Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 139432 razy)

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #210 dnia: 19 Kwiecień 2016, 14:34:40 »
Kurde, bo oscar poziomy jest, to wszystko jasne :sciana:
:) jakby ktoś potrzebował fotki tego "extrahiper mega skomplikowanego" systemu to mogę wrzucić bo sam pamiętam jak szukałem po necie na jakiej zasadzie to działa to była lipa;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #211 dnia: 16 Maj 2016, 08:42:35 »
Na Festiwalu piłem 2 moje pierwsze w życiu soki z wyciskarki - jabłko z pietruszką oraz burak, cytryna i jabłko. Normalnie coś znakomitego! W efekcie nalegań mojej Małżonki... zaczynam rozpoznawać rynek. Chcę coś z dużym wlotem i łatwe do czyszczenia - wymyśliłem sobie KUVINGS BIG MOUTH B6000 - czy to sensowny wybór a może lepiej iść w stronę czegoś zdecydowanie tańszego?

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #212 dnia: 16 Maj 2016, 09:03:52 »
Jak chcesz łatwe do czyszczenia to rozglądaj się za poziomą. Moim zdaniem na dobrą wyciskarkę wystarczy 1200-1300 zł a szeroki wlot to dla mnie nie zaleta.

W młynie: ziarna

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #213 dnia: 16 Maj 2016, 09:04:51 »
Wydawało mi się, że to zaleta, bo unika się konieczności pokrojenia wszystkiego

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #214 dnia: 16 Maj 2016, 09:17:34 »
Masz blender Biochef, więc może warto wyciskarkę.
http://www.energiazdrowia.pl/pl/p/Wyciskarka-Soku-BioChef-Atlas-Whole-Slow-Juicer/312

Szeroki wlot to zaleta. Można jabłko wrzucić całe. Przy owocach cytrusowych świetnie daje radę.
Mycie to też nie jest problem.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #215 dnia: 16 Maj 2016, 09:19:12 »
pionowe zrobiono aby łatwo czyścić i były szybsze od poziomych (te są stare).
Pionowe max kilkanascie lat.

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #216 dnia: 16 Maj 2016, 12:10:41 »
Wydawało mi się, że to zaleta, bo unika się konieczności pokrojenia wszystkiego
tutaj trzeba wsiąść pod uwagę że to naprawdę nie jest zaleta. Uzysk jest wg mnie dużo mniejszy. Gdzieś fajnie napisano - jeśli dasz maszynie pracować w swoim tempie to wyciśnie ci najwięcej. Wsadzanie całych owoców na pewno temu nie służy.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #217 dnia: 16 Maj 2016, 12:46:42 »
No właśnie. Dziś przykładowo 8 marchewek, 1 granat, 2 małe pomarańcze, 1 papryka, 1 jabłko, kawałek imbiru + Oscar = 1,4 l soku
W młynie: ziarna

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #218 dnia: 16 Maj 2016, 13:21:47 »
Wydawało mi się, że to zaleta, bo unika się konieczności pokrojenia wszystkiego
to naprawdę nie jest zaleta. Uzysk jest wg mnie dużo mniejszy. Gdzieś fajnie napisano - jeśli dasz maszynie pracować w swoim tempie to wyciśnie ci najwięcej. Wsadzanie całych owoców na pewno temu nie służy.

w wirówce podobnie, im szybciej i więcej naraz - tym mniejszy uzysk soku. Trochę łatwiej jest może stopniować prędkość pracy, bo nawet wrzucając coś bardzo dużego można to zmielić powoli, wystarczy dociskać lekko albo wcale.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2016, 13:24:12 wysłana przez grex »

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #219 dnia: 16 Maj 2016, 15:02:06 »
w wirówce podobnie, im szybciej i więcej naraz - tym mniejszy uzysk soku. Trochę łatwiej jest może stopniować prędkość pracy, bo nawet wrzucając coś bardzo dużego można to zmielić powoli, wystarczy dociskać lekko albo wcale.
ale jak wsadzisz wielki owoc to nawet nie dociskając maszyna "ugryzie" dużo więcej za jednym razem niż jak dasz jakiś kawałek. Trzeba wyczuć maszynę - ewidentnie po kilku godzinach przy wyciskarce wiesz jaka jest jej prędkość optymalna wpychania owoców;) I jakoś nie jestem w stanie uwierzyć że przy takim samym ślimaku/sitku jak wciśniesz całe jabłko to będzie lepiej:D Dodatkowo po kilku próbach robienia soku można dojść do wprawy krojenia na bieżąco wiec w sumie to żadna strata czasu takie szykowanie owoców (krojenie). Bo i tak trzeba stać przy wyciskarce i tak. Czy mieli się całe jabłko czy tylko jeden kawałek;) Ja to widzę u siebie - ja robię 99,5% soków. Moja druga połowa taką samą ilość owoców mieli dużo dłużej bo najpierw wszystko kroi a później dopiero miele. A ja ze względu na spędzone dużo więcej czasu przy maszynie kroje na bieżąco i nie tracę cennych minutek;)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #220 dnia: 17 Maj 2016, 20:09:46 »
jak wsadzisz wielki owoc to nawet nie dociskając maszyna "ugryzie" dużo więcej za jednym razem niż jak dasz jakiś kawałek
tylko przy bardzo miękkich rzeczach, twarde (np. seler) się po prostu ślizgają po powierzchni tnącej i nie są rozdrabniane póki nie dociskasz, więc można wrzucać w całości i mimo to mielić powolutku. Trochę ma też wpływ regulacja obrotów i rozmiary - moje sito filtrujące jest z 10x (albo i lepiej) większe niż mikro sitkeczko oscara. Myślę, że rozmiar sit ma największy wpływ na to, że w poziomych trzeba ciąć na kawałki a pionowe daja radę bez tego.

Mimo to poziome wydają się ciekawym wyborem do częstego, codziennego korzystania. Mielą dłużej ale szybkość czyszczenia zachęca, żeby ich częściej używać do małych porcji. Mylę się?
Chcę jeszcze zapytać jak poziome radzą sobie z twardymi rzeczami - seler, pietruszka, marchew? Nie blokują się? Jest tam bieg wsteczny?

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #221 dnia: 17 Maj 2016, 20:14:48 »
Mam bieg wsteczny ale nigdy nie miałem potrzeby używać. Wszystko idzie jak po maśle.
W młynie: ziarna

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #222 dnia: 17 Maj 2016, 20:56:16 »
To może warto wrzucić w jeden post podsumowanie?
Na początek lub teraz.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #223 dnia: 17 Maj 2016, 21:02:16 »
Mam bieg wsteczny ale nigdy nie miałem potrzeby używać. Wszystko idzie jak po maśle.

ja raz bo wrzuciłem cały rabarbar-taki z 45cm:D a to jak wszystko co włókniste trzeba jednak deko poszatkować;) ogólnie twarde rzeczy to się w takim poziomku to milutko miele. Sto razy lepiej niż miękkie tematy. Bo miękkie owoce zapychają sitka.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #224 dnia: 20 Maj 2016, 09:53:57 »
Skończyło się jednak na tym Kuvingsie ;-) Pierwsze soki wypite i na razie pełnia szczęscia :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi