Autor Wątek: Najlepszy młynek do espresso do domu to...  (Przeczytany 1573 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Najlepszy młynek do espresso do domu to...
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:33:53 »
Przepraszam autora tego wątku jak i pozostałych tu się wypowiadających za te niepotrzebne dyskusje z @GostRado .
Kończąc chcę tylko po pierwsze podziękować @GostRado za potwierdzenie moich przypuszczeń dotyczących tego dokąd zmierzają jego sugestie.
Po drugie poinformować, że mimo iż na tę chwilę nie mamy wymienionych ekspresów w ofercie to nie znaczy że ich nie sprzedajemy. I aby ułatwić Ci sugerowanie to niebawem pojawią się w naszej ofercie także ekspresy Lelit czy też Profitec Go.
Niezależnie od mojego zdania na ich temat.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:45:23 »
aby ułatwić Ci sugerowanie to niebawem pojawią się w naszej ofercie także ekspresy Lelit czy też Profitec Go.
Zapewniam Cię, że nie będę miał z tym problemu, jeśli w danej chwili, ktoś się zapyta na forum o najtańszą sensowną kolbę i Ty akurat będziesz miał najtańszą Victorię.

》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:50:24 »
 :brawa:
Pamiętaj jednak o tym, że nie tylko cena jest ważna dla klienta.

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Czerwiec 2024, 22:03:48 »
Tu akurat przyznam się bez bicia, że serwis masz jeden z najlepszych w Polsce, jak nie najlepszy, w swoim obszarze działania, bo trudno żebyś np konkurował w tej kwestii z Koree, gdy LM nie sprzedajesz. A tak wracając do Twojej imputacji, to od Koree za sprzedaż im paru LM Micra dostałem filiżankę od espresso, gdzie tej kobiecie, z którą prowadziłem negocjacje dałem kilogram brazylijskiego singla, więc w sumie wyszedłem na minus 🫤
》tertium non datur《

Offline pawko3

« Odpowiedź #19 dnia: 13 Czerwiec 2024, 22:14:56 »
rzepraszam autora tego wątku jak i pozostałych tu się wypowiadających za te niepotrzebne dyskusje z @GostRado .

Panowie, bardzo rezonuje pomiędzy Wami kwestia m. in. termobloku. Pytałem w innym wątku, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Jeden z Was na każdym kroku podkreśla walory takiego rozwiązania (lub stawia je na równi z HX, DB), drugi w kółko powtarza, że nigdy by nie kupił ekspresu z termoblockiem. Możecie krótko w jednym/dwóch zdaniach przedstawić argumenty Waszej strony?

Jeśli zmieniasz kawę trzy razy dziennie, jak ja, to albo SD, albo OD z ręcznym młynkiem, wtedy masz w młynie zasypane sprawdzone ziarna do szybkiego espresso, a gdy masz czas, jak ja popołudniu, to smakuję różne kawowe wynalazki na K-plus.

Na pewno nie będę zmieniał częściej niż raz na dwa tygodnie, a raczej rzadziej ;)

Nie wiem jaki z Ciebie jest barista i jakiego sprzętu używasz bo nie wpisałeś ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie Allground Sense będzie Cię ograniczał w robieniu dobrego espresso tylko prędzej Twoje umiejętności albo ekspres więc tym się nie przejmuj, to bardzo dobry i solidnie wykonany młynek do domu, z żarnami  Dark-T 64mm takimi jak w Evo F64 z wytrzymałością przemiału ponad 3 ton kawy więc w warunkach domowych można powiedzieć że dożywotnio, w dodatku posiada jeszcze wbudowaną wagę więc bardzo ułatwia i przyśpiesza proces przygotowywania.

Bardzo dziękuję Ci za tę odpowiedź. Wspaniała konkluzja. Świetny ze mnie barista na automacie z DeLonghi ;) Umiem wciskać guziki + nauczyłem się trochę art latte. A tak poważnie: to będzie mój pierwszy młyn i pierwsza kolba. Ale chcę wybrać dobrze, żeby być zadowolonym, a nie prawie zadowolonym z efektu w filiżance
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2024, 22:19:35 wysłana przez pawko3 »

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Czerwiec 2024, 11:13:23 »
Możecie krótko w jednym/dwóch zdaniach przedstawić argumenty Waszej strony?

Widziałem w tym innym wątku to pytanie ale celowo nie odpowiadałem. Odpowiedź powinna raczej paść od użytkowników tych ekspresów a nie od ich sprzedawcy. Jak dobrze poszukasz w wątkach na Forum to odpowiedź znajdziesz. Aby nie wywoływać kolejnej burzy w szklance wody to na razie też się wstrzymam z odpowiedzią. Może ktoś inny się odezwie. Jeśli chcesz poznać moją opinię to zapraszam na priv lub do kontaktu telefonicznego.
Co do pozostałych kwestii polecam wizytę u nas i popróbowanie mielenia na różnych młynkach jak i smaku kaw na różnych ekspresach. Nie tylko termobloki mamy w ofercie...Takie doświadczenie da Ci więcej niż czytanie wątków.

Offline marcin.teges

• Użytkownik komercyjny
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwiec 2024, 14:14:07 »
W klasycznym ekspresie temperatura PID utrzymywana jest w bojlerze i tam jest badany jej poziom z wody, w termobloku woda podgrzewa się w miedzianej spirali zatopionej w kawałku aluminium, umieszczonym nad grupą zaparzającą a pomiar temperatury nie jest z wody tylko ustawiany jest elektronicznie.

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Czerwiec 2024, 16:14:03 »
Aby doprecyzować...
W termobloku ASCASO woda płynie przez wężownicę ze stali nierdzewnej :) Faktycznie temperatura wody w wężownicy nie jest mierzona bezpośrednio.
Za stabilną temperaturę odpowiada precyzyjny algorytm który steruje pracą grzałki. Jego nastawy zostały poprzedzone setkami pomiarów w różnym trybie pracy, wiele kaw pod rząd, z przerwami itp. Na podstawie tych pomiarów i odczytów z sondy temperatury wkręconej w termoblok został stworzony algorytm sterujący.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi