Autor Wątek: Czy Lelit Anna PL41TEM + DF64 GEN 2 będą dla mnie dobre? Jakie akcesoria?  (Przeczytany 1380 razy)

Offline Thenin

• Ekspres: Nivona 710
Przymierzam się do zakupu pierwszej kolby i chętnie przeczytam opinie czy zestaw jaki sobie upatrzyłem spełni moje oczekiwania oraz jakie akcesoria dodatkowo dokupić.

Pijemy 4-6 kaw dziennie. Ja: espresso i czasem mleczne. Żona: americano i mleczne. Przede wszystkim zależy mi na dobrym i powtarzalnym espresso. Chciałbym też móc robić kawę z saszetek ESE 44, na wypadek gdyby żona nie miała ochoty na skomplikowane rytuały. Na sprzęt chciałbym wydać 3500-4000 zł. Po przeczytaniu wielu wątków na forum i obejrzeniu kilku recenzji na YT mój wybór padł na:
  • Ekspres Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek DF64 GEN 2

Czy to jest dobry zestaw, który spełni moje oczekiwania? Czy jest coś lepszego lub porównywalnego w tej cenie co powinienem rozważyć (oraz dlaczego)?

Jeśli zestaw jest ok, to jakie akcesoria od razu planować dokupić do niego (czy to zupełnie dodatkowe czy żeby wymienić te z zestawu)?

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Lelit Anna PL41TEM + DF64 GEN 2 będą dla mnie dobre? Jakie akcesoria?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2024, 07:05:19 »
Ekspres Lelit Anna PL41TEM
Lepszy byłby ekspres z grupą 58mm i większym bojlerem: Lelit Victoria lub Profitec Go. Pozostaje kwestia wydania większej kasy.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2024, 07:52:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kastor Mężczyzna

• Ekspres: Lelit PL41TEM, V60, kawiarka, tygielek, Poccino Espresso/retro/
  • Młynek: Eureka Mignon, 1ZPRESSO
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2024, 08:45:08 »
O ile mi wiadomo, Lelit Victoria ani Profitec Go nie mają możliwości aby uzyskać kawę z saszetek ESE

Offline kawosz17

• Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwiec 2024, 08:46:28 »
Jak pijesz mleczne, to mam Quick Mill Orione. To jest podwójny termoblok. Pary nigdy nie zabraknie. Termobloki się szybko nagrzewają, po 20min wszystko jest gotowe.

Offline ikpara

« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2024, 08:59:46 »
Przymierzam się do zakupu pierwszej kolby i chętnie przeczytam opinie czy zestaw jaki sobie upatrzyłem spełni moje oczekiwania oraz jakie akcesoria dodatkowo dokupić.

Pijemy 4-6 kaw dziennie. Ja: espresso i czasem mleczne. Żona: americano i mleczne. Przede wszystkim zależy mi na dobrym i powtarzalnym espresso. Chciałbym też móc robić kawę z saszetek ESE 44, na wypadek gdyby żona nie miała ochoty na skomplikowane rytuały. Na sprzęt chciałbym wydać 3500-4000 zł. Po przeczytaniu wielu wątków na forum i obejrzeniu kilku recenzji na YT mój wybór padł na:
  • Ekspres Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek DF64 GEN 2

Czy to jest dobry zestaw, który spełni moje oczekiwania? Czy jest coś lepszego lub porównywalnego w tej cenie co powinienem rozważyć (oraz dlaczego)?

Jeśli zestaw jest ok, to jakie akcesoria od razu planować dokupić do niego (czy to zupełnie dodatkowe czy żeby wymienić te z zestawu)?
Spokojnie wystarczy na parę ładnych lat, nie ma co demonizować, że to nie 58mm a 57mm. Z dodatkowych rzeczywiście niezbędnych rzeczy do kupienia to w zasadzie tylko jakaś mata czy podstawka tampingowa, coś do WDT (lub zrób to sam) i ślepe sitko (lub gumka) do backflushu oraz środki czyszczące i waga.

Offline Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektryczne + 2 ręczne
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec 2024, 09:08:25 »
O ile mi wiadomo, Lelit Victoria

Z kolei według informacji z mojego "portfela"  :lol2:wynika że Lelit Victoria ma takie możliwości wiem co pisze bo za to płaciłem fakt tylko zapłaciłem nie używałem.

Dodatki do LELIT.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2024, 09:38:12 »
Lepszy byłby ekspres z grupą 58mm i większym bojlerem: Lelit Victoria lub Profitec Go. Pozostaje kwestia wydania większej kasy.

Lub z szybko nagrzewającym się termoblokiem, elektronicznym termostatem, regulacją z zewnątrz zaworu OPV, grupą 58 mm i portafiltrem z głowicą ze stali nierdzewnej - DREAM ONE.
DF64 Gen. II mają opóźnienie w dostawie. Będą dostępne dopiero na koniec lipca. Przy takim zestawie też trzeba by wydać nieco więcej kasy.
Jeśli chcesz się koniecznie zmieścić w tym budżecie to zamiast Lelit Anna można wziąć AVX DB1 - ekspres z dwoma układami grzewczymi i grupą 58 mm. Nie potrzeba czekać na podgrzanie się układu parowego do spieniania mleka.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kastor Mężczyzna

• Ekspres: Lelit PL41TEM, V60, kawiarka, tygielek, Poccino Espresso/retro/
  • Młynek: Eureka Mignon, 1ZPRESSO
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwiec 2024, 09:44:01 »
@Jka57: Konesso - sprzedawca ekspresów Lelit na swojej stronie (patrz porównywarka ekspresów kolbowych i młynków Lelit) informuje, że Victoria PL91T nie obsługuje saszetek ESE. A przy okazji, warto definitywnie wyjaśnić sprawę

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwiec 2024, 10:21:55 »
A przy okazji, warto definitywnie wyjaśnić sprawę

Przyznam się bez bicia jest jak pisałem mając Lelit Victoria kupiłem taką kolbę lecz jej nie użyłem ani razu.
Nie mam już tego ekspresu i na tą chwilę nie planuję zakupu nic co ma w nazwie Lelit mimo tego że milo wspominam Victorię.
Tak że ja nie jestem zainteresowany wyjaśnianiem jak to jest naprawdę i nie pomogę w tym.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec 2024, 11:22:17 »
A przy okazji, warto definitywnie wyjaśnić sprawę

Przyznam się bez bicia jest jak pisałem mając Lelit Victoria kupiłem taką kolbę lecz jej nie użyłem ani razu.
Nie mam już tego ekspresu i na tą chwilę nie planuję zakupu nic co ma w nazwie Lelit mimo tego że milo wspominam Victorię.
Tak że ja nie jestem zainteresowany wyjaśnianiem jak to jest naprawdę i nie pomogę w tym.

Jka
A tak ogólnie - poleciłbyś z czystym sumieniem Lelita?

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwiec 2024, 11:44:02 »
A tak ogólnie - poleciłbyś z czystym sumieniem Lelita?

Napiszę tak po marynarsku czyli "bez sypania piasku w 4litery" tak ale piszę tutaj tylko o tym sprzęcie Lelit co go miałem i z powodzeniem używałem czyli.

W 101% polecam
20220825_131851.jpg

Nie napiszę nic o tym co nie miałem czego nie używałem nie moje metody.
Dlatego dziwię się że co niektóre osoby tak chętnie piszą polecają nie używając danego sprzętu jeszcze się o profity upominają  :lol2:

Jka

Offline Artisz Mężczyzna

• Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwiec 2024, 12:18:41 »
Dlatego dziwię się że co niektóre osoby tak chętnie piszą polecają nie używając danego sprzętu jeszcze się o profity upominają 
Dlatego nie powinieneś się dziwić dlaczego polecają.😉

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwiec 2024, 14:01:01 »
O ile mi wiadomo, Lelit Victoria ani Profitec Go nie mają możliwości aby uzyskać kawę z saszetek ESE
Takie sitko @Janusz posiada, ale nic nie mówi, bo chciałby cały swój ekspres sprzedać 😄
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec 2024, 14:07:43 »
A czy się ktoś o to pytał ? Posiadam ale rzeczywiście wolę sprzedać lepszy ekspres z lepszym, kompletnym wyposażeniem (m.in. pięć sitek). :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwiec 2024, 15:15:28 »
Ja się pytałem i w Victorii się sprawdza.
》tertium non datur《

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi