Autor Wątek: Melitta Aroma Fresch  (Przeczytany 4830 razy)

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Melitta Aroma Fresch
« dnia: 09 Wrzesień 2018, 10:41:30 »
Witam,
Ma ktos z was taki ekspres z wbudowanym mlynkiem? Pada mi mlynek delongi kg 79, severin ka 5700 ma takie wzery ze leje sie zimna woda, w drugim ka 5740 tak ktos wymyslil mocowanie termostatu ze sam wypada.
A ze nie mam jakichs wymagan wielkich co do kawy, mysle o ekspresie z mlynkiem, dlatego zastanawiam sie nad tym:
allegro.pl/ekspres-do-kawy-przelewowy-melitta-aroma-z-mlynkie-i7494445210.html#imglayer

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2018, 09:42:01 »
nie mam ekspresu z młynkiem, ale zapytaj @Deskowego o ten konkretny model, niedawno wprowadzili go do swojej oferty.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2218
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2018, 21:23:08 »
Ktoś wie coś więcej na temat tego modelu? Na blogu dyskowych jest dość pozytywna opinia, ale to niezbyt wiarygodne źródło, przecież nie będą pisali negatywnych rzeczy o produkcie który sprzedają.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2018, 22:22:59 »
Ja odpuscilem ten ekspres, dlatego ze kupilem nowy BEEM Superior za 160zl i okazal sie porazka. Zle dobrana skala mielenia, bardzo zle zrobiony program doboru ilosci kawy do ilosci wody. Uwazam ze wszystkie ekspresy tego typu beda dzialaly podobnie. Ale Melitta jest bardziej firmowa i moze byc lepsza.
Regulacja mlynka za pomoca srubowkreta :) o dziwo bardzo ponogla i przemial duzo lepszy niz np w delonghi 79. Ogolnie strata pieniedzy. Ale z drugiej strony mam awaryjny mlynek do przelewu i dzbanek do severina ka 5700

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2018, 22:30:15 »
Uwazam ze wszystkie ekspresy tego typu beda dzialaly podobnie.
A ja uważam, że jesteś w błędzie. Mam co prawda Aroma Fresh, mam też KA 5702(niesprawny niestety) i widać gołym okiem różnicę wykonania. Konstrukcyjnie też są spore, dlatego jedynym wspólnym mianownikiem jest to, że to ekspresy przelewowe. Akurat w przypadku dwóch moich jest ciut inaczej, bo mają certyfikaty ECBC, ale ekspres ekspresowi nierówny... Nawet sama stabilność temperatury.

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2019, 12:36:48 »
Mam co prawda Aroma Fresh
Mam prośbę - czy mógłbyś zobaczyć jaką konstrukcję w tym ekspresie ma dysza przez którą woda wylewa się na kawę, a konkretnie - ile ma ona otworów? Pytałem po różnych sklepach i w dwóch mi napisali że ma 1 otwór, ale w jednym - że 3 otwory... W jednym przynajmniej wszyscy się zgodzili - że ekspres nie ma preinfuzji... 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2019, 13:15:21 »
Kurde, pomyliłem się. Mam Aroma Signature Deluxe.

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Melitta Aroma Fresch
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2019, 13:17:49 »
Ok. W tej chwili drugi sklep mi napisał, że otwory są 3... Jakby ktoś miał ten ekspres i mógł to sprawdzić, byłbym wdzięczny ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi