Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 252762 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1500 dnia: 23 Styczeń 2024, 13:04:11 »
Potrzebuję kawy, która będzie mocno czekoladowa, ale bez goryczki (mleczna czekolada) - która z waszych kaw mogłaby spełnić to kryterium?
[mention]MarcinFutrzak [/mention]
Lubisz trochę kwasowości, czy ma być niska?

Pozdrawiam,
Paweł

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1501 dnia: 23 Styczeń 2024, 13:13:48 »
odrobinka kwasowości może być - intencja jest taka, żeby przede wszystkim była czekolada, ale bez mocnej goryczki

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1502 dnia: 23 Styczeń 2024, 13:49:17 »
@MarcinFutrzak
Jeśli ma być klasycznie, to zdecydowanie Samba. Najmniej kakaowa Brazylia, poza tym wszystko na swoim miejscu. Dla mnie posmak mlecznej czekolady ma robusta fine w espresso, obecnie mamy taką fajną z Indonezji. Ona jest klasyczna, delikatna, czekoladowo-karmelowo-orzechowa i niższej kwasowości. Jeśli ziarenka mogą być bardziej złożone to polecam Etiopię Limmu Kossa Washed. Też bardzo fajna kawa z wiekszą ilością głębii, bardziej złożona, ale dosyć słodka.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1503 dnia: 23 Styczeń 2024, 16:40:30 »
Kostaryka Las Lajas Perla Negra - słotki jeżu, ależ to dobry trunek, zupełnie inny niż SV. Chyba za grubo zmieliłem, niby zszedłem te 3 kliki, ale pewnie podajecie dla Komendanta, nie C3 ;)

Offline Mnm

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: French press, dripper, phin, cafissimo
  • Młynek: Timemore C2
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1504 dnia: 25 Styczeń 2024, 21:35:38 »
Jestem zielony w temacie kawy.
Zamówiłem bezki Brazylia i Peru.
W obu wyczuwam mocny, dominujący, (dla mnie) nieatrakcyjny aromat, coś jakby korzenny? Palone w ostatnich dniach grudnia. W kilku innych kawach (Meksyk, Kolumbia, blendy) - z innych palarni - tego nie wyczułem.
Co to może być?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1505 dnia: 26 Styczeń 2024, 11:03:48 »
Podejrzewam, że chodzi o dekofeinizację. Wszystkie kawy z metody Swiss Water mają bardzo charakterystyczny posmak. Jest kilka różnych sposobów pozbawiania kofeiny i będzie to mieć na wpływ na ostateczny efekt w filiżance.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Mnm

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: French press, dripper, phin, cafissimo
  • Młynek: Timemore C2
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1506 dnia: 26 Styczeń 2024, 11:38:07 »
Podejrzewam, że chodzi o dekofeinizację. Wszystkie kawy z metody Swiss Water mają bardzo charakterystyczny posmak.

To nie to. Mam kawy Swiss Water z Heyday (Blue drop/Guilis) i Coffe Hunter, żadna nie ma nic podobnego w aromacie.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1507 dnia: 29 Styczeń 2024, 23:13:58 »
Nowy ratytas - Etiopia, jak dla mnie najlepsza kawa, którą miałem przyjemność kosztować w długim okresie czasu. Elegancka, klasyczna, "fioletowa" Etiopia, ale z nowoczesnym sznytem. Bardzo delikatne, ale wyczuwalne nuty dobrego alkoholu  Parzy się bezproblemowo, bez jakiegoś specjalnego liczenia klikow, kombinowania z termeratura wody, leci szybko i nie zatyka filtra. Czuć jakość 🙂


Offline Belo

  • Wiadomości: 74
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1508 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:01:18 »
Nowy ratytas - Etiopia, jak dla mnie najlepsza kawa, którą miałem przyjemność kosztować w długim okresie czasu. Elegancka, klasyczna, "fioletowa" Etiopia, ale z nowoczesnym sznytem. Bardzo delikatne, ale wyczuwalne nuty dobrego alkoholu  Parzy się bezproblemowo, bez jakiegoś specjalnego liczenia klikow, kombinowania z termeratura wody, leci szybko i nie zatyka filtra. Czuć jakość 🙂

Która Etopia??? Jest kilka w sklepie.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1509 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:14:02 »
ETIOPIA GATTA ANAEROBIC YEAST

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1510 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:59:09 »
@Mnm
Niestety nie będę w stanie pomóc na odległość, za dużo zmiennych, za dużo możliwości. Dalej rozmawiamy o indywidualnych zmysłach kierowanych różnymi ustawieniami sprzętu/parzenia. Z tego co zerknąłem to Blue Drop obecnie nie ma Swiss Water a Mountain Water - nie wiem czy to jakakolwiek różnica, ale jednak chyba inne miejsce przetwarzania. Kolumbia od Coffee Huntera ma zupełnie inne dane niż ta, którą my znamy i którą paliliśmy.

Zdarzyło mi się widzieć Swiss Water na paczce a ziarna wyglądały zupełnie inaczej i kawa smakowała zupełnie inaczej. Nie wiem na czym to polega, cena tutaj też się mocno nie zgadza. Chyba, że palarnia zrobiła duże zapasy i dostała dobrą cenę. Zdarzało mi się próbować decaf z innych palarni i po samym wyglądzie ziarna zastanawiałem się jak to możliwe, że to Swiss Water i że w takiej cenie to niemożliwe. Takie coś zaobserwowałem tylko z Kolumbią Excelso.

Mimo wszystko stawiałbym na obróbkę, która daje specyficzny posmak. Może być utlenianie z czasem po paleniu - najczęściej mocno i intensywnie testujemy ziarna do 2-3 tygodni. Może być sprzęt, mogą być zmysły na coś bardziej/mniej wyczulone. Jest strasznie dużo zmiennych a rozmawiamy przez internet :)


@Belo
https://www.palarniablend.pl/etiopia-gatta-anaerobic-yeast-15-515

To bardzo złożona, trochę podkręcona fermentacją Etiopia. Dużo się dzieje, nie przytłacza pod względem ciężaru i łatwo się parzy. Zauważyliśmy, że zbiera zupełnie skrajne opinie i nie przypada do gustu osobom, które nie lubią borówkowych naturali z Etiopii.  Śmieszna sprawa z tą kawą jest taka, że zgadza się w niej matematyka. Łatwo się parzy, bo normalnie parząc Etiopię dajemy 2 kliki grubiej - większość strasznie pyli ze względu na bardzo małe ziarenka, które rosną bardzo wysoko. Jakakolwiek finezyjna obróbka powoduje, że ziarna dosyć szybko siurają i jak widzę w profilu jakikolwiek alkohol, anaerobic, yeast i inne fiku-miku to mielę od razu 2 kliki drobniej. Także tutaj sprawa się zeruje, bo Etiopia grubiej a anaerobic drobniej i wychodzi w sumie normalne, bezproblemowe mielenie :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline M4riusz

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Nivona 779
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1511 dnia: 31 Styczeń 2024, 08:22:20 »
Zasmakowałem w Brazylia Limpido ale widzę, że nie ma jej już w ofercie czy są szanse że powróci? a jeśli nie to poleć proszę coś zbliżonego do tej kawy.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1512 dnia: 31 Styczeń 2024, 10:18:58 »
@M4riusz
Polecam Świdnicką - tam zawsze w 1/3 jest jakaś Brazylia podobna do Limpido i 2 inne orzechowe kawy. Powinno być ok :) Jest też tańsza od Limpido, więc tym bardziej.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline sanderus

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Bosco Sorrento
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1513 dnia: 31 Styczeń 2024, 17:01:48 »
Moje ostatnie odkrycie to „Retro espresso”.
Naprawdę świetna mieszanka.
Gęsta, aksamitna crema, pyszne, przypominające konsystencją płynną czekoladę body i pozostawiające na długo taki posmak w ustach. Dla mnie bomba!


Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1514 dnia: 31 Styczeń 2024, 17:57:36 »
Co nas czeka w lutym?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi