Autor Wątek: Ariadna od Mastro Antonio  (Przeczytany 31605 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Ariadna od Mastro Antonio
« dnia: 30 Czerwiec 2013, 17:47:17 »
Po 2 latach postanowiłem powrócić do dobrych smaczków i....

Kawa: Ariadna od Mastro Antonio
Palenie: 24/06/2013
Sprzęt: Vibiemme Domobar Junior DB + MC4
Postać: espresso.

Ziarna: raczej małe, matowe, średnie palenie. W/g Antosia ziarna zawierają 80% świetnej arabiki oraz 20% mytej robusty z Indonezji lub Indii.

Smaczki: ogólna charakterystyka kawy - bardzo łagodna, nie ma tu ani nadmiaru goryczy czy kwasków. Ciemna czekolada pojawia się tuż obok ulotnej nutki pieczywa czy orzechów.
Ostatni łyk jest mniej czekoladowy, a bardziej wytrawny - może więcej orzechów lub już migdały? Bardzo zbalansowana. Mile rozpływa się po gardle, pozostawiając "dobre skojarzenia".

Crema z wylewek może nie bucha, ale jest jej przyjemnie sporo. Tygrysek pojawia się prawie za każdym razem (ale to zasługa robusty, a nie obsługanta). Pozytywnym zaskoczeniem jest brak smaczków znanych z mieszanek z robustą - drewna, piwnicy, mokrej trawy itp.

Ogólnie - b. miły powrót.

ps. szukałem wątku z podziękowaniami, ale chyba zaginął bez wieście - tak więc tu podziękuję - chcielibyśmy serdecznie podziękować Eli i Andrzejowi za miłe przyjęcie nas w palarni. Wiemy, że czasu macie mało, a jeszcze tyle u Was zabawiliśmy, jeszcze raz dziękujemy.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2013, 21:42:38 wysłana przez KrzychK »

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2013, 20:55:06 »
Aż dziwne, że wcześniej ten wątek nie powstał. Szczerze mówiąc, sama wróciłam do Ariadny po dłuższym czasie popijania z kawiarki mieszanki Mujeres z EuroCafe.
Ariadna to flagowa mieszanka palarni Mastro Antonio.
U  mnie...

Palenie:8.06.13
Sprzęt: kawiarka
Opis ziaren sobie daruję - jest powyżej.
Ja tę kawę lubię za charakter, słodycz i piękny aftertaste. To kawa zrównoważona, ale z pazurkiem, nie nudna jak Agust. Zawsze najszybciej kurczy się zapas, bo nigdy mi jej nie jest dość.  :redface: Ktoś kiedyś napisał, że w niej są feromony, że jest specjalnie skomponowana dla kobiet. Nie wiem, ile w tym jest prawdy  ;) ale jednak każda z moich koleżanek, które ją piły twierdziły, że jest wyjątkowa.
Czekolada czekoladą, ale na mnie największe wrażenie zrobiła ta słodycz, której nie znalazłam w żadnej kawie do tej pory. Łyk, czekolada a potem taka nieokreślona słodycz, trochę migdałowa, trochę mleczna - przynajmniej dla mnie.  :redface:
Tyle ode mnie  :kwiat:
Tak jak napisałam FB - mam nadzieję, że tego blendu nigdy nie zabraknie.

PS. Liczę cicho na to, że gdzieś, kiedyś w kawiarni napiję się pysznego espresso z Ariadny, bo dotychczas nie miałam takiej okazji.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

hary1200

  • Gość
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2013, 17:26:37 »
W C5 Ariadna nie jest specjalna,o wiele smaczniejsza jest Clasico, ale sprawdza się bardzo dobrze  kapsułkach w Krupsie,smak bardzo wyrazisty super alternatywa do orginalnych kapsułek

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2013, 18:34:36 »
Hmmm, ale w C5 pewnie nie zaparzacie espresso wg receptury: 9 bar, 14g,  50ml/25s.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2013, 18:49:51 »
Antonio, jak komponowałeś Ariadnę, to przypuszczałeś, że "wyląduje" kiedyś w kapsułkach?  ;)
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec 2013, 18:53:32 »
Kapsuły wymyślono, by "ułatwić" produkcję espresso. Myślę, że mogą być pod tym względem bardziej kanoniczne niż automat... :)

hary1200

  • Gość
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2013, 22:14:29 »
Wszystkie sposoby są dobre a może komuś pomóc jak ktoś będzie potrzebował jakiś zamienników do kapsułek i nie będzie musiał eksperymentować

Offline MB Kobieta

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ariete retro 1388
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń 2015, 14:22:36 »
pierwsze parzenie po amatorsku całkiem, bo dokładnych proporcji zapewne brak.
Ale i tak pysznie i pachnąco. Lepiej przechodzi przez sitko w mojej "maszynce" niż cioccolato. Równym i gęstym dość strumyczkiem. (A może deczko inaczej mielona? Przy zamówieniu prosiłam o zmielenie. Z braku młynka). Myślę, że gdyby skrócić czas, to crema byłaby jeszcze wyższa, ale zależało mi, żeby była niezbyt mocna. No i tamperka jeszcze nie posiadam. Ubijałam płaską końcówką zamieszczonej do ekspresu miarki. Obawiam się, że przy mocniejszym ubiciu mój eksprecik nie dałby rady przepuścić wodę przez kawę. Ciasteczko po Ariadnie piękne na oko i ładnie wyskakuje z filtra. Wystarczy odwrócić kolbę i lekko puknąć.
:):) Jak to mówią. pierwsze koty za płoty
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2015, 14:33:47 wysłana przez MB »

jpyt

  • Gość
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2015, 17:34:43 »
Jazuuuu!
do mnie już idą kawy od Antonia.
Już się nie mogę doczekać.
I już martwię się tym, że nie wiem od której zacząć.
Boję się, że jak wypróbuję naraz wszystkie to pikawa mi wyskoczy  ;D

Offline zemanek30 Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
    • SPA Włochy
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2015, 17:42:29 »
 :) Na pewno ta kawa jest dobra, ale czy moze ja pić osoba, co ma nadciśnienie???????????? miotla

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Styczeń 2015, 17:57:16 »
Z jakich powodów ma nadciśnienie?

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2015, 18:01:48 »
1. To raczej nie ten temat.
2. Może.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Styczeń 2015, 18:03:15 »
1. To raczej nie ten temat.
2. Może.

Ale mówisz do mnie czy do zemanek 30? Zadał chłop pytanie to z ciekawości spytałem aby poznać przyczynę.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Styczeń 2015, 22:50:08 »
Do zemanka.

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Ariadna od Mastro Antonio
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Marzec 2017, 10:21:02 »
Ariadnę kupiłem jako moją pierwszą kawę świeżo paloną i niemarketową - wcześniej to były lavazzy, illy etc. Zupełnie niedawno też kupiłem ekspres kolbowy i młynek żarnowy, więc jestem na początku przygody z przygotowywaniem espresso.  kawka

Kupiłem 0,5 kg na testy i właśnie ją użytkuje - kawa dużo wybacza, a na pewno już znacznie więcej w porównaniu np. ze wpsomnianą lavazza, gdzie praktycznie ciągle miałem te mityczne 14 cytryn. Tutaj również czuję, że jeszcze sporo mi brakuje do zrobienia dobrego espresso, ale wyniki są już dla mnie pijalne (lavazza była tak kwaśna, że przeważnie była wylewana do zlewu).

Bardzo fajna kawa na start :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi