Autor Wątek: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?  (Przeczytany 4499 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2018, 14:34:24 »
A co ma regulacja grubości mielenia wspólnego z latte i innymi białymi rozcieńczanymi kawami ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudzień 2018, 16:25:52 »
Kombajn trudniej podzielić przy rozwodzie :mrgreen: Powstał szum informacyjny, do espresso i do kaw mlecznych masz ten sam młynek i ten sam rodzaj przemiału. O ile oba rodzaje kawy robisz w ekspresie, do innych metod tzw alternatywnych dobrze mieć inny młynek. Bazą kaw mlecznych jest espresso, możesz mielić i kontrolować nie musisz też brać rozwodu :-)

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Grudzień 2018, 18:38:16 »
I jeszcze raz się pokłócę z Michałem:
Naiwna jest wiara, że jeden młynek starcza do wszelkich metod w warunkach domowych.
Jeśli ktoś pija espresso to trzeba mieć młyn do niego a do innych metod drugi - to minimum.
(Wyjątkiem są szczęśliwi rozwodnicy-emeryci nie wpuszczający do domu żadnych gości-intruzów - ci mogą sobie swobodnie spędzać czas na kręceniu komesiem do swoich 3-4 różnorakich kawek na dzień - piszę to ze szczerą zazdrością ;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Zdrówka!
I jeszcze raz się pokłócę z Michałem:
Naiwna jest wiara, że jeden młynek starcza do wszelkich metod w warunkach domowych.
Jeśli ktoś pija espresso to trzeba mieć młyn do niego a do innych metod drugi - to minimum.

Tasak69 jaki młynek zatem proponujesz, bez konieczności brania rozwodu :) ? czy idzie kupić cos do 1000-1500zł ? Do parzenia kawy w ekspresie kolbowym oraz kawiarce ? czy nie jest tak że młynek bezstopniowy nie działa tak że samemu pod kontrolą wzroku można kontrolować grubośc przemiału ?

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień 2018, 18:49:30 »
I jeszcze raz się pokłócę z Michałem:
Naiwna jest wiara, że jeden młynek starcza do wszelkich metod w warunkach domowych.
Jeśli ktoś pija espresso to trzeba mieć młyn do niego a do innych metod drugi - to minimum.
(Wyjątkiem są szczęśliwi rozwodnicy-emeryci nie wpuszczający do domu żadnych gości-intruzów - ci mogą sobie swobodnie spędzać czas na kręceniu komesiem do swoich 3-4 różnorakich kawek na dzień - piszę to ze szczerą zazdrością ;)

A z jakim combo miałeś do czynienia? zauważyłam że poza Lelit są jeszcze dostępne ekspresy firmy Sage , ma totalny mętlik ponieważ zgadzam się z opinią że w przypadku awarii najlepiej mieć dwa oddzielne urządzenia – Lelit jest aż tak awaryjny ? będzie używany tylko do celów domowych, Twoja opinia i stwierdzenie że to nie jest zły pomysł i ma również swoje plusy również należy rozważyć zwłaszcza że ja nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Grudzień 2018, 10:14:00 »
Ja ostatnio macałem Lelit Anita PL042EMI. Kupiłem na wyprzedaży - okazyjnie.
Jak to u mnie zwykle bywa - pobawiłem się a potem znalazłem ofiarę do obdarowania (siostra tym razem).
Byłem b. sceptycznie nastawiony ale okazja była taka, że żal było nie wziąć - no i się mile zaskoczyłem.
Jak pisałem wcześniej nie widzę w tym sprzęcie nic co by wskazywało, że ma być jakoś szczególnie awaryjny - wręcz przeciwnie - wykonany dość solidnie.
Widziałem też wcześniej w akcji bliźniacze pavoni combo i to było chyba to samo - jakoś mnie wtedy nie ujęło mimo sentymentu do marki ale to chyba sprawa 'baristy' była.

Do warunków domowych dla młodego małżeństwa z preferencjami espresso/cappu uważam, że sprzęt super.
(nie pojawia się od strzału wojna pt. 'po kiego kupiłeś/aś takiego wielkiego, odrapanego kloca do naszej nowej kuchniuni i jeszcze hydraulika trza znowu wołać no i 'TYLE KASY ZA TEN ZŁOM!?' - a i tak ona/on zna tylko 1/3 ceny  :diabelek:

Młynek do domowego espresso spokojnie wystarcza - właśnie bezstopniowa regulacja o tym decyduje w dużej mierze (pozwala na precyzyjne ustawienie - co przy espresso ma znaczenie - większe niż przy alternatywach).

Do takiego combo, jak przyjdzie ochota na alternatywy, można sobie spoko dokupić jakiegoś ładnego ręczniaka, dripper i czasem od espresso odpocząć (a koszta nie zabiją młodego związku ;)

Ogólnie mogę polecić te lelity klasy silvia - wykonane ok - jak nie combo to samodzielny też ok powinien być i do tego wtedy jakiś młynek klasy i-1, czy mignon (polecam z bezstopniową reg.) no albo może uda się jakieś niezarżnięte i jakoś wyglądające gastro upolować.


Zdrówka!
Tasak

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Grudzień 2018, 10:19:35 »
A stopień przemiału przy espresso kontroluje się nie wzrokiem w kolbie przed parzeniem ale w filiżance po zrobieniu szota.
Wzrokiem to ewentualnie po tym co i jak z wylewki leci.
Zdrówka!
Tasak

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Grudzień 2018, 12:50:46 »
Malami sprawdź czy młynek twojego męża nadaje się do espresso. Jeżeli tak polecilbym ci kupić lepszy ekspres a młynek w późniejszym czasie. Mąż gdy ukręci kilka kaw sam dojdzie do tego a ręczniak zostanie do kawiarki. Młynek możecie kupić używany . Lelit grace jest już fajną opcją do domu. Możesz ustawić bardzo dokładną temperaturę , która dla każdej kawy jest inna.

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Grudzień 2018, 20:22:06 »
Ja ostatnio macałem Lelit Anita PL042EMI. Kupiłem na wyprzedaży - okazyjnie.
Jak to u mnie zwykle bywa - pobawiłem się a potem znalazłem ofiarę do obdarowania (siostra tym razem).
Byłem b. sceptycznie nastawiony ale okazja była taka, że żal było nie wziąć - no i się mile zaskoczyłem.
Jak pisałem wcześniej nie widzę w tym sprzęcie nic co by wskazywało, że ma być jakoś szczególnie awaryjny - wręcz przeciwnie - wykonany dość solidnie.
Widziałem też wcześniej w akcji bliźniacze pavoni combo i to było chyba to samo - jakoś mnie wtedy nie ujęło mimo sentymentu do marki ale to chyba sprawa 'baristy' była.

Do warunków domowych dla młodego małżeństwa z preferencjami espresso/cappu uważam, że sprzęt super.
(nie pojawia się od strzału wojna pt. 'po kiego kupiłeś/aś takiego wielkiego, odrapanego kloca do naszej nowej kuchniuni i jeszcze hydraulika trza znowu wołać no i 'TYLE KASY ZA TEN ZŁOM!?' - a i tak ona/on zna tylko 1/3 ceny  :diabelek:

Młynek do domowego espresso spokojnie wystarcza - właśnie bezstopniowa regulacja o tym decyduje w dużej mierze (pozwala na precyzyjne ustawienie - co przy espresso ma znaczenie - większe niż przy alternatywach).

Do takiego combo, jak przyjdzie ochota na alternatywy, można sobie spoko dokupić jakiegoś ładnego ręczniaka, dripper i czasem od espresso odpocząć (a koszta nie zabiją młodego związku ;)

Ogólnie mogę polecić te lelity klasy silvia - wykonane ok - jak nie combo to samodzielny też ok powinien być i do tego wtedy jakiś młynek klasy i-1, czy mignon (polecam z bezstopniową reg.) no albo może uda się jakieś niezarżnięte i jakoś wyglądające gastro upolować.

W sprawie nie zmarzniętych Gastro natrafiłam na olx na:
1.Młynek do kawy NUOVA SIMONElli - profesjonalny za 700zl
2. Młynek do kawy żarnowy San Remo SRL. oraz
3. Rancilolio silve E za 1700zl
Czy wg Was coś z tego jest warte uwagi ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Grudzień 2018, 20:24:59 »
Malami sprawdź czy młynek twojego męża nadaje się do espresso. Jeżeli tak polecilbym ci kupić lepszy ekspres a młynek w późniejszym czasie. Mąż gdy ukręci kilka kaw sam dojdzie do tego a ręczniak zostanie do kawiarki. Młynek możecie kupić używany . Lelit grace jest już fajną opcją do domu. Możesz ustawić bardzo dokładną temperaturę , która dla każdej kawy jest inna.

Dziękuje bardzo za opinie ale jaki ekspres dokładniej miałeś na myśli pisząc „kup lepszy ekspres” ?
Młynek który obecnie posiadamy ma możliwość zmielenia ziaren na dowolna grubość stary drewniany ale z pełna regulacja - przynajmniej tak mi się wydaje, znajomi do tej port pukający u mas napój Bogów zawsze chwali męża - no chyba ze nie chcieli mu robić przykrości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Grudzień 2018, 20:35:11 »
Problem tkwi nie tylko w kwestii zmielenia na dowolną ale dokładnie ustawioną grubość mielenia ale także w powtarzalności. Ręczny, stary, drewniany nie da rady zmielić powtarzalnie i odpowiednio pod espresso.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Kangur Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Lelit Grace, AP, mokka
  • Młynek: Quamar M80e, nivona 130,
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Grudzień 2018, 09:18:31 »
 :bry:
Ja ostatnio macałem Lelit Anita PL042EMI. Kupiłem na wyprzedaży - okazyjnie.
Jak to u mnie zwykle bywa - pobawiłem się a potem znalazłem ofiarę do obdarowania (siostra tym razem).
Byłem b. sceptycznie nastawiony ale okazja była taka, że żal było nie wziąć - no i się mile zaskoczyłem.
Jak pisałem wcześniej nie widzę w tym sprzęcie nic co by wskazywało, że ma być jakoś szczególnie awaryjny - wręcz przeciwnie - wykonany dość solidnie.
Widziałem też wcześniej w akcji bliźniacze pavoni combo i to było chyba to samo - jakoś mnie wtedy nie ujęło mimo sentymentu do marki ale to chyba sprawa 'baristy' była.

Ostatnio widziałem  ekspres LELIT KATE PL82T w outlecie na alledrogo. Miało tylko delikatnie pęknięty hopper  a cena bardzo atrakcyjna. 2500zł. Z tego co widzę oferta już znikła, ktoś kupił, ale poważnie się nad tym zastanawiałem (ostatecznie się nie zdecydowałem). Hopper mozna było kupić coś za 70 zł z włoskiej strony.  Dla mnie to była dobra okazja. Ostatecznie jednak postawiłem na odrębny młynek.

Teraz widzę jeszcze jedno, dostępne za 3500 z likwidacji sklepu.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2018, 09:21:19 wysłana przez Kangur »

UJK-MP

  • Gość
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Grudzień 2018, 11:28:43 »
Budżet 2500. A może: Ascaso i 1 + nową Gaggia classic lub Fiorenzato Eco  + używana kolba. A jak przybędzie w przyszłości kasy, zawsze można dokonać modyfikacji zakupowo-sprzedażowych.
Pozdrawiam

Offline Kangur Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Lelit Grace, AP, mokka
  • Młynek: Quamar M80e, nivona 130,
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Grudzień 2018, 09:54:56 »
Budżet 2500. A może: Ascaso i 1 + nową Gaggia classic lub Fiorenzato Eco  + używana kolba. A jak przybędzie w przyszłości kasy, zawsze można dokonać modyfikacji zakupowo-sprzedażowych.
Pozdrawiam
Zapytaj sie Janusza może ma ciekawą promocje na Ascaso i-bar 15. To Fiorenzato F4 nano czyli prawie to samo jak Eko z kilkoma dodatkami.

Ups... dopiero po chwili zauważylem ze budżet jest na zestaw.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2018, 09:57:09 wysłana przez Kangur »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi