Autor Wątek: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.  (Przeczytany 12127 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Styczeń 2020, 23:49:33 »
Nie wygląda mi to na idealną dystrybucję.
Bo to jest film sprzed kilku lat, a tego młynka nie ma w ofercie producenta od dawna.

Albo timer albo waga, cos jest potrzebne. E5P nie ma nic.
Genialny jesteś  :brawa:

Tutaj jest recenzja sprzed 3-4 lat. To już nowa wersja E5P. Najnowsze są malowane itp. ale działają tak samo:



« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2020, 23:57:48 wysłana przez Antonio »

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Styczeń 2020, 00:04:00 »

Genialny jesteś  :brawa:



Dziękuję

Z jednej strony wyszukujecie ziarna na giełdach, napinacie się na wyrafinowane krzywe palenia, podajesz recepty parzenia w określonych temperaturach, etc. a „niefrasobliwie” odpuszczasz kwestie powtarzalności dozy przy espresso :brawa:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Styczeń 2020, 00:07:46 »
Myślisz, że jestem szympansem?

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Styczeń 2020, 00:09:32 »
..... (konsternacja)

3DSK

  • Gość
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Styczeń 2020, 09:12:46 »
To już nowa wersja E5P. Najnowsze są malowane itp. ale działają tak samo:


Co zmienili, że jest inna dystrybucja?


jednak do d... ta dystrybucja, wali kawałami

to jest dobra dystrybucja siewcu

« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2020, 09:22:21 wysłana przez 3DSK »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Styczeń 2020, 09:50:46 »
@Valerii a może Eureka Zenith 65, lub ewentualnie trochę ponad budżetem Atom 65?
Ten ostatni chyba będzie najcichszy ze wszystkich wymienionych w tym wątku.
Do obu tych młynków są dostępne żarna Tytanowe lub Red Speed.

skansen

  • Gość
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Styczeń 2020, 10:45:26 »
Wg mnie ta rzekomo super dystrybucja to takie marketingowe szukanie zalet na siłę...
Daleki jestem od pisania, że są to złe młynki. Główny mój zarzut pod adresem Ceado to stosunek ceny do jakości. Patrząc na większość ich młynków możemy znaleźć albo tańszy młynek o porównywalnych parametrach albo w porównywalnej cenie młynek o lepszych parametrach. Dodatkowo odstręcza mnie ich wygląd. Jeśli szukałbym kolejnego, lepszego młynka niż mój William poszedłbym w kierunku Eureki, NS, Fiorenzato, czy Mazzera. Dziwi mnie tylko trochę, że Włosi, królowie wzornictwa nie byli w stanie zaprojektować niczego ładniejszego  :Bicz:. Chyba, że ich głównym rynkiem zbytu są Niemcy, wówczas są usprawiedliwieni.

Autor wątku sam napisał, że:
Po prostu podoba mi się Ceado, więc staram się przekonać siebie, że jest lepszy.   :)

Temat więc powinien brzmieć podoba mi się Ceado, proszę o opinie. Wówczas wszyscy niemal zgodnie przyznaliby, że warto wziąć wersję z timerem. A my uniknęlibyśmy prób przekonania autora do lepszych ofert...

3DSK

  • Gość
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Styczeń 2020, 11:06:22 »
Dla mnie dystrybucja jest bardzo ważna, nie wiem, czy nie najbardziej, może jeszcze retencja. Jeżeli młynek mi nasypie równo kawę, do tego nie przemiał będzie taki sam, a nie pozlepiany to ruch portafiltrem i mam płasko, jak wali grudami to już trzeba grzebać w kawie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4847
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Styczeń 2020, 11:09:42 »
Zapomnieliście przy tej dyskusji o tym, że różne kawy też się różnie zachowują. W tym samym młynku jedne będą tworzyły grudki a inne będą się wysypywać bez tych grudek.  ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Styczeń 2020, 11:20:56 »
@skansen, mnie np wyglądem odpychają młynki Lelit, więc dyskutujmy o funkcjonalności, nie o wyglądzie.

Sam chętnie zmieniłbym na coś innego ale jak czytam i patrzę to nie ma dobrego rozwiązania, w każdym młynku czy za 2k czy 10k będzie coś nie tak.

skansen

  • Gość
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Styczeń 2020, 11:35:17 »
Skupiłem się głównie na stosunku ceny do jakości, który w Ceado jest taki sobie...
Jednak wygląd jest bardzo ważny. W kuchni spędza się najwięcej czasu. Jeśli kogoś jakieś produkty odpychają wyglądem to nie powinien ich w ogóle brać pod uwagę. Nie wiem co takiego odpychającego widzisz w młynkach Lelita, ale niech Ci będzie:) Pod żadnym pozorem ich nie kupuj.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Styczeń 2020, 11:54:55 »
A ja nie wiem co odpychającego widzisz w Ceado...

Niemniej, co polecisz (i dlaczego) względem E5 i E6 ze stajni Ceado? Poza Lelitami :) ?

skansen

  • Gość
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Styczeń 2020, 12:17:35 »
Niemniej, co polecisz (i dlaczego) względem E5 i E6 ze stajni Ceado? Poza Lelitami :) ?

Przeczytaj moją recenzję Williama - są też uwagi krytyczne. Zauważam wady tych sprzętów i piszę o nich otwarcie.

Zamiast Ceado szukałbym czegoś z oferty Eureki, NS, Fiorenzato, czy Mazzera.

Np. zamiast Ceado E5P wziąłbym np. Eureka Zenith 65E... Cena porównywalna a w zamian w Eurece mamy mocniejszy silnik, większe żarna i timer.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Styczeń 2020, 12:38:46 »
jednak do d... ta dystrybucja, wali kawałami
Nie zabieram głosu w kwestii tego czy Ceado jest dobrym młynkiem czy nie. Jednak niepoważne dla mnie jest ocenianie działania jakiegokolwiek urządzenia na podstawie amatorskiego filmiku z sieci. Zobaczcie chociażby jak ociekające olejkami są te ziarna w hopperze. Poza tym jak słusznie zauważył Janusz każde ziarno zachowuje się inaczej. I jeśli nie ma się odniesienia do przynajmniej zbliżonych warunków, to nie ma jak porównywać.

Źle dobraną metodologią można potwierdzić każdą teorię, tyle że nijak będzie się to miało do rzeczywistości i obiektywnych wartości.

Antonio może mieć swoją subiektywną ocenę różniącą się od innych osób, ale przynajmniej na podstawie własnych doświadczeń, bo używa tych młynków na co dzień i zna też wiele innych.

W kwestii wyglądu, jak dla mnie modele e5 i e6 wyglądają dość standardowo, podobnie jak większość tego typu konstrukcji. To czy komuś podoba się, czy nie, to już kwestia własnych preferencji.

« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2020, 12:47:16 wysłana przez krystians »

skansen

  • Gość
Odp: Wybór młynka do kawy z płaskimi zarnami. Budżet 2500 zl.
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Styczeń 2020, 12:57:55 »
Filmiki, jak to piszesz pogardliwie amatorskie maja tą zaletę, że pokazują to, co marketingowcy chcą przed nami ukryć. Filmik pokazany przez @3DSK jest bardzo dobry - pokazuje młynek w jego naturalnym środowisku a nie w studio filmowym.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi