Autor Wątek: Sprawdzone polskie palarnie speciality.  (Przeczytany 64252 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwiecień 2020, 22:17:16 »
Z palarni na H, a właściwie HB piłem większość kaw i tylko kilka było rozczarowujących.
Warto pamiętać o jednej, moim zdaniem, bardzo ważnej rzeczy. Jeśli palarnia ABC sprzedaje Kenię qwerty za 30 złotych w fajnym opakowaniu i nic poza tym, a firma XYZ sprzedaje ta sama Kenię qwerty za 40 złotych, ale robi warsztaty kawowe, publiczne cuppingi, stara się wymyślać nowe rzeczy, sponsoruje imprezy kawowe (z których większość z nas używa przepisów), to wole dopłacić ta dychę za ekstra wysiłek i dzielenie się pasją.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwiecień 2020, 22:48:16 »
Szczerze mówiąc nie do końca widzę uzasadnienie dla tych ekstra 10 zł za paczkę w organizacji dodatkowo płatnych warsztatów czy cuppingów nastawionych na autopromocję, ale na pewno jest w tym jakaś racja. Wg mnie dzieleniem się kawową pasją, nie mniej wartą niż organizacja zawodów, jest właśnie branie te 10 zł mniej za paczkę, żeby większa liczba osób miała dostęp do poznawania kaw najwyższej jakości.

Powtórzę, nie twierdzę że kawy na H są złe, ale mam swoje doświadczenia, które powodują że nie będę już u nich kupował. Dla przykładu Costa Rica z palarni na H za 70 zł oraz Kolumbia Tropical Castillo z palarni na M. Cz. też za 70 zł (co prawda za 200g). Pijąc pierwszą myślałem za co właściwie zapłaciłem. Druga była jedną z najlepszych kaw jakie kiedykolwiek piłem.

Ale dajcie spokój tym cenom, to naprawdę nie jest najważniejsze, zostawmy te rozstrzygnięcia i jeśli widzę parę głosów 'za' może zajmijmy się w końcu tworzeniem tej listy 😊.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2020, 22:53:59 wysłana przez Kasper »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień 2020, 23:07:08 »
Ale ja dalej nie rozumiem idei. Pije lokalnie ma za zadanie wspierać lokalne palarnie w trudnej obecnie dla nich sytuacji prowadzenia biznesu. Do tego niektóre palarnie dodatkowo wspierają kawiarnie dzieląc się zyskiem ze sprzedaży. Na liście w innym temacie faktycznie są palarnie gdzie kawa jest po prostu kawą i nie ma tam nic nadzwyczajnego w smaku czy aromacie ale prowadzenie listy "lepszych" palarni od zwykłych nie jest niczym szczytnym.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień 2020, 23:56:16 »
A może po prostu każdy chętny postara się polecić palarnię, która jest jak najbliżej na mapie, a zarazem jest bliska jego sercu. Plus jakieś rzeczowe uzasadnienie za co dana osoba ceni konkretną palarnię?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Kwiecień 2020, 08:35:13 »
To wtedy ma wiekszy sens choć jak mówi powiedzenie... "jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki" i pojawi się palarnia na H że ktoś ją lubi bo jest z Warszawy, ma blisko i mu smakowała kawa.

Ale żeby zacząć i nie robić dymu... Polecam palarnię Mastro Antonio. Kupuję tam kawy pod ekspres jak i przelewy. Co bym nie wrzucił do młynka zawsze pięknie się mieli, a zaparzone wybornie smakuje. Uwielbiam ich eksperymenty i w swojej kawowej ewolucji bardzo mi one odpowiadają dzięki czemu rozsmakowuje się przy kubku małej czarnej. Mam zawsze szybką dostawę w ciągu 1 dnia roboczego.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Kwiecień 2020, 09:36:24 »
Polecam palarnię Mastro Antonio. Kupuję tam kawy pod ekspres jak i przelewy. Co bym nie wrzucił do młynka zawsze pięknie się mieli, a zaparzone wybornie smakuje. Uwielbiam ich eksperymenty i w swojej kawowej ewolucji bardzo mi one odpowiadają dzięki czemu rozsmakowuje się przy kubku małej czarnej. Mam zawsze szybką dostawę w ciągu 1 dnia roboczego.
No nie nie wiem, ja bym tak ankietę zrobił :smiech: Oczywiście żart, bezapelacyjnie MA na takiej liście znaleźć się musi.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Kwiecień 2020, 10:10:09 »
A może po prostu każdy chętny postara się polecić palarnię, która jest jak najbliżej na mapie, a zarazem jest bliska jego sercu. Plus jakieś rzeczowe uzasadnienie za co dana osoba ceni konkretną palarnię?
Tylko co jeżeli ktoś poleci palarnię, która nijak ma się do segmentu Specialty, ale on ją lubi, bo jest blisko, tanio, a i właściciel ma ładną córkę.
Idea fajna, ale dalej musiałoby to być w jakiś sposób skonfrontowane z innymi użytkownikami, dlatego tutaj ankieta dobrze by się sprawdziła moim zdaniem.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Kwiecień 2020, 10:11:47 »
Następny post z którego nic nie wyniknie bo ile ludzi tyle "wydaję mi się " ::)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Kwiecień 2020, 10:16:25 »
A może po prostu każdy chętny postara się polecić palarnię, która jest jak najbliżej na mapie, a zarazem jest bliska jego sercu.
Tylko co jeżeli ktoś poleci palarnię, która nijak ma się do segmentu Specialty, ale on ją lubi, bo jest blisko, tanio, a i właściciel ma ładną córkę.
Dokładnie, zresztą taką listę palarni (pij lokalnie) już mamy, nie wiedzę potrzeby dublować.

Następny post z którego nic nie wyniknie bo ile ludzi tyle "wydaję mi się " ::)
No to może wziąć do kupy wszystkie palarnie z wątku 'pij lokalnie', wrzucić je do ankiety, każdy może zagłosować raz w wielokrotnym wyborze. Najlepiej gdyby każdej można było dać plus lub minus.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Kwiecień 2020, 10:17:25 »
ja bym korespondencyjnie dawał te plusy i minusy  :cenzura:  :ups:

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Kwiecień 2020, 10:23:35 »
I jeszcze musisz podpisać oświadczenie nietajne, że tajnie głosowałeś  :cenzura:

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Kwiecień 2020, 10:49:59 »
Już żal mi ludzi którzy będą otwierać tą korespondencję... :evil:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Kwiecień 2020, 11:29:31 »
Dokładnie, zresztą taką listę palarni (pij lokalnie) już mamy, nie wiedzę potrzeby dublować.
Nie, nie mamy takiej listy. Dla mnie nie sama lista jest tyle ważna co zastanowienie się za co lubimy daną kawę, a raczej unikalny styl produktów sprzedawanych przez palarnię i podzielenie się tą informacją z innymi. Jeśli napiszę, że palarnia "X" świetnie robi zwariowane mieszanki do espresso. Natomiast palarnię "Y" cenię za jasne kawy przelewowe, które są zawsze bardzo słodkie, to jest to więcej warte niż plus na liście. Można napisać też, że palarnię "Z" bardzo lubię za to, że robi kawę na styl włoski bez kwasowości, co bardzo mi odpowiada. Moim zdaniem są to konkretne informacje, który każdy może jakoś odnieść do siebie.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2020, 11:34:15 wysłana przez krystians »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Kwiecień 2020, 11:45:58 »
@krystians, chodziło mi że mamy listę palarni i kawiarni, w których właściciele mają ładne córki ;) W temacie: zaczynamy rozmieniać się na drobne. Raz, że będzie bardzo dużo informacji o różnych palarniach (kto to będzie agregował? czy wątek per palarnia?). Dwa, że opinie są subiektywne więc jedni za włoszczyznę dadzą plus, drudzy minus.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Kwiecień 2020, 12:08:32 »
No żeby to miało sens, to musiałaby być jakaś lista palarni, do edycji przez administrację, gdzie dopisywane byłyby uwagi danych użytkowników oraz wątek gdzie można by wpisywać swoje laurki. Nie wiem czy ma to sens, ale to nie mój pomysł na tworzenie kolejnej listy.  Jeśli chce się pomóc jakimś działalnościom, to może warto zrobić listę ulubionych firm w potrzebie na mediach społecznościowych, udostępnić i rozesłać po znajomych.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2020, 12:10:55 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi