi