Autor Wątek: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E  (Przeczytany 8956 razy)

Offline dwapak

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Kitty, French Press Bodum
  • Młynek: Eureca Mignon silver
Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« dnia: 22 Marzec 2019, 12:52:15 »
Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów, gratuluje twórcom tak zacnego miejsca dla maniaków czarnego wywaru.
Nachwalić się nie mogę szerokiego zakresu informacji popartych doświadczenie, które można garściami czerpać od was wszystkich.
Swoja wiedzę na temat sprzętu w ciągu kilku miesięcy pogłębiłem o wielki, ale do rzeczy.

Jak większość z was nie dam rady żyć bez kawy i jest to w moim mniemaniu doskonale uzależnienie. Na dziś często piję po za domem w weekendy, zawsze obczajając dokładnie sprzęt oraz pytając o mieszkankę.
W domu używam najczęściej : french press'a, kawiarkę Bialetti Kitty 4oz, miałem też złe doświadczenia z ekspresem który używała moja mama, Silvercrest SEM1100 B3 (no comments).

Powoli nadchodzi czas na coś własnego, tak by zacząć na dobre przygodę i że tak powiem wycieczkę w nieznane :). Temat dotyczący kolb entry level GC2015, RS, ew.Ascaco Basic mam w miarę przerobiony. Nowy GC2018 może okazać się dla mnie za drogi na swoje możliwości, a 2015 dawno skreśliłem z listy. Co do Ascaco mam pewne wątpliwości do do wykonania, ale w rękach nie miałem, jest to też jedyny model z termoblokiem którym się interesuje.
Co to teraz mam na tapecie to co to za cudo Sage tak naprawdę, znam ta firmę z Australii jako solidnego ale marketowego producenta, później się przekształcił i zauważyłem że doinwestował w materiały (dużo nierdzewki, solidny wygląda), dodatkowo dołożył kilka marek do portfolio. Wstępnie cena modelu BES810BSS nie wygląda źle , dostajemy PID, termoblok, solidną kolbę 54mm (trochę dziwna grupa), Czy ktoś miał z tym coś do czynienia?
Kolejną sprawą która mnie intryguje to Lelit Anna PL41E, bojler mosiężny, zawór 3-d, grupa 57mm, cena doskonała, czy ktoś montował tam PID, bo taki zestaw pewnie dało by się nabyć za 200zł max. pytanie czy to się da zrobić? I jak w ogóle ta kolba się sprawuje vs RS, Basic.
Sprawa trzecia ostania, jeśli nie kupię Macap'a M2D C21, a będę chciał pójść w set typu : Lelit Anita lub bes875 to czy uzyskam statyczny dobry poziom, bo wygoda przy małej ilości miejsca jest duża. Powiedzcie czy drążyć temat? czy lepiej przerabiać blat w kuchni?.

Na razie tyle tematów żeby nie zamulać.

Miejcie wspaniały dzień ! O0

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2019, 16:46:57 »
Bez młynka żonglowanie ekspresami nie ma sensu. Lepszy efekt dostaniesz z dobrym młynkiem na tym Lidlu niż bez na innym lepszym ekspresie. I nie chodzi tu o dowolny młynek ale solidnyz płaskimi żarnami lub Ascaso i2/ Ibertial Challange w ostateczności.

Offline dwapak

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Kitty, French Press Bodum
  • Młynek: Eureca Mignon silver
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2019, 22:02:49 »
To oczywista oczywistość pisałem że planuje Macap M2D, może tańszy i2 mini, ale przyznam się ze tego Iberital nie znam.
Wersja druga to kombajn, chciałem znać waszą opinie, czy jest tak jak z innymi tematami czyli do wszystkiego znaczy do niczego.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2019, 22:24:44 wysłana przez dwapak »

Offline dwapak

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Kitty, French Press Bodum
  • Młynek: Eureca Mignon silver
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2019, 14:14:14 »
Jakoś dziwnie zauważyłem że informacji dotyczących budowy Sage/Breville/Gastroback jest bardzo nie wiele na naszym forum. Ktoś ma model z dwoma bojlerami i nie narzekał, ale to za duży model dla mnie.
Widzę że uderzyli na markety i do mnie trochę zbija z tropu, oglądałem wykonanie modelu BES920 w MM i waga kolby i wykonanie zrobiło na mnie dobre wrażenie, ale ja nie mam aż takiego doświadczenia.
Mało informacji o systemie grzania, o grupie i tym PID, nie mówiąc już że zero od użytkowników, w Australii tak nie analizują sprzętu mimo że Breville jest tam od lat.
Na domiar złego trudno o zestawienie podstawowego Lelita Anna z RS lub z RS z PID, bo fakt gruby prof 58mm, mnie nie kręci, a inne parametry owszem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec 2019, 17:34:19 »
Poszukaj na forum, ktoś wrzucał jak to wygląda w środku, zamiast porządnych miedzianych elementów królują plastiki, teflon i silicon, to nie wróży dobrze temperaturze zaparzania.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2019, 18:49:33 »
Coś chyba słabo czytasz bo  o BES900/920 jest masa informacji.
Breville nie poszło w markety, to zawsze były markety. 900/920 ew 980 to wyjątki w ich ofercie które miały im podnieść reputację.

Moce, pojemnosci bojlerów, sposoby regulacji temperatury w tych modelach są ogólnie znane.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec 2019, 18:57:33 »
to nie wróży dobrze temperaturze zaparzania
Akurat temperatury w 900/920 są stabilne jak skała.
To tak jak by pisać że z nowymi kaloryferami na cienkich rurkach nie da się utrzymać w domu temperatury. Trzeba ciężkich żeliwnych z węglowym piecem.

Liczy się cały system a nie pojedyncze ogniwo. Bes900 ma stabilność temperatury przy ekstrakcji większą niż duże Hx,y a w przeciwieństwie do nich umożliwia dokładna regulację temperatury ekstrakcji. Te ekspresy mają inne wady ale na pewno nie stabilność temperaturową

Offline dwapak

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Kitty, French Press Bodum
  • Młynek: Eureca Mignon silver
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec 2019, 19:41:21 »
Nie ma tak dużo informacji szczegółowych, brak jakiś testów, modów, napraw itd. Tam nie ma żadnego bojlera tylko jest ich termoblok ich system, pewnie miedziany ale czarno na białym nie napisane. Jest PID, jest system Duo-temp i trochę elektroniki, do tego chwalą się szybkim czyszczeniem (no bo wiadomo brak bojlera).
Australijczycy szczęśliwi i ogólnikami zasypali jeden portal, zero szczegółów, teksty w stylu " już z mężem nie chodzę na kawę do kawiarni" etc.
Moce potężne, dodatków w paczce dziesiątki, ale to wszystko wiadomo, nie o to do końca pytam, bo to nie miejsca na proste pytania.
Co to jest warte, kto to ma i kto zestawił ten sprzęt tak naprawdę z czymś bez tych wszystkich bajerów np. GS czy z fajnym cenowo Lelitem PL41 czy z Basic'em (ta sama cena).
Coś dochodzi do mnie że w środku widać jakiś plastikowe trójniki, ale suma sumarum nie wiem jakie są do końca w Lelicie czy GS, bo tego nie mam i nie rozkręcałem.
Ostatecznie firma jest duża i mam z nią pewne wspomnienia (Breville) - kiedyś jeszcze jak byli lokalni miałem świetny toster, a moja mama ma 15lat czajnik - nie chce się zepsuć  :poklon:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec 2019, 20:22:24 »
Ale o czym pisesz bo ja odpowiadałem na ten post  w którym wspomniałeś o modelu 920 i tam są bojlery i wszędzie pełno informacji, testów zdjęć itp. Natomiast o 810 oczywcie nic nie ma bo kto miał by się zachwycać podstawowymi budżetówkami które mają wyglądać i być tanie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec 2019, 20:32:13 »
Co do Ascaco mam pewne wątpliwości do do wykonania, ale w rękach nie miałem, jest to też jedyny model z termoblokiem którym się interesuje.
Co to teraz mam na tapecie to co to za cudo Sage tak naprawdę, znam ta firmę z Australii jako solidnego ale marketowego producenta, później się przekształcił...

No, no...masz wątpliwości co do wykonania ASCASO mimo że w rękach nie miałeś. Piszesz też że jest to jedyny model z termoblokiem którym się interesujesz...
A tymczasem Sage, Breville, Gastroback to też modele z termoblokami. I z tego co się orientuję to chińskiej produkcji. Nie masz przy tym wątpliwości co do wykonania i użytych materiałów ? Nie zdziwiła Cię niska cena ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec 2019, 21:07:49 »


Akurat temperatury w 900/920 są stabilne jak skała.
To tak jak by pisać że z nowymi kaloryferami na cienkich rurkach nie da się utrzymać w domu temperatury. Trzeba ciężkich żeliwnych z węglowym piecem.

Liczy się cały system a nie pojedyncze ogniwo. Bes900 ma stabilność temperatury przy ekstrakcji większą niż duże Hx,y a w przeciwieństwie do nich umożliwia dokładna regulację temperatury ekstrakcji. Te ekspresy mają inne wady ale na pewno nie stabilność temperaturową

Sprawdzałeś to jakoś? Przyznam, że ja również piszę z domysłów, ale popartych użytkowaniem HX i termobloku. Nie tego termobloku, fakt.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline dwapak

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Kitty, French Press Bodum
  • Młynek: Eureca Mignon silver
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2019, 21:34:34 »
Co do Ascaco mam pewne wątpliwości do do wykonania, ale w rękach nie miałem, jest to też jedyny model z termoblokiem którym się interesuje.
Co to teraz mam na tapecie to co to za cudo Sage tak naprawdę, znam ta firmę z Australii jako solidnego ale marketowego producenta, później się przekształcił...

No, no...masz wątpliwości co do wykonania ASCASO mimo że w rękach nie miałeś. Piszesz też że jest to jedyny model z termoblokiem którym się interesujesz...
A tymczasem Sage, Breville, Gastroback to też modele z termoblokami. I z tego co się orientuję to chińskiej produkcji. Nie masz przy tym wątpliwości co do wykonania i użytych materiałów ? Nie zdziwiła Cię niska cena ?
Wszystko się zgadza, nie widziałem na żywo, chętnie bym wpadł do Ciebie na display i zobaczył bo to pod kątem technologia&cena dobra propozycja.
Niestety mam problem z Ascaso bo nie mogę się wgryźć ich design i styl, ale to mój problem, często jest tak ze kupuje się wzrokiem.
Zgadza się 900/920 to wiadomo dwa bojlery, nie moja polka, nie analizuje, musiałem się pomylić chodziło o BES810 to o nim pisałem.
Jeśli to Chińczyk a to jest prawdopodobne, to słaby temat, do tego widzę ze tam sam plastik siedzi.
Na tym to polega że podczas dyskusji wiele spraw wychodzi na jaw.
Mocno kieruje się są stronę Lelita, myśle tez cały czas jeszcze o termobloku.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Tedi_

  • Wiadomości: -9999
  • Ekspres: Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec 2019, 21:56:07 »




No, no...masz wątpliwości co do wykonania ASCASO mimo że w rękach nie miałeś. Piszesz też że jest to jedyny model z termoblokiem którym się interesujesz...


A nie ma do tego prawa?







Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Wolność słowa to podstawa, tak samo jak picie kawy z samego rana. Zbanowany.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2019, 23:29:01 »
Tak, po przelaniu 100 ml wody temperatura się nie zmieniła, to więcej niż wystarczające na espresso. Ja mam 900, 920 różni się tylko detalami jak łatwiejsze odkamienianie i lekko zmieniony soft. Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc tego termobloku, 900/920 to dual bojler a bojler do ekstrakcji wspomagany jest dodatkowo przez Hx. Grupa jest dodatkowo grzana elektrycznie a sterowanie jest na dwóch pidach (osobno mały bojler osobno grupa) a duży bojler jest też sterowany elektronicznie ale już bez pid ( w końcu do pary nie jest to niezbędne).

Film znaleziony w sieci


I hydraulika
2_triple_heat.jpg
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2019, 23:45:08 wysłana przez Bacek »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Sage BES810BSS (Breville, Gastroback) / Lelit ANNA PL41E
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec 2019, 07:39:23 »
Wygląda nieźle, no i przynajmniej na tym rysunku nie wygląda to na silikonowe czy winylowe wężyki. To zdjęcie, które widziałem przedstawiało zupełnie inny produkt. Nie bardzo więc rozumiem taką strategię, do jednego ekspresu się przyłożyć,a inne klepać na sztukę. Można się naciąć nie wiedząc co jest w środku.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi