Autor Wątek: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi  (Przeczytany 317908 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1665 dnia: 24 Lipiec 2022, 20:16:56 »
Ok, kolejne szybkie pytanie.
Najlepszy elektryczny młynek do alternatyw, ze stosunkowo małą retencją i możliwie trochę mniejszy niż ek-43s to? Cena nie gra roli.
Pisałem z Hedrickiem i wg niego to Titus albo Bentwood Vertical 63, ale nie zaznaczyłem małej retencji.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1666 dnia: 24 Lipiec 2022, 20:43:41 »
Ja bym szedl w Titus Nautilus z Brew Burrs SSP.
Tak wyglada czyszczenie po 3 miesiacach mielenia pod espresso - https://youtu.be/UEUlMapoSz0?t=80
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2022, 20:47:42 wysłana przez pj.w »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1667 dnia: 25 Lipiec 2022, 20:27:21 »
https://coffeelaboratory.ie/shop/shop/coffee/brew-town-coffee-roasters-ecuador-masadi-coffee-robusta-90-250g/

Myślicie ze to marketing? 90+ robusta?
Ciężko dostać cokolwiek z Arabiki 85+ za te pieniądze, a co dopiero taka rzadkość jak specialty robusta. Z drugiej strony to działalność prowadzona przez trzech Q-graderow arabiki i robusty wiec ocena może być trochę na wyrost
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1668 dnia: 25 Lipiec 2022, 20:50:52 »
A możemy to ze sobą zestawiać? Tutaj znalazłem porównanie protokołów i w przypadku robusty jest jednak inaczej: https://helenacoffee.vn/what-is-fine-robusta-facts-everyone-should-know-about-fine-robusta-helena-jsc/

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1669 dnia: 25 Lipiec 2022, 21:00:41 »
Świetny artykuł. Teraz wszystko jasne ;)  Dzięki  bardzo @arob
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1670 dnia: 25 Lipiec 2022, 22:46:37 »
Fajny artykuł, ale opisane w nim podejście do oceny sensorycznej jest niezbyt mądre ani nie jest naukowe. Np. współczynnik słono/kwaśny a raczej kwaśno/słony w skali 0-6. O rety! Co za zawiłe wrażenie. Nie trafiłem jeszcze na słoną robustę, więc chyba mam do czynienia z fine ziarnami? Słodko/gorzki współczynnik też jakiś wyimaginowany mi się wydaje...

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1671 dnia: 25 Lipiec 2022, 23:55:23 »
Z czystymi robustami mam zerowe doświadczenie (najwyższy czas to zmienić), ale od czasu do czasu kupuję blendy i kojarzę kilka tańszych, gdzie ten słony smak przebijał się przez mleko. W espresso trudniej było mi to znaleźć w gąszczu innych smaków i aromatów. Raczej nie było to niedoparzenie - przy 100% arabikach mi się to nie zdarzyło. Odnośnie samego podejścia się nie wypowiem - dla mnie za wysokie progi. :) Natomiast wyglada na to, że zdążyło już zostać standardem.

Edit: tutaj jeszcze link skąd wzięli te kategorie: https://www.researchgate.net/publication/286922974_Sensory_and_Organoleptic_Cup_Attributes_of_Robusta_Coffee_Coffea_canephora_Pierre_ex_A_Froehner
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2022, 00:03:58 wysłana przez arob »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1672 dnia: 26 Lipiec 2022, 08:21:36 »
Piłem singla robustę, nie wiem tylko czy 90+ - słonego posmaku to w tym nie było, a sama kawa, no cóż... Ciężko to do innych porównać. Na pewno nie można tu powiedzieć, że gorsza, bo jest po prostu inna.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1673 dnia: 26 Lipiec 2022, 08:46:28 »
https://coffeelaboratory.ie/shop/shop/coffee/brew-town-coffee-roasters-ecuador-masadi-coffee-robusta-90-250g/

Myślicie ze to marketing? 90+ robusta?
Ciężko dostać cokolwiek z Arabiki 85+ za te pieniądze, a co dopiero taka rzadkość jak specialty robusta. Z drugiej strony to działalność prowadzona przez trzech Q-graderow arabiki i robusty wiec ocena może być trochę na wyrost

Teoretycznie możliwe. Robusta mimo wszystko jest trochę tańsza. Niedawno piłem Arabike która ma 90pkt, kosztowała w przeliczeniu za kg 595zł. Tutaj ta Robusta jakieś 380zł na nasze za kilo.

Arabike 85+ za te pieniądze dostaniesz bez problemu i to spory wybór będzie.

Co do Robusty to jest jej coraz więcej, pojawiają się nawet Robusta q graderzy już w Polsce. Piłem raz Robuste która miała 85pkt ( Rwanda twongere), naprawdę ciekawa w smaku. W Polsce też ciągle nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o czysta 100% Robuste.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2022, 09:11:27 wysłana przez Dawid1144 »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1674 dnia: 26 Lipiec 2022, 09:29:33 »
W Niemczech robusta speocialty tak wystrzeliła od pandemii, że co najmniej 3 baristów będzie na niej startować w zawodach barista w tym roku.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1675 dnia: 26 Lipiec 2022, 09:40:31 »
W Niemczech robusta speocialty tak wystrzeliła od pandemii, że co najmniej 3 baristów będzie na niej startować w zawodach barista w tym roku.

Ja od jakiegoś czasu przestałem pić Robuste. Miałem taki okres że piłem dużo i to tej 100%. Ale piję sporo kawy i jakbym pił Robuste to kofeiny mogłoby być zbyt dużo. Ale zmiany klimatu i te sprawy, w końcu doprowadzą do tego że Robusty będzie znacznie więcej niż Arabiki.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1676 dnia: 28 Lipiec 2022, 22:58:30 »
Ale zmiany klimatu i te sprawy, w końcu doprowadzą do tego że Robusty będzie znacznie więcej niż Arabiki.

Nie zmiany klimatu tylko fakt, że Robusta urośnie prawie wszędzie, także  na poziomie morza. Jest łatwiejsza w produkcji, zaś  wietnamska robusta (chyba prawie połowa światowego rynku) kosztuje teraz ze dwa dolary za kilogram, więc marże będą niczego sobie.   Ale oczywiście  wszystko zwalą nie na swoją chytrość  tylko dyżurną Babę Jagę, czyli zmiany klimatu. Można spodziewać się,  że różni kawowi cmokierzy zachwalać będą gorzko-drewniany smak Robusty jako interesujący,  modny i wykwintny. Szczympek już zaczął: "Co najmniej 3 baristów będzie na niej startować w zawodach barista w tym roku" (tak w oryginale).
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2022, 23:02:28 wysłana przez ROSS JB »

Dawid1144

  • Gość
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1677 dnia: 28 Lipiec 2022, 23:25:07 »
Ale zmiany klimatu i te sprawy, w końcu doprowadzą do tego że Robusty będzie znacznie więcej niż Arabiki.

Nie zmiany klimatu tylko fakt, że Robusta urośnie prawie wszędzie, także  na poziomie morza. Jest łatwiejsza w produkcji, zaś  wietnamska robusta (chyba prawie połowa światowego rynku) kosztuje teraz ze dwa dolary za kilogram, więc marże będą niczego sobie.   Ale oczywiście  wszystko zwalą nie na swoją chytrość  tylko dyżurną Babę Jagę, czyli zmiany klimatu. Można spodziewać się,  że różni kawowi cmokierzy zachwalać będą gorzko-drewniany smak Robusty jako interesujący,  modny i wykwintny. Szczympek już zaczął: "Co najmniej 3 baristów będzie na niej startować w zawodach barista w tym roku" (tak w oryginale).

Nie słyszałem żeby dało się kupić ziarno za 2 dolce za kilo, a pytałem wielu właścicieli palarni. Co do jakości to chyba nigdy nie piłeś robusty fine quality - zapewniam że z drewnem nie ma wiele wspólnego. Myślę że to myślenie to efekt tego że mało piłeś i mało widziałeś.


Słyszałeś o czymś takim jak robusta q grader? Myślisz że oni oceniają jakim drewnem smakuje robusta :)?

Wybierz się kiedyś na szkolenie sensory skills, to dowiesz się co nieco o kawie - polecam.

Tak na marginesie, drewno też nie jest jednoznacznie negatywną nutą smakową, podobnie jak np nuty tytoniu. Ale to dłuższy temat.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2022, 23:31:41 wysłana przez Dawid1144 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1678 dnia: 29 Lipiec 2022, 11:01:25 »
Teraz może to być 3-4 $$. Ale widać już w cennikach robusty w cenach kaw specialty nawet i 10 $$.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1679 dnia: 29 Lipiec 2022, 11:41:35 »
Myślę że to myślenie to efekt tego że mało piłeś i mało widziałeś.
Niektórzy zatrzymali się w temacie kawy jakieś 20 lat temu i jest im z tym dobrze. Nie ma co ich nawracać, śmieszne jest jednak to że niektórym taki m osobnikom wydaje się, że tylko ich punkt widzenia jest słuszny, a reszta to jakieś wymysły trendsetterów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi