Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Młynki / Odp: Ręczny młynek do espresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kawosz17 dnia Dzisiaj o 08:41:54 »
Kupiłem uchwyt na wiertarkę, z myślą zamocowania młynka. Dopiero raz użyty, ale myślę że na pewno ułatwi mielenie jasnopalonej kawy do espresso. Kupiłem akurat na Temu (dają dużo kuponów, ale strasznie 'spamująca' aplikacja). Przykładowy link (jakoś nie mogłem dokładnie tego swojego skopiować)
 https://share.temu.com/3ebOoiyDgJA
Uwaga, bo są też podobne ale z mniejszą średnicą. Ten podwójnie regulowany jest ok
2
Przygotowanie kawy / Odp: Nowy w tym świecie potrzebuję pomocy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 08:09:55 »
Jeśli napar jest kwaśny, to może być kwestia wielu rzeczy zaczynąjąc od pH wody i wygrzania ekspresu oraz portafiltra, poprzez skład ziaren i sposobu wypalenia kończąc na przemiale i zaparzeniu kawy. Jeśli chodzi o to co Ty możesz zrobić, to przeważnie pomaga drobniejszy przemiał / wyższa temperatura / wyższe ratio czyli przepuszczenie więcej wody przez kawę. Najlepiej zmieniać jedną rzecz na raz. Pomocny może być espresso compass:
https://www.baristahustle.com/blog/the-espresso-compass/
3
Zakupy przez internet / Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez anulka0101 dnia Dzisiaj o 07:47:14 »
Nie wypowiadałam się na tym forum po prostu czytając interesujące mnie ciekawostki. Jednak w tym momencie nie mogę nic nie napisać. Wg mnie wtrącanie się administratora w rozstrzygnięcie sporu jest bezzasadne. Skoro Pan złożył skargę do UOKIK to niech oni to rozpatrzą (pomimo, że czytając to wszystko mam swoje zdanie na ten temat...). Czytając ten wątek a w nim wypowiedzi obu stron (chociaż wypowiedź strony, która spór zaczęła jest bezsensowna - zero argumentów tylko typowe "szczucie" sprzedawcy bo jestem niezadowolony ale... nic więcej). Wygląda to tak, że Pan kupił ekspres nawiasem mówiąc w świetnej okazyjnej cenie, dostał gratisy o wartości kilkuset złotych. Pomimo informowania go przez sprzedawcę o opóźnieniu w dostawie z określonych powodów ten zaczął mu "spamować" chyba wszystkie konta na allegro pomimo zakupu poza tym portalem. Sprzedawca informuje, że kupującemu nie pasował NPF który otrzymał gratis (gratis jak Ci się nie podoba to go sprzedaj, oddaj komuś nie wiem zrób co chcesz ale gratis to jest coś co dostałeś za darmo). Spór o jakąś różnicę w cenie o 2 zł czy 100?? Ciężko to zweryfikować ale nie znamy całej sytuacji jednak te rozbieżności są wątpliwe, zresztą jak klient nie chce to niech nie kupuje w takiej cenie i kupi u innego sprzedawcy. Bo wygląda to tak, że mamy tu typowego "Janusza" kupił tanio ekspres (baaardzo tanio), dostał gratisy i jak już dostał palec to chciał całą rękę czyli kupić jeszcze coś i pewnie też poniżej ceny zakupu najlepiej też za darmo. Teraz z tego co widzę w innym wątku nagle sprzedaje ekspres bo żonie nie spasował (kupił go taniej niż sprzedaje.... - no czysty zysk). Napisał zapytanie czy ukarzecie sprzedawcę, pomożecie mu odzyskać pieniądze po zwrocie towaru?? Sorryyy ale coś tu nie gra. Jeżeli kupił ekspres to przecież miał jakiś termin na zwrot. Skoro tego nie zrobił to domniemam, że termin minął. No chyba, że chce zwrócić "gratisy" i jeszcze na tym zarobić?? Żona poużywała ekspres a teraz Pan chce go zwrócić bo jej nie pasuje i odzyskać pieniądze?? Ten Pan chyba wychodzi z założenia, że dalej panuje zasada "klient nasz pan" a sprzedawca musi znosić fochy itp.. Chyba musze teraz ja zwrócić do sklepu buty, które niedawno kupiłam bo mi nie spasowały a co tam, że je używałam.... kasę odzyskam a sprzedawca niech sobie sprzeda te używane.... Widzę, że Pan zrobił "gówno-burze" o nic. Zostawmy takie sprawy UOKIK a nie wtrącajmy się w takie bzdurne spory. A administrator powinien wg mnie wątek zakończyć albo wręcz usunąć bo mamy przykład typowego szkalowania sprzedawcy, który jak widać się broni.... i nie ważne jaka jest jego historia na forum... a jeżeli już mamy kogoś ukarać to zastanówmy się kogo...
4
Ekspresy kolbowe / Odp: Pierwsza kolba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kris1772 dnia Dzisiaj o 07:41:32 »
Ten młynem poza zewnętrzną regulacją ma jeszcze regulację wewnętrzną, która pozwala na drobniejsze/grubsze mielenie - jak wykrecisz wewnętrzne żarno to wyciągając rączkę z tego żarna jesteś w stanie przekręcić je w jedną lub drugą po to żeby mielić drobniej lub grubiej, na wewnętrznej krawędzi powinno być widać cyfry i strzałkę, która pokazuje w którą stronę należy przekręcić dla danego mielenia.
5
Przygotowanie kawy / Odp: Nowy w tym świecie potrzebuję pomocy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dale Cooper dnia Dzisiaj o 07:29:46 »
Co zrobić z zbyt kwaśną kawą? Jest tak kwaśna,  że ścina mleko sojowe. Pacjent to Gwatemala z Kawepale z V60.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

6
Ekspresy kolbowe / Odp: Pierwsza kolba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia Dzisiaj o 02:28:45 »
Jakieś konkretne ustawienie górnego żarna ?
Nie wiem syn mi to zrobił po obejrzeniu jakiegoś filmiku

Jka
7
Ekspresy kolbowe / Odp: Pierwsza kolba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kaamel dnia 24 Kwiecień 2024, 23:19:07 »
I poszukaj filmików i przestaw żarna w tym wbudowanym młynku będzie Ci łatwiej zmielić pod espresso i nie tylko.

Jakieś konkretne ustawienie górnego żarna ?


III Może i najważniejsza nie pchaj się z tym ekspresem w koszty - pobaw się i sprzedaj.

Taki właśnie jest plan, wpadł za 6 stówek więc potraktowałem to jako idealną okazję do nauki/zabawy espresso.
8
Kawa / Odp: Ceny kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia 24 Kwiecień 2024, 23:06:20 »
Z kakao to samo. Problem w dwóch kluczowych krajach gdzie się je uprawia
9
Kawa / Odp: Ceny kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia 24 Kwiecień 2024, 22:59:18 »
Jak zwykle, wiatr w oczy. Jeszcze gorzej jest podobno z ziarnem kakao. W tej chwili popijam sobie napar z "kawy" z korzenia mniszka ;). Za bardzo słodki jest.
10
Ekspresy kolbowe / Odp: Pierwsza kolba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia 24 Kwiecień 2024, 22:50:18 »
macie jakieś dobre rady dla początkującego związane z tym konkretnie ekspresem ?

Ja jako że miałem taki ekspres SAGE mam takie rady.
I poszukaj filmików i przestaw żarna w tym wbudowanym młynku będzie Ci łatwiej zmielić pod espresso i nie tylko.

1 (40).jpg


II Dokup gdzieś w necie takie adaptery - kolba młynek w ten sposób ułatwisz sobie namielanie prosto do kolb

20210818_114837.jpg

III Może i najważniejsza nie pchaj się z tym ekspresem w koszty - pobaw się i sprzedaj.

Jka
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi