Autor Wątek: Przyszłość speciality coffee  (Przeczytany 84548 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #345 dnia: 23 Sierpień 2023, 08:21:36 »
Bo się tak teraz przyjęło, że jak kraftowe to lepsze. Jak słyszę kraftowe to automatycznie mnie od tego odrzuca, bo widzę w tym dymanie ludzi. Taka moda przyszła i nic z tym nie zrobimy.

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #346 dnia: 23 Sierpień 2023, 10:26:50 »
Dokładnie tak - w obecnym czasie w PL nośne marketingowo są hasła typu kraftowe, rzemieślnicze, tradycyjne, eko, mały wytwórca, itd., natomiast co się pod tym kryje to w 99% klient końcowy nie ma pojęcia.  Można uzyskać i wzrost sprzedaży i lepszą cenę - w końcu klient kupuje "coś lepszego".
Dawno temu liczyło się kolorowe opakowanie i teksty tylko po angielsku, potem, żeby był napis "made in Germany" lub tekst typu "dzieło włoskich mistrzów".
To jest po prostu praca marketingowców ukierunkowana na "optymalizację sprzedaży", za to im płacą.
A i tak zdecydowana większość towaru pochodzi/pochodziła z produkcji masowej (oczywiście poziom różny).
To forum jak mogę przypuszczać gromadzi ten pozostały 1% mało responsywny na reklamę i bardziej ufający swojemu powiedzmy to rozeznaniu, więc tu raczej jest miejsce na  ocenę nie poprzez pryzmat "kraftowy i SCA" +10pkt, "inny" -10pkt. I jak w wielu przypadkach się przekonałem cena nie jest wyznacznikiem rzeczywistej wartości (dla mnie) danego produktu, a jego marketingowym "spozycjonowaniem" rynkowym.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #347 dnia: 23 Sierpień 2023, 14:52:45 »
Przytoczony przeze mnie przykład to w ogóle mistrzostwo, bo na razie przedsięwzięcie sprzedaje li tylko tę kawę -- jako jednocześnie mocną i łagodną ;). Jako idealną kawę dla informatyka.

Od paru lat pewien trend porywa coraz to kolejne palarnie kawy, nowe i stare, dobre i słabe. Polega to na przyklejaniu do torebek etykietek ze zwierzątkami. Tak, podobno zwierzątka robią robotę. Zdaje się, że to polski fenomen, rozpoczęty niegdyś przez miłe kotki z CD. Leniwiec, alpaka, nawet dzika świnia i krokodyl lepiej sprzedają zawartość paczki niż rzetelna ale skromna informacja. To ja już wolę te włoskie opakowania, bo nie są aż tak infantylne i nie wciskają się w nasze zdziecinniałe marzenia... ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #348 dnia: 23 Sierpień 2023, 16:10:21 »
To na pewno nie zostało zapoczątkowane przez coffeed*sk.
Od kilku lat ludzie bardziej szanują zwierzęta niż innych ludzi wiec to raczej normalny ruch i w ogóle nie widzę w tym nic dziwnego czy słabego, a i potencjalnemu klientowi łatwiej zapamiętać nazwę. Jeśli nie odbiera to jakości kawie to dla mnie może i tam być cale safari.
No i nikt nic nie wciska, już nie przesadzajmy z tym samobiczowaniem.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #349 dnia: 23 Sierpień 2023, 16:40:24 »
500g takiego czegoś za 128zł? To chyba nawet nie bezczelność
przy takim przebiciu na zielonym ziarnie będzie coraz więcej takich wynalazków :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #350 dnia: 23 Sierpień 2023, 16:48:09 »
@Antonio
Nie mów, że siadła Ci sprzedaż, bo na Twoich etykietach nie ma zwierzątek?
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #351 dnia: 23 Sierpień 2023, 17:37:03 »
nie ma zwierzątek
Może zacznę drukować mordki i ogony naszych psów. Wystarczy na wiele produktów...
Nieważne czy tam zwierzątka są czy nie, takie czy owakie, czy są lubiane bardziej czy lepiej, ale istotny i wyraźny, zauważalny jest trend. Kolejni udziałowcy nie mają pomysłu, więc po prostu kopiują istniejące pomysły. Czasami mam wrażenie, że to tanie podszywanie się. Podobnie jak z tymi hasłami o "kraftowych", specjalnych, z małych rodzinnych itp. itd.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2023, 17:39:42 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #352 dnia: 23 Sierpień 2023, 17:54:48 »
Może faktycznie po analizach wyszło im, że z takimi etykietami więcej sprzedają, bo działają na kupujących. No mnie się jeszcze nie zdarzyło, żeby wpływ na zakup danego produktu miało opakowanie.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #353 dnia: 23 Sierpień 2023, 18:06:22 »
Jako purysta lubię opakowania bez zbytecznych ozdobników ale pewnie jestm w mniejszości :)

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #354 dnia: 23 Sierpień 2023, 19:10:32 »
Hehe ja teraz tam siedzę wśród owiec jak już Antonio wspomiał...(staram się potrenować formę w tarach)  robię kawkę cyk...  wracam do domu w ktorym się zaczepiliśmy, a Pani która sprząta pyta jaką to maszynę mam, bo kawą pachniało z godzinę po naszym wyjściu ... tłumaczę że to proste nie maszyna tylko kawa, ...  ziarna kawy... palone w Polsce że warto kupować, przyjdzie w dwa dni daję linki ble ble ble, a Pani z dumą podkreśliła że pija lavazxxx....
właściwie po co tłumaczyć (aaa Pani sprzątala swoje ;) więc $ się zgadza)
Żeby nie było nudy w wypowiedzi, to noszę i piję kawkę  - to chyba stan umysłu (sam nie wiem po co bo to źle działa na performance) haha
00D0C182-49D3-40B1-B003-D79F377C1378.jpeg

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #355 dnia: 23 Sierpień 2023, 20:46:03 »
nie ma zwierzątek
Może zacznę drukować mordki i ogony naszych psów. Wystarczy na wiele produktów...
Nieważne czy tam zwierzątka są czy nie, takie czy owakie, czy są lubiane bardziej czy lepiej, ale istotny i wyraźny, zauważalny jest trend. Kolejni udziałowcy nie mają pomysłu, więc po prostu kopiują istniejące pomysły. Czasami mam wrażenie, że to tanie podszywanie się. Podobnie jak z tymi hasłami o "kraftowych", specjalnych, z małych rodzinnych itp. itd.

Największa ironią jest to, ze narzeka na to gość, ktory dosłownie skopiował swoją nazwę od już istniejących firm  😂😂😂
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #356 dnia: 23 Sierpień 2023, 21:05:57 »
A jakich, kotku z Chershire ;)?
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2023, 21:25:23 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #357 dnia: 24 Sierpień 2023, 00:15:21 »
Myślę, że na etykiety patrzą głównie początkujące kawożłopy. Jednak jeśli kogoś przekona etykieta do napicia się czegoś rewelacyjnego to świetnie. Jeśli przekona go do nieudanego zakupu, to chyba też nieźle, bo jest szansa, że nauczy się czegoś z tego niepowodzenia. Samemu nie mam nic przeciwko kolorowym, zwierzakowym czy innym etykietom. Lubię różne zabawne obrazki, jednak głównie patrzę na wysokość upraw, odmianę, obróbkę itd. Obrazek nie zdecyduje u mnie przy wyborze kawy. Jednak w przypadku dużego wyboru. może zdecydować czy się zapoznam z tym produktem.

Poza tym nie ma co się oszukiwać, jesteśmy wzrokowcami, więc bycie w jakimś trendzie czy też w kontrze, zapewne przekłada się na wolumen sprzedaży, szczególnie jeśli towar jest na półce z konkurencyjnymi produktami. Najgorzej gdy opakowanie jest nie wyróżniające się i ginące w tłumie.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2023, 00:45:10 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #358 dnia: 03 Luty 2024, 18:52:41 »
Podobno już to dokładnie wyliczono, że aby uzyskać 1kg kawy, do atmosfery musimy wyemitować aż 15kg tego śmiercionośnego gazu... Źle będzie. Ktoś coś wie?

Mnie to zawsze zastanawia, bo dwutlenku węgla mamy za mało, by móc efektywnie oddychać. Ludziska popadają w astmę i inne choroby od nadmiaru tlenu we krwi, od hiperwentylacji, a tu nas wszędzie straszą -- czymś co nam niezbędne jest do życia.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2024, 18:57:56 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #359 dnia: 03 Luty 2024, 18:59:50 »
Źle będzie
Nie będzie, jedynie Ciebie nie będzie, Gorana, Pawła, etc, bo wymyślą kawę już upaloną.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2024, 19:24:25 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi