Autor Wątek: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E  (Przeczytany 8595 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Kwiecień 2019, 00:12:08 »
No SCACE to u mnie nie jest. W środku temmopara K albo P nie pamiętam. Wody niestety cała kolba. Jasne że to nie aspiruje do pomiarów  które do czegoś mogą być użyte. Ale chociażby to że przy swobodnym przepływie temperatura rośnie, a przydławionym nie może świadczyć że z hx woda przychodzi cieplejsza niż jest w bojlerze kawowym.
Jak się doposażę w bardziej sensowny set pomiarowy to nakręcę coś bardziej miarodajnego, sam jestem ciekawy. To było tak na szybko z tego co pod ręką.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Kwiecień 2019, 01:05:01 »
Wody niestety cała kolba
No właśnie, czyli prawie nic nie zweryfikowałeś. Temp. rośnie bo kolba się nagrzewa. Dalsza dyskusja raczej nie ma sensu.

 
że z hx woda przychodzi cieplejsza niż jest w bojlerze kawowym.
tak, tyle jaka jest objętość tego"hx"-ika, na oko wychodzi jakieś 6,7ml. Reszta wody jest niedogrzana. A jeżeli zrobisz 2-3s flush przed ekstrakcją, to cała woda jest niedogrzana. Pomyśl logicznie. Jeżeli uważasz, że ta rureczka nagrzeje przepływającą wodę do 93st to jesteś w błędzie. Tu dr. @Krakus ci wyłoży...

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Kwiecień 2019, 07:33:41 »
Ja bym sprawdził jeszcze jak zachowują się temperatury grupy lub prysznica i temperatura wody w bojlerze np. kiedy ekspres stoi przez godzinę, jak jest pid wyregulowany, chodzi mi o skoki temperatur w bojlerze bez parzenia kawy i skoki temperatury grupy(przy grzałce) . Masz tam jakąś możliwość zmiany parametrów P i d oddzielnie dla grupy i dla wody w bojlerze czy regulujesz tylko temperaturę parzenia?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Kwiecień 2019, 11:35:17 »
Tu dr. Krakus
@hi_aro Jeśli już, to doc. dr hab mgr inż. ;)
Jakoś po głębszym zastanowieniu mam coraz większe wątpliwości jak chodzi o Hx - to taki termoblok tylko ogrzewany wodą z bojlera. Temperatura na wyjściu musi zależeć od prędkości przepływu.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Kwiecień 2019, 11:56:53 »
Temperatura na wyjściu musi zależeć od prędkości przepływu.
.. którą wyprofilujemy dźwigienką lub w bojlerku z grupą na dole zaprogramowaną stałą preinfuzją jeżeli dobrze myślę

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Kwiecień 2019, 12:15:52 »
którą wyprofilujemy dźwigienką
Czyli co, dźwigienką profilujemy temperaturę? Bez przesady, przepływ zależy od ciastka, a nie od nas (w trakcie infuzji, oczywiście, nie w trakcie preinfuzji).

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Kwiecień 2019, 12:45:30 »
Odnosząc się do tego wątku , który wskazales na temat masy i konstrukcji grupy w bojlerku. Preinfuzja ma chyba za zadanie ochłodzić wodę znajdującą się w grupie i rurce czyli start parzenia następuje wpompowanie wody do kawy przez 2s, następuje przerwa 1s aby ochłodzić następną porcję wody w rurce , później rurka zasysa już chłodniejszą wodę z bojlera. Przy standardowych ustawieniach pid preinfuzja ma sens w przypadku mojego ekspresu. Od kiedy bawię sie temperaturami starając się wygrzać pf, grupę i wodę w bojlerze do podobnych temperatur włączanie preinfuzji traci sens. Nie wiem jak to w hx jest, jaka temperatura wody jest w trakcie parzenia w  rurce hxa, czyli robiąc flush ochladzamy grupę np. do temp93, jaka wtedy panuje temperatura wody w rurce hx? Być może dzwigienka zmniejszając zwiększając przepływ też ma wpływ na temperaturę.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Kwiecień 2019, 13:14:11 »
Od kiedy bawię sie temperaturami starając się wygrzać pf, grupę i wodę w bojlerze do podobnych temperatur włączanie preinfuzji traci sens
Preinfuzja to raczej nie do kontroli temperatury. W praktyce można użyć np. do ułatwienia sobie parzenia jaśniejszych ziarenek.

Ale wracając do meritum. O czym my w ogóle dyskutujemy. Proponował bym raczej wrócić do tego o co się spieramy a nie jestem pewien czy o to samo. Także zacznę od mojej tezy. Zarzucono że BES900/920 kiepsko trzyma temperaturę i jakby wyrzucić ze środka wszystko a wrzucić miedź to  było by lepiej. Z wklejonego przez hi_aro filmiku widać że w pomiarze temp najpierw jest 93.5 pomiędzy  21 a 25 sek spada do 93.2 i w 30 sekundzie ma 93.0.
To jest poziom maszyn takich jak LM GS/3 czy Slayer kosztujących o wiele więcej (linki do pomiarów tych maszyn na życzenie). Nie mówię że kosztujących wielokrotnie więcej niezasłużenie, ten ekspres ma swoje wady ale nie jest to na pewno stabilność temperatury.

Natomiast w dyskusje jak bardzo spardek temperatury o 0.3C czy o 0.5C w trakcie ekstrakcji, degradująco wpływa na smak espresso, nie mam ochoty wchodzić.

PS.
Zawnioskuję chyba o przeniesienie tej dyskusji do nowego lub innego wątku bo zdecydowanie nie jest na temat z tytułu wątku.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2019, 13:18:35 wysłana przez Bacek »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Kwiecień 2019, 13:16:14 »
Preinfuzja ma chyba za zadanie ochłodzić wodę znajdującą się w grupie i rurce
Preinfuzja ma kompletnie inne zadanie - namoczyć ciastko przed infuzją. Zwykle robi się ją albo przez obniżenie ciśnienia na pewien czas (Londinium), albo przez ograniczenie przepływu (Slayer).

Być może dzwigienka zmniejszając zwiększając przepływ
W trakcie infuzji raczej nie zmienia się przepływu regulacją zaworu (OK< może z wyjątkiem profilowania ciśnienia, ale to już inna bajka).

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Kwiecień 2019, 14:10:09 »
spadek temperatury o 0.3C czy o 0.5C
Spadek o 0.3 przy pomiarze wykonanym przez scace może oznaczać pompowanie wody dużo chłodniejszej np o 2c (szczególnie w późniejszych sekundach)co wcale nie musi oznaczać spadku temperatury parzenia w ciastku. Scace nie ma kawy w środku kawy tylko plastik , bardziej odzwierciedla profil maszyny niż określa jej stabilność. Z racji że masz grupę pod bojlerem tak jak u mnie fajnym elementem jest ta grzałka w grupie z pidem. U mnie muszę grupę dogrzać od spodu temperaturą pary, ty masz grzałkę. Dlatego mnie te  temperatury interesują. Rozwiązanie to podoba mi się. Dzieki niej przypuszczam też że temperatura panującą w bojlerze będzie niższa niż w innych małych bojlerkach ale do tego już jakieś dokładniejsze pomiary są potrzebne.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Kwiecień 2019, 14:22:52 »
W 920 jest tryb serwisowy w którym można osobno zobaczyć temperatury bojlera kawowego, grupy i pary. U mnie w 900 nie chce to zaskoczyć.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Kwiecień 2019, 13:21:07 »
Proponował bym raczej wrócić do tego o co się spieramy
Kolego, proponuję być bardziej obiektywny i uczciwy w pisaniu na forum. Nie pisałem że SAGE nie trzyma temperatury! A jedynie odniosłem się do TWOJEGO wpisu, że można 100-200ml przelać bez żadnego spadku. Co jest absolutnie nie prawdą! I po raz trzeci napiszę, ten ekspres jest MEGA fajny, jeżeli by miał pompę rotacyjną był by dla mnie ENDLEVEL.

P.S.
Spieram się o te szczegóły, ponieważ w tej branży panuje jakaś mania "zaokrąglania w dół" wszystkich parametrów. Typu, rozgrzanie ekspresu z E61 w 12-15min, stabilność temp +-0,5stC. i inne dyrdymały. I jednocześnie ręczne liczenie frakcji zmielonej kawy!!!.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi