Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin.teges dnia Dzisiaj o 11:22:25 »
Mam pytanie do użytkowników Profitec GO, w jaki sposób ekspres sygnalizuje brak wody? Z tego co pamiętam to jest to sygnał dźwiękowy i mruganie pierwszej lampki, czy mógłby to ktoś potwierdzić?
2
Supermarket (przed założeniem wątku poinformuj administrację forum) / Odp: Mastro Antonio
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia Dzisiaj o 10:37:01 »
Ostatnio zająłem się Etiopiami w espresso. Lepsze jest moim zdaniem podejście jaśniejsze do ziaren z obróbki naturalnej jak w przypadku Eli paleń. Jasne palenie nie ma żadnej goryczki, espresso jest kwaśne ale za to słodkie, jest aromatyczną bombą. Moje palenie było zdecydowanie ciemniejsze. W efekcie uzyskałem pięknie wyglądające espresso o lśniącym, lamparcim wzorze na powierzchni. Ponieważ nie pojechałem za daleko, to smak wciąż sporo miał kwaskowatości i sporo goryczki. Jedno i drugie wzmacniają się -- tak myślę. Z chwilą gdy pojawia się goryczka, mocniej odczuwamy też kwaśny smak w espresso. W każdym razie wrażenia dotykowe, smakowe były intensywne. Pełnia smaku ale bardzo jaskrawa. Pewnie po tygodniu, dwóch te wrażenia złagodniałyby, ale komu chciałoby się czekać i sprawdzać upływ czasu.
Wziąłem więc tę ciemną Etiopię i połączyłem z blendem różnych Brazylii. Efekt jest bardzo fajny, bardzo gęsty i dosadny, dostojny :). Z przyjemnością wypiłem kilka filiżanek. Ponieważ jest to kolejne połączenie Brazylii z Etiopią:

-->> Secret Special Edition

W związku z tym ostatnie parę paczek poprzedniej, również fajnej mieszanki o tej nazwie jest teraz trochę taniej. Sporo innych okazji polecam:

-->> https://mastroantonio.pl/category/c/promotion
3
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia Dzisiaj o 10:31:56 »
La Marzocco Leva X
Nurri L-Type (tu niestety grupa 54mm)
Kees van der Westen Spiritello (ma być pokazany w Busan 1-4/05)
La Marzocco GS3 MP (czekam na nową wersję, bo dotychczasowa praktycznie nie zmieniana przez 15 lat, powinni zaprezentować w ciągu kilku miesięcy)
Pierwsze 3 to dźwignie

Jeszcze teoretycznie rozważam 2 inne, ale myślę że chyba z różnych względów odpadną:
San Remo You
ACS Vostok (dźwignia)

4
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dav dnia Dzisiaj o 09:02:14 »
Może i masz rację Krystians - może Aga przekombinowała. Na pewno chciała dobrze, ale czasami tak jest, że chcesz dobrze a wychodzi odwrotnie.
Alternatywne metody to nie moja bajka (póki co). Na razie skupiam się powoli na poszukiwaniu high end-owej domowej maszyny
do espresso, a po przeanalizowaniu tego co jest na rynku i co zaraz się na nim pojawi wybór nie jest duży i sprowadza się do max.5-6 maszyn.
W tym roku postawiłem sobie za cel, że przetestuję prawie wszystkie dobre europejskie (i niektóre amerykańskie) palarnie, ale już widzę, że
ich jest za dużo i chyba nie dam rady do grudnia (muszę zamówić co najmniej 4-5 paczek kawy z danej palarni, żeby mieć jakąś opinię).


jaka jest ta krótka lista ekspresów do espresso które bierzesz pod uwagę ? też jestem na  poszukiwaniu ;-)
5
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Zamienniki dripperów Kalita
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yerbopijca dnia Dzisiaj o 00:00:10 »
No teraz to ten lily drip mnie zafrapował

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

6
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Zamienniki dripperów Kalita
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia 19 Kwiecień 2024, 23:53:50 »
Szukam drugiego dripa obok v60, którego mam, ale żeby dawał maksymalnie inny napar.

Jak ma być coś odmiennego to najlepiej kupić Chemex. Kalita oczywiście różni się od V60, ale czy jakoś szczególnie? Nie jestem przekonany ;) Ewentualnie można pomyśleć nad Gabi Master A.
7
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Zamienniki dripperów Kalita
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 19 Kwiecień 2024, 23:48:07 »
Do V60 możesz dokupić wkładkę Lily drip taką, dzięki której będziesz mógł użyć filtrów kality albo wywinąć cześć filtra v60. Zmienia sporo a miejsca dużo nie zajmuje. Może phin jako drugi biegun V60. Można do niego wsadzić też na dno fitr od aeropressu lub Kality.
8
Młynki / Odp: DF83 V - rewelacja?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez My Coffee Show dnia 19 Kwiecień 2024, 23:24:28 »
Jak wygląda jego głośność w porównaniu do Baratza Sette lub Fiorenzato Allground? Akurat te 2 młynki mam i - co ciekawe - dają tyle samo decybeli tj 85 , ale Baratza wydaje się znacznie głośniejsza i dźwięk ma ostry, nieprzyjemny, a Fiorek brzmi przyjemnie i jakby ciszej.
Nie moge poròwnac z mlynkami o których wspominasz ale co wiem to powiem. Cichy nie jest ale tez mialem glosniejsze mlynki a poza tym na najwyższych obrotach, pod espresso, 18 g mieli w 4sekundy. Sam silnik jest bardzo cichy i praktycznie go nie slyszysz dopuki nie wrzucisz kawy.
9
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Zamienniki dripperów Kalita
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yerbopijca dnia 19 Kwiecień 2024, 22:47:02 »
Szukam drugiego dripa obok v60, którego mam, ale żeby dawał maksymalnie inny napar. Nie, żeby v60 mi nie pasował, ale chciałbym czegoś z drugiego końca skali, a tak czytałem, że Kalita jest właśnie wyraźnie inna. To, co będzie pomiędzy v60, a tym drugim, już mnie nie będzie chyba interesowało. Nie chcę mieć 5 dripów ;)

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
10
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Zamienniki dripperów Kalita
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Heniutek dnia 19 Kwiecień 2024, 22:24:22 »
Hej, najbliżej budowy i podejrzewam "szybkości" przepływu będzie flat tiamo.


Nie testowałem brewisty, ale Orea i Timemore B75 mają dużo szybszy przepływ i "lżejszy" napar.
Oczywiście filtry też coś tam wnoszą i grubość mielenia, ale Kalita jest wolna.
Chyba że zastosujesz jakiś puck screen na spód,  rozwiercisz otwory, albo zmielisz na gruz ;)

Nie wiem czego szukasz...
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi