Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 139409 razy)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #180 dnia: 13 Kwiecień 2016, 23:48:32 »
przy takich produktach trudno żeby byly jakieś problemy, wszystko mięciutkie i słodkie, że aż szkoda przerabiać i wyrzucać miąższ.

Moja wirówka ma trochę ciężej, codziennie mieli półtora kilo selera, marchwi, pietruszki, kalarepy i innych takich, miękkie raczej jako dodatek smakowy do ww. Dziś udalo mi sie jeszcze podnieść uzysk soku do 74% wagi surowca. Ciekaw jestem jak by sobie z tym radziła wyciskarka, czy i ile razy wymagalaby przy tej ilości równie twardego surowca przeczyszczenia sita lub innych elementów z włókien, ile by trwalo mielenie i czyszczenie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #181 dnia: 13 Kwiecień 2016, 23:55:24 »
Grex Ty masz tak dużą rodzinę czy sam to wypijasz?
Ja nie robię na raz więcej niż litr soku. Nie zdarzyło mi się chyba żeby trzeba było czyścić w trakcie, jeśli tak to na samym początku przygody z wyciskarkami. Jak wypiję 350 ml soku to czuję się jakbym zjadł obiad :)

@mathu oczywiście że słodkie, ale uważałbym także z tym naturalnym cukrem ;)

« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2016, 01:52:07 wysłana przez krystians »

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #182 dnia: 14 Kwiecień 2016, 01:47:34 »
Jutro marchew, buraki i brzoskwinie, tak że Oscar będzie miał szansę się wykazać.

Robiliście już masło orzechowe?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #183 dnia: 14 Kwiecień 2016, 01:55:18 »
hehe burakom i marchwi cukru też nie brakuje. Popróbuj zielonych soków np z takimi składnikami jak szpinak, brokuł, seler naciowy, jarmuż itd.

Kiedyś chciałem spróbować i nawet kupiłem niesolone orzechy, ale w końcu zapomniałem :D

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #184 dnia: 14 Kwiecień 2016, 07:01:21 »
Żona robiła masło z orzechów ale w blenderze.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #185 dnia: 14 Kwiecień 2016, 11:31:16 »
Mam PJ600, jeszcze nie zatkałem go ale nie wsadzałem nic twardego. Zieleninę - jarmuż, szpinak, małe kawałki imbiru bez problemu przeciska. Co do sorbetów, to szczerze - póki co średnio to wyszło. Bardziej mus, albo wodno-lodowa papka. Trzeba trafić z temperaturą i samemu mrozić owoce bo w mrożonkach kupnych za dużo wody i lodu. Ale wierzę, że lody dałoby się ukręcić w tej maszynce i w końcu sorbet też :)


Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #186 dnia: 14 Kwiecień 2016, 11:56:06 »
masz tak dużą rodzinę czy sam to wypijasz?
Ja nie robię na raz więcej niż litr soku.
u mnie jakieś 1200ml na raz. Jeśli chodzi o ilość to soki z większości warzyw mają 2-3x mniej cukru niż z owoców, sycą znacznie mniej. Ja mam też trochę inne podejście - nie traktuję tego jako ciekawostkę smakową, ale jako element zdrowego odżywiania. Na jednym treningu wypocę średnio z pół litra płynu, a latem to i półtora litra. Jakoś to trzeba uzupełniać :) Zauważyłem, że po wprowadzeniu do diety większej ilości soków warzywnych organizm szybciej się regeneruje po wysiłku.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2016, 12:32:25 wysłana przez grex »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #187 dnia: 14 Kwiecień 2016, 18:08:38 »
nie byłbym taki pewien w przypadku np takich buraków, mają zbliżoną ilość cukru do jabłek czyli ok 10% masy :)
To oczywiste że organizm sięszybciej regenreuje, w końcu oprócz tego, że masz witaminy to woda z takiego soku jest lepiej przyswajana przez organizm.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #188 dnia: 14 Kwiecień 2016, 19:22:34 »
no wiedziałem że napiszesz o tym buraku :) Ale burak to wyjątek, reszta warzyw ma znacznie mniej cukru niż owoce.
Dla porównania zawartośc cukru w 500g: jabłko, gruszka, mandarynka, banan (50-60g) , burak (35g) , kalarepa, pietruszka, marchew, kapusta, pomidor, seler (4-22g)

W planach mam mus/sok z pokrzyw, mniszka lekarskiego (mlecza) czy czegoś takiego, ponoć chwasty są bardzo zdrowe http://www.pepsieliot.com/3-chwasty-lepsze-od-lekarstw/. Jakie zieleniny, oprócz dostepnego w handlu jarmużu/szpinaku/natki, sokujecie i gdzie je najłatwiej pozyskać w większych ilościach ?
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2016, 19:30:31 wysłana przez grex »

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #189 dnia: 14 Kwiecień 2016, 19:47:10 »
Możesz sobie zasiać trawę pszeniczną.
W młynie: ziarna

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #190 dnia: 15 Kwiecień 2016, 21:57:30 »
W jaki sposób ustawiać "moc wyciskania" w Oscarze?

Na co to w ogóle wpływa? Na ilość wyciskanego soku (wtedy zawsze należałoby ustawiać na 5, nie?) czy także klarowność? Wydaje mi się, że przy 5 mam gęstszy, bardziej grudkowaty sok (ale może mi się tylko wydaje).

Offline Winga

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #191 dnia: 16 Kwiecień 2016, 18:20:58 »
Ja mam sokowirówkę ale z tego co słyszę wyciskarka jest chyba lepsza

Offline podora66

  • Wiadomości: 1
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #192 dnia: 18 Kwiecień 2016, 11:58:09 »
Wyciskarka jest dużo lepsza od sokowirówki.
Sokowirówką pod wpływem metalowych ostrzy pod ogromną prędkością robi nam sok, wytwarzając ciepło.
Co za tym idzie - tracimy wszystkie ważne składniki odżywcze i zachodzi utlenianie.

Gdy dostała od męża jako prezent swoją wyciskarkę - Alfa 3G, miałam cały wykład o tym, czym różni się wyciskarka od sokowirówki i jak działa.
Jestem nią zachwycona, gdyż robię przy jej pomocy pyszne soki owocowo-warzywne, a mogę dodać nawet rożnego rodzaju zioła czy warzywa liściaste.
No i 12 lat gwarancji - to jest coś, czego większość innych firm nie oferuje.

No i do tego coś co uwielbiam - przystawka do lodów i musów.
Nie jest to może bardzo znana firma, ale robi naprawdę świetne produkty, porównywalne do dużo droższych urządzeń.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #193 dnia: 18 Kwiecień 2016, 12:18:24 »
 :hihihi:
Jak miło że na kawowym forum nowy użytkownik, bez przywitania, zaczyna od reklamy  :sciana:

A można by dyskretniej  :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2016, 12:20:28 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #194 dnia: 18 Kwiecień 2016, 14:38:20 »
Wyciskarka jest dużo lepsza od sokowirówki.
Sokowirówką pod wpływem metalowych ostrzy pod ogromną prędkością robi nam sok, wytwarzając ciepło. Co za tym idzie - tracimy wszystkie ważne składniki odżywcze i zachodzi utlenianie. Gdy dostałam od męża jako prezent swoją wyciskarkę - Alfa 3G, miałam cały wykład o tym, czym różni się wyciskarka od sokowirówki i jak działa.
podobne cuda wypisują masowo producenci i dystrybutorzy tych urządzeń w reklamach, ale zabawne jest, że żaden nie potrafi racjonalnie wyjaśnić gdzie się podziało to ciepło, skoro sok jest zimny.... :)
Co do utraty wartości odżywczych zdaje się wrzucałem już link do filmu gdzie sprawdzono tą hipotezę i wyszło że soki z obu urządzeń są niemal identyczne pod względem odżywczym a minimalnie niższą temperaturę miał sok z sokowirówki, a nie z wyciskarki:


Jeśli chodzo o wyciskarkę, którą w niezbyt wyszukany sposób usiłuje tu reklamować podora66 to przy cenie 2600zł jest to chyba jedno z najdroższych tego typu urządzeń. Reklamuje się je jako "najlepsza z wyciskarek" ale jako zalety nad innymi podawane są tylko: szeroki wlot na produkty i długa gwarancja. Trochę mało, żeby uzasadnić w czym ona niby taka najlepsza... Jest to mało popularna marka, w przeciwieństwie do Huroma, Kuvingsa, Omegi czy innych w sieci nie sposób znaleźć na jej temat zbyt wielu informacji. Testu praktycznego nie znalazłem ani jednego.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2016, 15:12:51 wysłana przez grex »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi