Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 140161 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Listopad 2015, 17:31:41 »
Mam ten blender z polskiego sklepu. Jest super.

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Listopad 2015, 18:44:03 »
Do domowych przetworów nie nada się, do tego lepsza będzie sokowirówka
Tylko z sokowirówki zupełnie coś innego wychodzi niż z wyciskarki wolnoobrotowej.
Jak dotąd nie mam się do czego przyczepić. Obsługa sklepu bardzo pomocna.
Jak do mnie przyjechał ten sprzęt z fabrycznie zamkniętej paczki wyjąłem pojemnik na sok (zewnętrzny pojemnik) i miał pęknięte dno. Zrobiłem fotę, wysłałem do nich info z opisem "znaleziska". Za tydzień czasu miałem nowe domu i przeprosiny do tego.
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #92 dnia: 26 Listopad 2015, 23:06:11 »
Tak, a jak ja zajechałem Atlasa to krzywili się i ledwie uznali gwarancję. W instrukcji piszą że po 30min pracy trzeba zrobić 15 min.  przerwy ja robiłem co 15 min. A wiesz ile ta maszynka jest w stanie wycisnąć w 15min. Z jabłek to co najmniej 5 litrów soku. I zajechałem poleciały uszczelniacze, łożyska.

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Listopad 2015, 00:05:26 »
Oooo.. Fajne info. :)
Ja co prawda robię max  2 litry soków, tyle żeby mi wszystko zeszło w ciągu jednego dnia. I chyba nigdy mi jednorazowo nie pracowała maszyna nawet 15 minut. Ale będę mieć na uwadze :D
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Grudzień 2015, 12:07:00 »
Czy są jakieś minusy pionowej wyciskarki? Argumenty przeciwko?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Grudzień 2015, 02:05:26 »
Pionowe chyba nie nadają się do tłoczenia olei itp. Niektóre, także te drogie, potrafią cieknąć od dołu przy robieniu soku z dużej ilości twardych warzyw.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Grudzień 2015, 02:13:46 »
Możesz rozwinąć o tym przeciekaniu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #97 dnia: 08 Grudzień 2015, 02:48:47 »
Jest to chyba kwestia uszczelnienia zbiornika. W każdym razie największe problemy miał sharp i inne firmy bazujące na tej samej konstrukcji (film poniżej) . W huromach też się czasem zdarza. Kilka razy samemu znalazłem trochę soku, po podniesieniu zbiornika w celu umycia. Oczywiście zatyczka była poprawnie umieszczona poniżej wylotu pulpy. 

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Marzec 2016, 10:59:27 »
Ja aktualnie używam prostego blendera butelkowego, proste i mega praktyczne urządzenie (maksymalna ilość substancji odżywczych, żadnych resztek, zero mycia) http://files.ishop.webnode.cz/200010508-6ac826cbc0/22340-A.jpeg ale niestety nie nadaje się on do wszystkich warzyw. Zrobi Smoothie z jarmużu/szpinaku z owocami i miękkimi warzywami + płatki/orzechy, ale soku z marchwi, selera nie wykona.

Mam zwykłą sokowirówkę, jednak pod kątem soku z twardych warzyw zacząłem interesować się wyciskarką wolnoobrotową od Huron/Kuvings pod kątem ewentualnego zakupu. Reklamuje się je jako lepsze od sokowirówek. Trafiłem jednak na porównanie wyciskarek szybko- i wolnoobrotowych. I tu zaskoczenie..... wbrew reklamom wolnoobrotowe ponoć wcale NIE są lepsze od szybkoobrotowych.

Porównanie topowych modeli obu konstrukcji wykazało, że obie robią podobną ilość soku, w zależności od konkretnego warzywa raz jedna zrobi więcej, raz druga. Ilość substancji odżywczych zachowanych w obu sokach okazała się podobna, tak samo ich trwałość, temperatura i oksydacja. Główną różnicą była szybkość pracy i hałas - szybkoobrotowe są szybsze + głośniejsze, a wolnoobrotowe: wolniejsze + cichsze.

A czy Wy mieliście okazję porównać obie konstrukcje, ale porównać fair - nie na zasadzie że bierzemy najtańszą i zużytą sokowirówkę i nową, drogą wyciskarkę i udajemy że "porównujemy", tylko obie z podobnego przedziału cenowego i użytkowane w podobnych warunkach. Która Waszym zdaniem praktyczniejsza, lepsza i dlaczego? Tak na oko obie konstrukcję wymagają trochę zabawy z ich obsługą i czyszczeniem
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2016, 11:29:22 wysłana przez grex »

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Marzec 2016, 11:43:30 »
Ważne żeby pic świeże soki, urządzenie jest troszkę mniej ważne choć ja wolę wolnoobrotową .
W młynie: ziarna

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Marzec 2016, 13:10:18 »
a możesz powiedzieć co Cię do przekonuje do wolnoobrotowej ?
Moja sokowirówka w sumie daje radę ale jest już nieco wysłużona i może pora na zmianę. Chciałbym coś porządnego i - co ważne - jak najwygodniejszego w codziennym użytkowaniu(proste czyszczenie, mało pracy). Z drugiej strony lepsze wyciskarki są bardzo drogie, nie wiem czy jest sens się w to pakować.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Marzec 2016, 13:39:47 »
Lepsze to chyba dwuslimakowe. Ja mam Oscara z jednym slimakiem i jestem mega zadowolony. Cichutka, szybko się czyści,  wyciska wszystko co się chce ni i bardzo wydajna. Przykładowo taki zielony sok:  3 kiwi, 2 jabłka,  pół ogórka, 2 gałązki selera naciowego i pęczek pietruszki - wyciska 0.9 l soku.
W młynie: ziarna

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Marzec 2016, 14:04:40 »
Kup jakąś wyciskarkę za 500zł zobaczysz, czy ci podpasuje. Widzę, że z budowy są bardzo podobne modele do tych drogich. Fajne są te z szerokim wylotem, bo całe pomarańcze można wrzucać.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #103 dnia: 27 Marzec 2016, 14:05:51 »
Małżonka uparła  się na tego najdroższego  Hurona, to co jej będę żałował. Jak dla mnie czy coś da 5% soku mniej czy więcej znaczenia nie ma. A w to że przy trochę większych obrotach od ciepła giną składniki odzywcze to raczej między bajki można włożyć. Z tych wolno obrotowych najbardziej podobał mi się nowy zelmer który miał zintegrowane sitko ze ślimakiem. Miał tylko 3 części które mogły się brudzić, hurion 5 wiec jak dla mnie mniej upierdliwe do czyszczenia. Cena coś kole 700 czy 800. Ale widziałem go tylko na półce nie w akcji.

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Marzec 2016, 23:25:10 »
Moja żona zażyczyla sobie w ubiegłym roku na urodziny sokowirówke. I tak od roku w kuchni działa catler je4010 (taka jak w filmie wskazanym przez grexa np w 3:35 min) sprzęt sprawuje się bardzo dobrze, niestraszne mu twarde warzywa jak surowe buraki, oczywiście marchew itd. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest dodatkowy dysk-ostrze które pozwala na robienie soków z miękkich owoców bez pozbywania się miąższu (np. Banany, mango)wszystko leci do dzbanka. Czyszczenie też jest bezproblemowe dołączona szczotka czyści dobrze, a i nawet w zmywarce były ostatnio części. Miałem poczatkowo obawy nad wyższościa wolnoobrotowych ale teraz film podany przez grexa utwierdza mnie w słuszności wyboru.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi