Autor Wątek: Eureka mignon classico – retencja  (Przeczytany 1379 razy)

Offline romanj Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Lelit Grace - PL81T
  • Młynek: Eureka Mignon Classico
Eureka mignon classico – retencja
« dnia: 13 Październik 2020, 22:40:15 »
Mam prośbę o radę. Używam młynka jak w tytule. Zmieniając ustawienie grubości mielenia (np. z 2 na 1,5) mogę robić następną kawę do picia? Czy raczej pewną ilość kawy powinienem poświęcić na pozbycie się starego ustawienia przy robieniu espresso.  Obecnie moje eksperymenty prowadzę na dozie 9-10 g lub 14 g przy podwójnym sitku. Niestety mam już dużo zmarnowanej kawy z powodu poszukiwania efektów na zbyt różnych ustawieniach. W moich warunkach często będę musiał zmieniać sitko z pojedynczego na podwójne i odwrotnie, zapewne z pewną korektą grubości mielenia.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka mignon classico – retencja
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2020, 08:52:38 »
Zmieniając ustawienie grubości mielenia (np. z 2 na 1,5) mogę robić następną kawę do picia?
Możesz, nie będzie po prostu idealne i to najlepsze w danym dniu.
W moich warunkach często będę musiał zmieniać sitko z pojedynczego na podwójne i odwrotnie, zapewne z pewną korektą grubości mielenia.
Czemu nie możesz wypić za każdym razem dopio?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Eureka mignon classico – retencja
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2020, 08:54:34 »
To już Twoja decyzja, pewnie przynajmniej jeden shot będzie gorszy przez retencję ale czy tą kawę wyrzucisz po zmieleniu, czy zrobisz espresso i wylejesz czy też wypijesz patrząc jaki jest efekt to już zależy od Twojego sposobu patrzenia na życie.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka mignon classico – retencja
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2020, 08:59:14 »
Potrzeba zmiany ustawień i młynek z retencją, i nie z pojedynczym dozowaniem daje w efekcie sporo zmarnowanej kawy. Sporo z tym się gimnastykowałem, dopiero Niche Zero załatwił sprawę, ewentualnie jakiś ręczny (Kazak, Kinu)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka mignon classico – retencja
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2020, 21:31:05 »
Odmierzaj kawę wcześniej i używaj jak single dose. :) Ja tak robię i problem zmarnowanej kawy dawno zniknął.

Offline Szymek10

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Lelit Elizabeth v3/ Ascaso Dream PID
  • Młynek: Niche Zero / C40 MK3
Odp: Eureka mignon classico – retencja
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2020, 00:24:59 »
W moich warunkach często będę musiał zmieniać sitko z pojedynczego na podwójne i odwrotnie

A masz podwójną wylewkę? Ja nigdy nawet nie użyłem sitka na pojedyncze espresso, jak ktoś prosi mnie o podstawę 1x espresso, zmieniam z NPFa na podwójną i ekstrakcja leci do dwóch małych filiżanek a dopiero stąd przelewam do odpowiedniej filiżanki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi