Autor Wątek: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy  (Przeczytany 15409 razy)

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Wrzesień 2018, 11:22:53 »
Proszę czytać ze zrozumieniem

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Wrzesień 2018, 12:16:30 »
Uzależnienie to zaburzenie psychiczne. Każdy uzależniony nie ma kontroli nad swoim życiem . Nie potrafię szanować ludzi uzależnionych, szczególnie jeśli w grę wchodzi zdrowie. Nie potrafią sami się szanować - nie zasługują na szacunek innych
Używki to zdradliwe substancje, ingerowanie za ich pomocą w pracę własnego mózgu (z defninicji: "Używka – substancja wywierająca określony wpływ na organizm (najczęściej na ośrodkowy układ nerwowy)[1]") może być mocno ryzykowne. Zobaczcie taki eksperyment społeczny - zaproponowano bezdomnym alkoholikom: pracę, mieszkanie i 200tys.zł na start pod warunkiem zerwania z nałogiem. Ktoś zgadnie co wybrali?
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2018, 12:40:11 wysłana przez grex »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Wrzesień 2018, 12:44:15 »
@Uke7
Piękny i mądry wywód. Zgadzam się w pełni.Jednak uzależnienie od tego, co sprawia nam przyjemność i nie odbija się negatywnie na otoczeniu  jak alkohol i nikotyna, wcale nie jest łatwe do rzucenia.
Uzależnienie psychiczne jest na pewno łagodniejszą formą od fizycznego, co nie znaczy, że łatwo się go pozbyć.
Miałem plan, by nie pić kawy przez cztery miesiące i co? Wytrzymałem miesiąc.
Robię kawę codziennie żonie i czasem ten czarujący zapach, wspomnienie boskiego smaku espresso gęstego jak smoła zaczaruje mnie i wypijam kawę.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Jak to inaczej zrozumieć? Chyba, ze trzeba wziąć poprawkę na interpunkcje, ale to już nie moja wina


@grex ale to nie tylko używki. Znajomy ostatnio był zmuszony zwolnić jednego pracownika, bo spędzał około 2-3 godzin grając w gierkę online. Gość jest pp czterdziestce i ma dwójkę dzieci na utrzymaniu, a jednak ma tak upośledzony umysł tymi gierkami, ze nie zważa na rodzine i jej postawowe potrzeby.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2018, 12:49:29 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Wrzesień 2018, 18:16:58 »
Miałem plan, by nie pić kawy przez cztery miesiące i co? Wytrzymałem miesiąc.
Robię kawę codziennie żonie i czasem ten czarujący zapach, wspomnienie boskiego smaku espresso gęstego jak smoła zaczaruje mnie i wypijam kawę.

To jest właśnie kwestia silnej woli i odpowiedniego podejścia.
Jeżeli nam na czymś bardzo zależy to jesteśmy w stanie to zrobić i trzymać się dokładnie zadanego sobie planu.
Niestety łatwiej jest nam się poddać i iść za tym co przyjemne, aniżeli trwać w danym założeniu.

Offline Krocek

  • Wiadomości: 11
    • Ekspresy do kawy
  • Ekspres: Krups EA 850B
  • Młynek: Krups
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Październik 2018, 11:22:30 »
Kiedyś czytałem o osobach, które rezygnują z picia kawy i przechodzą na yerba mate. Nie wiem na ile to jakaś moda czy trend ale po spróbowaniu yerby w życiu nie pójdę tą drogą.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Październik 2018, 13:08:59 »
yerba ma swój specyficzny posmak, nie każdemu pasuje. Mnie też odrzuciła, choć pewnie kiedyś znów spróbuję.

Co innego z herbatą speciality, wrażenia smakowe o niebo lepsze a gatunków i sposobów obróbki jest cała masa, samo poznawanie podstawowych typów z każdgo gatunku starczy na kilka lat zabawy.
Bardzo fajnie smakuje też kawa zbożowa, szczególnie ta tradycyjna, nie rozpuszczalna. Poza popularną Inką na polskim rynku dostępnych jest kilkanaście różnych smakowo mieszanek.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2018, 13:16:35 wysłana przez grex »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Październik 2018, 19:53:08 »
czyżby forumowy wątek zainspirował baristę z Czajnikowego.pl?
Zrobił on niedawno ekspreryment gdzie przez 2 tygodnie codziennie pił kawę w ilości 3-5 a chwilami i 7 filiżanek a potem całkowicie odstawił ją na tydzień. Zobaczcie jak opisał swoje problemy ktoś kto na kawie speciality się zna, lubi i pije ją od dawna: https://youtu.be/r3kDMYWzofw?t=656

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Październik 2018, 19:56:07 »
Pierdoły prawi cera mu się zepsuła dajcie spokój  :doh:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Październik 2018, 20:27:40 »
To kolejny antykawowy tekst autorstwa @Grexa i szczerze mówiąc mam ich już dość. Nie wiem też, jaki on ma interes w tym, żeby zniechęcać ludzi do picia kawy. Co do przedawkowania kofeiny, to jest to sprawa indywidualna. Tyle filiżanek, co w tym materiale, piję codziennie od wielu lat i nie zauważyłęm żadnych niekorzystnych objawów. Do picia kawy się nie zmuszam, może dlatego jeszcze nie przedawkowałem. A co do @Grexa, to niech przestanie pie...lić na ten temat :picardpalm:. Jak się sam kiedyś przyznał - "zszedł do jednej kawy w tygodniu", więc będzie żył.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Październik 2018, 20:56:41 »
Nie mam żadnego interesu ani za, ani przeciw, nie jestem związany z biznesem kawowym ani żadnym innym. Nie rozumiem czemu się mnie wciąż czepiasz, nie interesują cię aspekty zdrowotne to nie zaglądaj do takich tematów. Dyskutujemy o przeróżnych sprawach związanych z kawą i z innymi tematami, po to chyba jest forum skoro ma w nazwie WSZYSTKOo kawie a nie "tylko-to-co-fajne-w-kawie-a-o-reszcie-nie-wolno-pisać". Nic nie poradzę że trafiam na takie materiały, jeśli ktoś interesuje się tematami związanymi z żywieniem to trudno zresztą na nie nie trafić. Kawa ma swoje dobre i złe strony.

Czyżby to było forum, gdzie o kawie wolno pisać tylko i wyłącznie dobrze, napędzając sprzedaż i spożycie?
A z resztą opinii co - cenzura?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Październik 2018, 20:59:40 »
Kawa wypita w nadmiarze zaszkodzi, tak samo jak wypicie np nadmiaru mleka, czy zjedzenie nadmiaru marchewki. Wypij dziennie 3 litry mleka, opisz efekt, ale nie mów że mleko jest szkodliwe. Zjedz dziennie 3 kilo surowej marchwi i też opisz efekt - będzie ciekawy, ale nie możesz wysnuć wniosków że marchewka jest szkodliwa dla twojego układu trawiennego..

Kawę tolerujesz w jakieś tam ilości i tyle. Prawda jest taka, że szkodzi Ci prawdopodobnie reszta Twojej diety. Sam kiedyś się tym zainteresowałem, zmieniłem nawyki żywieniowe, czytam etykiety produktów, jem co 3-4 godziny zbilansowane posiłki - efekty są pozytywne.

Ja pije 4-6 filiżanek dziennie, czasem mniej. Jak nie mam czasu, to kawy nie robię, bo mam coś "do roboty". Na dripa potrzebuję spokoju i chwili czasu, aby rozpocząć ten rytuał i przeprowadzić go odpowiednio - czas, waga, polewanie. Espresso częściej - bo szybciej.

Jeżeli kawa miałaby uzależniać, to w jaki sposób? - ja jakoś nie robię kawy z "byle czego, byle była" jak alkoholik czy narkoman na głodzie.. Często odmawiam sobie kawy - np teraz chętnie wypił bym dripka z keni, bo mam juz wolny czas - dzieci śpią, dom ogarnięty. Ale kawy nie robię, bo jest za późno. Czy alkoholik mówi - "nie piję browarka, bo jest piątek wieczór, lepiej się zajmę czymś innym?"

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Październik 2018, 21:00:27 »
To nie jest dyskusja. Linkujesz wciąż, także pseudonaukowe, materiały dotyczące szkodliwości kawy i próbujesz tym na siłę zainteresować innych. A innym kawa nie szkodzi.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Październik 2018, 21:04:52 »
grex nawet jak napisze że 2+2=4 to i tak mu nikt nie uwierzy niestety ciągłe linkowanie jakiś opowiadań o szkodliwości kawy już mnie nawet nie śmieszy.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Październik 2018, 21:11:19 »
przeglądając Youtube i różne blogi coraz częściej natykam się na filmy/artykuły zachęcające do całkowitego zaprzestania picia kawy i rozlicznych płynących z tego korzyści. Na Youtube są dosłownie setki tego typu filmów, w których zwykli ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami z czasów kiedy pili kawę, najpierw okazyjnie, potem częściej aż w końcu codziennie (niekoniecznie wielkie ilości, zwykle 2-4 dawki), i jak zmieniło sięich życie po tym kiedy postanowili zerwać z nałogiem.

A ja trafiłem na jutubie na mnóstwo filmów o płaskiej Ziemii... czy to znaczy, że to prawda?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: rezygnacja z kawy - nowy trend społecznościowy
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Październik 2018, 21:19:10 »
To forum jest dla ludzi, którzy lubią kawę przyrządzać, pić i czytać o niej miłe rzeczy. A Ty, od początku bycia na forum, znajdujesz wyłącznie artykuły o szkodliwości kawy. Kilka razy Ci pisałem, że jak się boisz kawy, to jej nie pij, umrzesz zdrowszy. Znam sporo osób pijących kawę w dużych ilościach i żadna z nich nie ma z tego powodu problemów. Dlatego denerwuje mnie jakieś strachajło, które samo praktycznie kawy nie pije, a często będzie pouczać innych o jej szkodliwości.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi