Autor Wątek: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?  (Przeczytany 12708 razy)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 443
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Listopad 2018, 13:57:53 »
" sensowny automat to od czterech tysięcy"
No, coś mi się wydaje, że to nawet nie jest kłamstwo :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Listopad 2018, 14:11:54 »
że sensowny automat to od czterech tysięcy w górę.
Pokaż którychś z bardziej wypasionych modeli Jury.

A jak masz taką możliwość, to daj spróbować kawy z tych samych ziaren z automatu i ekspresu. Sama zauważy różnicę.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Listopad 2018, 14:15:04 »
Ja żonie kupiłem najtańsze Nespresso. Wszyscy zadowoleni.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Listopad 2018, 14:20:08 »
Wszyscy zadowoleni.
Abstrahując od ceny pojedynczej kawy, to faktycznie jest to sensowne.

@pj.w - kapsułka nespresso ma tylko 5g kawy, a „espresso” z niej zrobione ma 40ml (a ekspres ma zaworek super crema). Ty sypiesz pewnie z 16 gramów na 32ml (fakt, Twoja kawa jaśniej palona). Nikt nie narzeka na lurowatość wyniku?
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2018, 14:31:31 wysłana przez Krakus »

Halik

  • Gość
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Listopad 2018, 15:24:47 »
Ewentualnym rozwiązaniem mogą być kapsułki wielokrotnego napełniania - do moich wchodziło 7-9 gramów kawy, no i zaleta taka, że sypałem tam świeżo zmieloną i jaką sam chciałem.


Edytka:
bo mi zona meczy

A dlaczego Twoja żona meczy? o_O

:P

Sorki, nie mogłem się powstrzymać.  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2018, 15:27:44 wysłana przez Halik »

Offline Ola

    • nie dotyczy
  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Kawiarka, French Press
  • Młynek: Graef CM 900
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Listopad 2018, 15:32:01 »
Wszyscy zadowoleni.
Abstrahując od ceny pojedynczej kawy, to faktycznie jest to sensowne.

@pj.w - kapsułka nespresso ma tylko 5g kawy, a „espresso” z niej zrobione ma 40ml (a ekspres ma zaworek super crema). Ty sypiesz pewnie z 16 gramów na 32ml (fakt, Twoja kawa jaśniej palona). Nikt nie narzeka na lurowatość wyniku?
Cena pojedynczej kawy? Policzmy!
16g niezłej kawy kosztuje 100zł/kg, może być więcej.
Zakładam że na doppio zużywamy 16g. Z kilograma namotamy zatem 62.5 porcji, uwzględnijmy więc porcje. 100zł za ten nasz kilogram kawy / 62 doppio = 1.61zł za porcję.
Ok, powiecie porównuję espresso z doppio. To podzielmy sobie nasze 1.6zł na pół i wyjdzie nam cena espresso. Nespresso może wyjdzie nam drożej.. chyba że pójdziemy w zamienniki, niektóre nawet udane.. oceńmy tylko jakość naparu (już o zakupie sprzętu nie wspomnę w moich radosnych obliczeniach, bo rachunek ekonomiczny jeszcze bardziej będzie kierował nas w kapsułki..).

Wracając do meritum. Lelit Anna to był bardzo udany wybór. Jeżeli wersja bez pidu i manometru jest równie fajna to polecam (choć zostaje kwestia młynka...)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Listopad 2018, 15:58:09 »
Zaraz wyjdzie, że polecam Nespresso ;)
Ja tylko uważam, że w tym konkretny przypadku, lepiej wyjdzie kupić prostą kolbę + dla łatwości użycia kapsułkę (400 zł, w tym 100 na kawę), niż jakiś automat. Ot co.
Nespresso, nie zrobi espresso, inne ratio, inna ekstrakcja, wszystko inne. Ale dla 90% populacji jest to OK kawa. Plusy przesłaniają minusy, szczególnie jeżeli porównuje się to z automatem.

A co do ceny kawy. Zależy jak na to patrzysz, jak na cenę kilograma to w Nespresso jest kosmiczna. Tylko im pogratulować efektywności, ale mają też koszty, zobacz na reklamy, salony etc... Jak patrzysz na cenę filiżnaki to już wychodzi 1,6-2 zł. Obawiam się, że niektóre kawy które parzymy wychodzą drożej za filiżankę.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Listopad 2018, 16:00:58 »
a to jeszcze inaczej :) a automat w podobnej kwocie z mlynkiem jest jakikolwiek sens cos dobrego dostac? bo mi zona meczy ze wolala by automat co przyznam ze nie bardzo mi pasuje :D

Jak żona lubi naprawdę dobrą kawę to przekonaj ją, że kolba wcale trudna w używaniu nie jest. Ty będziesz ustawiał młynek, ona ma tylko do zrobienia: zmielić, ubić,  odpalić ekstrakcję, spienić i wlać mleko. Przy ustawionym sprzęcie (młynek) to naprawdę nietrudna czynność. Moja żona nie będąca takim zapaleńcem jak ja w ten sposób używa w domu ekspresu i tylko się cieszy, że sama robi lepszą kawę niż większość kawiarni.

No chyba, że z innego względu chce automat, np. zajętości blatu roboczego. To juz inne argumenty są potrzebne.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Listopad 2018, 16:45:56 »
Powiem Wam ze ciezko o argumenty.. chyba chodzi l atwosc przyrzadzania kawy, ze wciskasz przycisk i tylko podstawiasz kubek. Z jednej strony prosciej choc jakby nie patrzac codziennie ma kawe gotowa z kawiarki zrobiona przeze mnie rano :D Chyba ze wspomniala o czyszczeniu kolby itp za kazdym razem a w ekspresie automatycznym nie trzeba tego robic po kazdym uzyciu. Mysle ze w tym momencie argumenty sie juz koncza. Nic sprobuje pogadac i uzgodnic moze jakas wspolna wersje :) Niby pomysl z kaspulkami jest ok, ale to kolejna rzecz wg mnie zbedna ktora stala by takze na blacie. Latwiejszy bylby wybor jesli to bylo by tansze a ze to koszty nie mowiac juz o dobrym mlynku do tego ktory jak sie naczytalem kosztowac powinien wiecej niz ekspres to juz kosmos dla mnie. Lubie dobra kawe ale jak czytam te wypowiedz to wydaje m isie ze chyba sie nie znam na smaku. Jesli kawa z kawiarki na gazie mi smakuje to mysle zew  ekspresie zrobie ja lepiej i bedzie choc troche lepsza mimo slabego mlynka. Do takich ekspresow kolbowych mieli sie drobno kawe jak najdrobniej?  jak to wyglada? Nie ma ktos ew jakiegos elektrycznego mlynka uzywanego w rozsadnej cenie do sprzedania gdzie zarna beda jeszcze troche zyc?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Listopad 2018, 17:00:03 »
W takiej sytuacji zdefiniujcie potrzeby. Co ważniejsze: smak kawy, łatwość przygotowania czy może nakład na utrzymanie w czystości sprzętu - zwykle jest coś za coś. Jeśli smak kawy, to pytanie co wam smakuje - w takiej sytuacji, żeby spróbować co możesz wykręcić z dobrego młynka i kolby - wybierzcie się do dobrej kawiarni w mieście (*dobre* kawiarnie znajdziesz w wątkach dedykowanych na tym forum) i zobaczcie czy to jest to.


Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 443
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Listopad 2018, 17:17:08 »
wspomniala o czyszczeniu kolby itp za kazdym razem
eee, wystarczy przepłukać wodą po wybiciu ciastka i już. 20 sekund.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Listopad 2018, 18:45:39 »
Ja robię jeszcze flush i czyszczę prysznic mokrym ręcznikiem papierowym, ale trwa to drugie 20 sekund

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Grudzień 2018, 14:50:24 »
Jesli kawa z kawiarki na gazie mi smakuje to mysle zew  ekspresie zrobie ja lepiej i bedzie choc troche lepsza mimo slabego mlynka.
Niestety może tak nie być. Kawiarka, to jednak całkiem sprytne (gdy dobrze obsłużone) urządzenie, a ekspres, to tylko ekspres, żadne czary się tam nie dzieją. Podgrzać i podać wodę ekspresu jest zadanie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2411
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Grudzień 2018, 17:10:49 »
Podgrzać i podać wodę ekspresu jest zadanie.

Tak mistrzu Yoda <(-_-)>  :mrgreen:

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Pierwsza kolba do 2k. Gaggia Classic?
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Grudzień 2018, 19:59:43 »
Antonio ostatnio też "Yodził";-))

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi