Autor Wątek: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?  (Przeczytany 12194 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Grudzień 2018, 11:08:52 »
Ale zajezdznia. Spróbuj z inną suwmiarką, ta jest kompletnie nieczytelna...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Grudzień 2018, 11:31:54 »
Dzieki wielkie. Ten watek widze ze to temat rzeka ale moze uda mi sie choc troche przeczytac:) jesscze musze ogarnac przerobke mlynka zeby jakos dalo sie sypac do kolby bo to standardowe co mam w m5 to dramat na te porcje...
Czy tamper powinien mieć 58 czy 78mm? Bo mierzy mi tyle ale przy ubijaniu bokami wychodzi kawa jak daje 14g. Narazie mam ten plastik fabryczny
Na zdjęciu nie widzę, ale suwmiarka powinna mieć drugą podziałkę na ruchomym ramieniu, drugą dolną skalę. Dolna skala powinna mieć jedenaście kresek, które należy odczytywać jako 0 na skrajnej lewej i 10 na skrajnej prawej. Odległość między skrajnymi kreskami powinna mieć 9mm. Odległość między ramionami suwmiarki odczytuje się poprzez odczytanie na górnej skali wskazania przez dolne 0. Jeśli dolne 0 nie pokrywa się idealnie z kreską na górnej skali to należy odczytać z górnej skali wskazanie najbliższe po lewej stronie od 0 a następnie sprawdzić na której kresce dokładnie pokrywa się dolna skala z górną. W tym miejscu należy odczytać dziesiąte milimetra z dolnej skali.

Ale takie rzeczy to mnie uczyli na pracy technice w podstawówce :-P

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Grudzień 2018, 11:47:48 »
Przeciaglem ta slabo widoczna linie i wypelnilem rowek czarnym mazakiem. Juz nie bede mial problemu.
No moze na technice ale kiedy to panie bylo...:D jak czegos nie uzywa sie czesto wylatuje z glowy:)

Jesli robie pojedyncze espresso to daje to sitko na jedno tak? Jesli dam tam  ok 7g kawy to przelaniu i zatrzymaniu zostaje woda w pf - sitko do cremy

« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2018, 11:59:50 wysłana przez minero »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Grudzień 2018, 11:50:47 »
Zrób test monety zatem.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #79 dnia: 17 Grudzień 2018, 11:10:00 »
Zrób test monety zatem.
w sensie:
Doza 1:2, czyli jeśli z metody na monetę wyjdzie 16g, to napar powinien mieć 32g;
Czas parzenia 25-30 s od załączenia pompy.
tak? musze miec jeszcze jakas miarke, musze zmierzyc jakiej pojemnosci mam filizanki do espresso.
a ile ml powinno miec? czy to bez znaczenia, liczy sie waga? zauwazylem ze u Was jest duzo piany i malo naparu i po nalaniu piana znika i napar rosnie. Ja mam mala ilosc painki od samego poczatku na gorze i to sie nie niewiele zmienia. Musze znalezc jakas szklaneczke przezroczysta latwiej bedzie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #80 dnia: 17 Grudzień 2018, 11:48:58 »
Mililitry nie są ważne jeśli ważysz napar.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Grudzień 2018, 11:58:47 »
I nie piana tyko la crema

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #82 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:04:04 »
Mało piany  :ups: cremy więc może mało świeża kawa.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:17:45 »
Mało piany  :ups: cremy więc może mało świeża kawa.

a to tez mozliwe bo schodze w kawy aktualnie ze swoich zapasow, Ta co mam to prezentowy jakis starbucks z usa wiec zwykla sieciowka. Niestety byl kg a jako ze jeszcze nie mam wygorowanych smakow to mysle ze spokojnie moge sobie wypic poki mi smakuje :D

W sumie moze rzeczywiscie zle sie wyrazilem ze to crema a nie piana bo nie widac pecherzykow powietrza :D

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:25:36 »
Crema nie jest pianą, bo nie tworzy się przez spienienie kawy. To taki dziwny twór, roztwory koloidalne, emulsje, takie tam.

UJK-MP

  • Gość
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Grudzień 2018, 16:28:44 »

Pomóżcie ludziki kochane, bo sama nie wiem jak żyć. Nie sądzę by mąż zamierzał ogarnąć kolbę więc dla niego przewiduję wykorzystanie ESE podczas mojej nieobecności


Witaj Olu!

Jaka wielka szkoda, że nie zetknęliśmy się na forum wcześniej, a miałbym dla Ciebie idealną, banalną propozycję! Po prostu sparowalibyśmy naszych małżonków (moja Żona pije z rana zalewajkę polaną z lodówki mlekiem!, kawę wcześniej Jej mielę do puszki, później drugą kawę: cappuccino lub late już ja Jej robię) i połączylibyśmy nasze siły finansowe kupując wypasiony, idealny sprzęt! A potem już tylko żyć i nie umierać... byśmy się raczyli nawzajem perfekcyjną kawą.

Pozdrawiam!

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Grudzień 2018, 16:37:42 »
A potem już tylko żyć i nie umierać... byśmy się raczyli nawzajem perfekcyjną kawą.

To są internety, Ola może być w rzeczywistości dwumetrowym, wytatuowanym chłopiskiem ;) A wtedy zamiast perfekcyjnej kawy będziesz miał zmarszczone kakao  :hihihi:



Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #87 dnia: 17 Grudzień 2018, 16:51:56 »
Tak, a UJK-MP może nazywać się Gregorius czy inny mecenas ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #88 dnia: 17 Grudzień 2018, 17:43:28 »
A potem już tylko żyć i nie umierać... byśmy się raczyli nawzajem perfekcyjną kawą.

To są internety, Ola może być w rzeczywistości dwumetrowym, wytatuowanym chłopiskiem ;) A wtedy zamiast perfekcyjnej kawy będziesz miał zmarszczone kakao  :hihihi:
Tekst końca roku

UJK-MP

  • Gość
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #89 dnia: 17 Grudzień 2018, 18:09:51 »
Miałem na myśli wyłącznie degustację kawy a nie ciała, ale jak widzę  głodnemu zawsze na myśli...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi