Autor Wątek: Funkcja spienienia mleka - automat czy klasyka - a zakup ekspresu  (Przeczytany 978 razy)

Offline wibo78

  • Wiadomości: 1
Dzień Dobry
Potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych forumowiczów  :) i z góry dziękuję za nią :taktak:
Zamierzam kupić automatyczny ekspres do kawy, pijemy głownie kawy mleczne – szczególnie żona. Razem ok 8 dziennie. Chociaż wielu znajomych twierdzi, że  szybko przejdę po kupnie ekspresu (przynajmniej ja) na kawy czarne.
Lektura forum pozwoliła zgłębić mi podstawowe cechy i zależności co do stosunku cena/jakość. Myślałem o Nivona 660, ostatnio coraz mocniej o serii 7….  (metalowy młynek, duzy pojemnik na wode, Aroma….)
Problem pojawia się gdy zacząłem analizować funkcje spieniania i czyszczenia systemu. W serii 6… jest Easy Spumatore – teoretycznie system sam go czyści… ale prawda jest taka ze przy tak niewielkiej ilości wody zużytej do tego procesu – nie da się oczyścić. Aby zachować „czystość” systemu trzeba właściwie po każdym myciu ok co kilka dni, rozbierać części gumowe, wyparzać wrzątkiem wygrzebywać biały nalot – nie wygląda to zachęcająco.
Nie mam pojęcia jak wygląd to w serii 700… tam nie ma jak rozebrać tych cześć  (one touch cappuccino) – wszystko robi system. Czy na pewno po płukaniu jest to idealne czyste???? Czy można spać spokojnie ze nie pijemy kawy z „brudnego od mleka” systemu?
Zacząłem szukać ekspresu ze zwykła dyszą – zalazłem jeden –  Melitta E953-102 Solo & Milk  -taki system wydaje się być najłatwiejszy do utrzymania czystości – chociaż mam świadomość ze sam proces robienie kawy jest bardziej absorbujący. Ale nie mogę odszukać szczegółowych informacji – czy młynek ceramiczny czy stalowy i czy jest on bardziej porównywalny jeśli chodzi o sama jakość kawy do serii 500. .. 6… czy 7… - z Nivony?
Moje pytania:
1.   Czy moje obawy co do czyszczenia systemu spieniania są słuszne – seria 5… i 6…?
2.   Czy w serii 7… - One touch cappuccino – w 100% system oczyścić się  z mleka?
3.   Co myślicie o zwykłym ręcznym spieniaczu – czy iść w tą podstawową Melitte SOLO czy znacie inne ekspresy z taka możliwością i jedocześnie dobrze „robiące” kawy czarne?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, bo czym dalej w lasy tym więcej dylematów  :sciana:
wibo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi