Autor Wątek: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso  (Przeczytany 9458 razy)

Gregorius

  • Gość
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:21:39 »
Brawo, udało się, tak działa rynek. :brawa:

To znaczy przyznajesz PRAWO plebsowi takiemu, jak ja do wypicia poprawnego espresso w domu po żmudnym uciułaniu 2.000 złotych. W końcu doszliśmy do wspólnej konkluzji!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:26:18 »
Rachunek nie jest oczywisty. Żeby wypić espresso w zaciszu swojego domu trzeba zainwestować przynajmniej 3000 zł w sprzęt i kilka tysięcy na dobrą kawę. To hobby, jak każde hobby, jest drogie. Gdybym wybrał inne hobby, to bym wydał na dobre espresso pewnie ze trzy stówki przez te dwa lata kiedy interesuję się kawą. Raczej na jakieś espresso, bo nie wiedział bym jakie jest dobre. Jednak wybrałem to hobby i wydałem przez ostatnie dwa lata na sprzęt ten trafiony i ten nietrafiony jakieś 6 tysięcy i pewnie połowę tego na dobrą kawę. Mam jeszcze swoje inne hobby, niektóre droższe, żadne nie jest tańsze.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:28:05 »
To znaczy przyznajesz PRAWO[...]
I wracamy do punktu wyjścia.  :-\ Znów się mylisz, nie mam żadnej mocy przyznawać komukolwiek prawa.

Offline pepo Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 113
    • pipala.pl
  • Ekspres: Sage Dual Boiler
  • Młynek: Kazak Tura
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:32:28 »
No to teraz czas na program espresso+, bo jak to tak, że nie każdy może sobie kupić sprzęt do zrobienia dobrego espresso? ;)

Gregorius

  • Gość
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:36:25 »
Rachunek nie jest oczywisty. Żeby wypić espresso w zaciszu swojego domu trzeba zainwestować przynajmniej 3000 zł w sprzęt i kilka tysięcy na dobrą kawę. To hobby, jak każde hobby, jest drogie. Gdybym wybrał inne hobby, to bym wydał na dobre espresso pewnie ze trzy stówki przez te dwa lata kiedy interesuję się kawą. Raczej na jakieś espresso, bo nie wiedział bym jakie jest dobre. Jednak wybrałem to hobby i wydałem przez ostatnie dwa lata na sprzęt ten trafiony i ten nietrafiony jakieś 6 tysięcy i pewnie połowę tego na dobrą kawę. Mam jeszcze swoje inne hobby, niektóre droższe, żadne nie jest tańsze.

Marek.


Racja! Dlatego przeznaczyłem 6tys. na zestaw, tylko nie mogę się zdecydować, bo to zakup na lata! Najpierw myslałem o HX (odradziliście mi w Waszej jakiejś dyskusji). Teraz tylko bojler. A budżet ciągle rósł, najpierw dobry młynek, zmieniały się firmy, potem ekspresy. Nie jest łatwo

Gregorius

  • Gość
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:38:22 »
No to teraz czas na program espresso+, bo jak to tak, że nie każdy może sobie kupić sprzęt do zrobienia dobrego espresso? ;)
Dobre! Należy podrzucić hasło dla Platformy Obywatelskiej, bo mają nadzieję na wygraną!

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:47:19 »
Przebudzony z letargu posłaniec prawdy objawionej dalej terroryzuje te tereny.
Może list do premiera napisz, albo przerzuć się na Anatola, bo my tu mocy takich nie mamy.
To jest forum, a nie sklep z marzeniami.
¯\_(ツ)_/¯

Gregorius

  • Gość
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:52:00 »
Przebudzony z letargu posłaniec prawdy objawionej dalej terroryzuje te tereny.
Może list do premiera napisz, albo przerzuć się na Anatola, bo my tu mocy takich nie mamy.
To jest forum, a nie sklep z marzeniami.

To Ty się objawiłeś, znowu, z wątpliwą kulturą! Mimo tego, życzę Ci miłego wieczoru!

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:53:21 »
Postów, które są bezpośrednio nad odpowiedzią nie musisz wcale cytować. Cytat warto wstawić gdy się odpowiada na post, pod którym są już kolejne odpowiedzi.

Gregorius

  • Gość
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:55:06 »
Przyjemnych snów!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5094
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Grudzień 2018, 08:15:45 »
A ja na przykład pieniędzy nie mam ale dziwnym trafem mam prawo wypić dobre espresso w domu. Ktoś mi zabroni? Nie. To jest moje zasrane prawo. A jak ktoś ma prawo kupić używany sprzęt to przy odrobinie szczęścia za 1200-1300 zł kupi dobry zestaw.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Grudzień 2018, 08:54:23 »
A ja na przykład pieniędzy nie mam ale dziwnym trafem mam prawo wypić dobre espresso w domu. Ktoś mi zabroni? Nie. To jest moje zasrane prawo. A jak ktoś ma prawo kupić używany sprzęt to przy odrobinie szczęścia za 1200-1300 zł kupi dobry zestaw.
Ja nie pisałem ile wart jest mój obecny sprzęt tylko ogólnie ile na sprzęt wydałem, w tym ten, który poszedł do rodziny, bo moich oczekiwań nie spełnił,a rodzina się cieszy ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5094
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Grudzień 2018, 09:15:49 »
Wartość a cena zakupu to dwie rzeczy, mam doskonały przykład na mojej byłej już Astorii ;) Europiccola też mnie trochę kosztowała ale pieniędzy nie liczę, nie ma to sensu. Hobby zazwyczaj nie są opłacalne po prostu :D

Kiedyś grałem w bilarda. Dobry komplet kijów to jakieś kilka tysięcy. Czy to tanie hobby? Nie. A jeśli ktoś chce kupić sobie swój stół do treningu, to kolejne tysiące - bo to już musi być z wysokiej półki, nie można kupić tanizny. I tak się zbiera... Przy komputerach jest to samo, wędkarstwo, rowery i chyba wszędzie. Pewnie nawet porządny zestaw szachów sporo kosztuje :D

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Grudzień 2018, 09:38:35 »
Pewnie nawet porządny zestaw szachów sporo kosztuje :D
A nawet jeśli nie, to kosztują wyjazdy na zawody. Moja żona startuje w zawodach modelarskich na dronach sportowych. Specjalnie budujemy kamperka na transporterze T4 na te wyjazdy, nawet nie będę pisał ile to kasy.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: New Gaggia classic & Ascaso i1 mini = najtańsze poprawne espresso
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Grudzień 2018, 11:37:59 »
A ja na przykład pieniędzy nie mam ale dziwnym trafem mam prawo wypić dobre espresso w domu. Ktoś mi zabroni? Nie. To jest moje zasrane prawo.
Ty też? To nie jest prawo, to możliwość. Wypracowałeś sobie taką możliwość przez swoją wiedzę, oszczędności, zaradność, ale musiałeś to sobie sam ogarnąć. Oczywiście jest to zgodne z prawem i dzięki ustalonym przepisom.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi