Autor Wątek: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?  (Przeczytany 17232 razy)

Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Hej. Myślałem, że mam popularne pytanie ;), ale widzę, że tu rządzi NIVONA ( nie stać mnie, odpada, szkoda pisać :)) Waham się między Saeco HD8916 Incanto a Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ? Jest szansa na jakieś rzeczowe porównanie ? Cena podobna, wygląd Lirika OTC trochę słaby, ale więcej o niej w necie ...  ma bardzo dobre opinie, ale nie jest już chyba produkowana ? Cały czas też zastanawiam się czy przy Incanto prawdę piszą o czystym obiegu mleka :/ Budżet 2300 max, niestety muszą być "cuda" alla cappuccino/latte ;)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2017, 10:35:12 »
widzę, że tu rządzi NIVONA
:wow2: Że co?!
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2017, 10:57:29 »
Na początek poczytaj trochę forum i za tydzień zastanów się czy chcesz taki rodzaj ekspresu. Znajoma miała, ale ze względu na koszta eksploatacji/ potrzebę czyszczenia ma teraz kapsułki.
Ja niedawno się też zastanawiałem, mam ekspres kolbowy i cieszę się niezmiernie, że nie popełniłem takiego błędu (kupno automatu)

Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipiec 2017, 11:01:18 »
Kochani, ale dajmy sobie spokój z tekstami "poczytaj/przemyśl jaki chcesz ekspres" :), jak widać w tytule nie chcę tu rozmów o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem, pytam konkretnie, nie ma sensu śmiecić na forum. Co do "że co" wszędzie gdzie czytałem na forum o Lirika, inni pisali kup Nivone , no sorka, 1000 zł za dużo nie kupię.

btw. Mam na kapsułki, mam kolbowy, teraz automat.

Jak ktoś ma coś merytorycznego na zadanie pytanie, będę bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2017, 11:05:00 wysłana przez wozek »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2017, 11:46:53 »
Co do "że co" wszędzie gdzie czytałem na forum o Lirika, inni pisali kup Nivone , no sorka, 1000 zł za dużo nie kupię.
Coś słabo u Ciebie z czytaniem, chyba że czytasz tylko nagłówki. 200 postów o NIVONIE w tytule, ale nikt nie jest tu fanatykiem tej marki. Tu na forum ludzie raczej PYTAJĄ czy lepszy jest NIVONA czy jakiś inny. I zainteresowanie tymi ekspresami jest przejawiane właśnie przez ludzi, którzy nie zdążyli się nawet przywitać a już chcą, żeby ktoś za nich podejmował decyzje.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline necvip

  • Wiadomości: 6
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2017, 13:51:35 »
Też niedawno stałem przed wyborem ekspresu - moim mocnym faworytem był saeco hd8917/09 gdyż naoglądałem się propagandowych filmów na YT. Gdy zobaczyłem to cudo na żywo w sklepie to mi się już odechciało tego modelu - wrażenie zewnętrzne: tandeta. Ostatecznie kupiłem Nivone - sprzęt jest spoko ale czy warto było dopłacić to się dopiero okaże pod warunkiem bezawaryjnej długiej pracy.

Przy budżecie max 2300  kupiłbym Lirica OTC bo:
- 500 zł w kieszeni
- brzydszy od 8916/09 ale z bliska naprawdę zyskuje
- większy pojemnik na wodę i ziarna - a tej wody trzeba lać co chwilę
- sprzęt niby z serii profesjonalnej wiec tylko teoretycznie powinien dłużej wytrzymać ale z drugiej strony Lirica na fakturę ma tylko 12mc gwarancji a 8916/09-24mc
- nie ma pojemnika na mleko ale to raczej zaleta gdyż z kartonu jest szybciej i czyściej a co najważniejsze mniej roboty z czyszczeniem.
- muszę też przyznać że u mojej żony w biurze stoi Lirica  ale ta zwykła bez OTC  od prawie roku - nie ma z nią problemów żadnych (3 osoby korzystają) ale w centrali mają lirica własnie OTC na 25 osób w biurze i wieszają psy na niej, co chwile w serwisie, tyle że tam nikt o ten sprzęt nie dba i jestem pewien że jak bym tam postawił inny ekspres do 3000zł byłoby to samo.

Spójrz sobie jeszcze jak byś chciał koniecznie te 2300zł wydać na  DeLonghi ECAM 23.460

Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipiec 2017, 17:24:30 »
Jeżyk idź na spacer, przewietrz się. Jak czegoś szukam to używam wyszukiwarki, a nie czytam 500 postów bez sensu jak mam konkretny problem,a postach o OTC i Incanto jest głownie Nivona , koniec tematu bo szkoda mi czasu. Oczywiście ściskam Ci dłoń na witaj i żegnaj.

NECVIP Dzięki , na taki post czekałem. U mnie akurat róznica jest tylko 200 zł co prawda, bo mam rabat w MM 10%.
Incanto ponoć ma i tak jest na filmach i opisie, system automatycznego czyszczenia pojemnika na mleko ("Czysty obieg mleka po każdym użyciu dzięki specjalnej funkcj iCzysty obieg mleka po każdym użyciu dzięki specjalnej funkcji Wyjątkowa funkcja szybkiego czyszczenia pojemnika umożliwia dokładne płukanie systemu obiegu mleka w dowolnym czasie po każdym użyciu...") ale fakt, że to jest mój główny dylemat poza wyglądem ;)
Rzucę okiem na Delonghi skoro podobna cena, polecasz z jakiegoś konkretnego powodu ?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipiec 2017, 17:31:12 »
nie czytam 500 postów
A szkoda, bo warto. A tak to zostaniesz z odpowiedzą jakiej od początku oczekiwałeś. Czas zmarnowany.

Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipiec 2017, 17:40:38 »
Masz rację powinienem zostać z odpowiedzią ...której nie oczekiwałem... nie do wiary, a potem właśnie takie MiszCze płaczą, że forum jest zawalone bezsensownymi postami :D Brawo Wy !

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec 2017, 17:50:55 »
Widzisz, to jest takie dziwne forum, na którym non stop padają odpowiedzi nie na temat i większość jest zadowolona. Taki paradoks: odpowiedzi nie w temacie rozszerzają światopogląd, a w sumie o wiedzę się tu rozchodzi.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec 2017, 18:37:15 »
I znowu wyszło że kogoś próbujemy na siłę uszczęśliwić pokazując różne możliwości i opinie a on tylko chciał usłyszeć że jego wybór jest najlepszy i jedyny słuszny, a czytać nie będzie bo i tak wie najlepiej  :picardpalm:  Ale jak to mówią nie mój cyrk nie moje małpy  :mrgreen:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec 2017, 19:32:40 »
A ja powiem tak: jeżeli jedyne co Cie interesuje to jeden z tych dwoch modeli i absolutnie nic innego, to szukaj raczej w google albo ceneo, ale nie na zadnym forum. To jest po to, zeby pomoc w dobraniu sprzetu odpowiedniego do oczekiwan i mozliwosci finansowych, a nie poklasku dla, najczesciej zlego, wyboru. Wiesz lepiej, chcesz tylko potwierdzenia, ze saeco to najlepszy sprzet, a o modelu jest kupa informacji w internecie. Trzeba tylko umiec szukac...

Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec 2017, 20:40:59 »
Żałość mnie ogarnia czytając Wasze posty :D Biedni, nie mogą się wypowiedzieć i doradzić to co dla nich najlepsze , bo Wasze jest "najlepsiejsze", o jejku jejku , a my wiemy lepiej, Saeco jest złe , słuchaj nas , tylko nas, po to tu jesteśmy, to nasz jedyny cel w życiu :D ;D ;D  . Czy jeden z drugim "kształcący się" ( tak wnoszę po "rozszerzeniu wiedzy"), nie pomyśleli ( trudne słowo) , że już poświęciłem swój czas na ceneo, opinie itp pierdoły ? Pojawiłem się u Was z nadzieją, że nie spotkam tu nawiedzonych nawołujących do swoich racji jak świadkowie Jehowy - tylko zadaje KONKRETNE pytanie o różnice w dwóch modelach, bo może ktoś miał już taki dylemat, więc z łaski swojej odpalcie XBOX-a i nie zawracajcie sobie głowy moim bezsensownym według Was pytaniem ... o.k. ? ... a że mało zorientowani jesteście , to sens pisania, że coś wybrałem i się o to pytam brzmiałby tak : Czemu Lirika jest zajebista i proszę mi to potwierdzić mój wybór , a nie wybór między dwoma modelami , wiem trudne do zrozumienia, ale jest różnica  między wyborem między dwoma rzeczami , a chęcią potwierdzenia jednej ... akurat tak się zdarzyło, że padło na dwa modele z Saeco ... jakbym pytał o Saeco i Jure bylibyście bardziej szczęśliwi ??? Cóż mam od 5 lat kolbę z Saeco, jest dla mnie super i teraz też chce Saeco, choć miesiąc temu zacząłem sprawdzanie Saeco, Jury, Krupsa, DeL, N... itd itp ... zadałem ... proste pytanie, więc się nie habiltujcie, bo mam to gdzieś , jasne ? Jak widać jeden forumowicz miał na tyle IQ, że odpowiedział na temat, ale reszta dzieci siedzi i marzy, żeby ktoś coś napisał i mogli wykazać jakimi to są znawcami.... podziękuję :P

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipiec 2017, 20:53:52 »
:szampan:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lipiec 2017, 20:57:04 »
Poobrażałeś już ludzi, czy dalej musisz sobie ulżyć? Zabolało jak widać, że pojawiła się krytyka(w jakiejkolwiek formie) oraz odejście od tematu. Po tym ostatnim poście odniosłem wrażenie, że to Ty jesteś mało ogarniętym dzieciakiem, który rzekomo dużo czytał forum, ale nie ma pojęcia jak tu się "rozmawia". I tak coś czułem, że ta Twoja kolba to jakiś badziew marketowy...

PS. Inteligentny człowiek nie pisze takiego czegoś jak napisałeś, a ucina dyskusję/nie wraca do niej/nie zaczyna robić syfu - więc jak masz zamiar kogokolwiek krytykować za cokolwiek, to zacznij od siebie i swojego jakże wysokiego IQ, które najwyraźniej jest takie tylko w Twoim jakże to wysokim mniemaniu...

PS2. W realnym życiu(w tym, w którym nie jesteś typowym trollem) też tak gadasz z ludźmi? Jeśli tak, to widać, że nie trafiłeś na jakiegoś mniej łagodnego rozmówcę - bo za takie teksty na pewno byś dostał po gębie, mniej lub bardziej.

PS3. Komuś popcornu? Idę zrobić przed czytaniem dalszych rewelacji na temat społeczności forum ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi